Topuz Yapma Sevdasından Vazgeçmenizi Sağlayacak 5 Başörtüsü Bağlama Modeli

Topuz Yapma Sevdasından Vazgeçmenizi Sağlayacak 5 Başörtüsü Bağlama Modeli

Pamuklu Şalları Tek Hamlede Bağlama Şekli

Bir zamanlar baş hizasını bile aşmayı başaran topuz sevdası giderek azalsa da hala vazgeçemeyenler var. Tesettür anlayışına uymadığı gibi moda ve güzellik algısından da oldukça uzak olan bu görünüm, emin olun ki eskilerde kaldı. Şimdilerde oldukça minimalist, topuzsuz şal bağlama modelleri revaçta.

Tuva Şal Pamuk Şal

Pamuklu Şallarla Tek Hamlede Bağlama

Pamuk dokulu şallar artık dolapların baş tacı. Bu parçaların natürelliği ile birleşen topuzsuz bağlama modellerinin sadeliği minimalist ruhu ön plana çıkardı. Bu görünümlerden en basit yöntemse şöyle: İç göstermemesi için pamuklu şalları neredeyse ikiye katlayın. Bir ucunu uzun bırakın. Uzun ucunu boynunuzun etrafından dolayarak öne alın.

Tuva Şal Karışık Renkli Casual Şal

  • Karışık Renkli Şal – Tuva Şal: Satın Al
  • Karışık Renkli Şal – Tuva Şal: Satın Al

Özellikle sade kıyafetler denediyseniz desenli bir model seçerek iki ucunu öne aldığını şallarınız kombine de renk katacak. Artık topuzsuz, minimalist, konforlu ve şık olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Medine İpeği Şalları Omza Yayma Stili

Medine İpeği Şalları Omza Yaymak

Medine ipeği, krep ve benzeri akışkan şallar, topuzsuz bağlama modellerine en yakışan dokulardan biri. Önünü yuvarlak olarak şekillendirdiğiniz şalı çene altından iğneleyin. Eşit hizadaki iki ucunu omuzlardan arkaya doğru yayarak bırakın.

Tuva Şal Medine İpeği Şal

Ve unutmayın, topuz yapmadan saçınızın çıkıntısının kötü durduğunu düşünüyorsanız topuz tokalarıyla ya da sadece tülbentle etrafını dolayın ve olabildiğince aşağıdan bağlayın. Hem topuz tokası hem tülbent gibi kat kat topuzlara asla ama asla girişmeyin.

Sportif Bağlama Stili

Sportif Bağlama

Yüz tipinize yakışıyorsa penye şallar ve sporcu boneleri son zamanlarda oldukça popüler. Kesinlikle topuzsuz bağlama gerektiren bu parçalar, oldukça sade bir görünüm sunuyor. Sadece spor zamanı değil, günlük hayatta da özellikle gençlerin tarzına bu stil çok yakışıyor. Denim ceketler ya da sweatlerle, bu bağlama stilini deneyebilirsiniz.

Önü Yuvarlak Şekilde Şal Bağlama Stili

Yuvarlak Çerçeve – Düşük Topuz

Günlük hayatta en çok kullanılan bağlama modellerinden biri bu. Önü yuvarlak şekilde yapılan şalların iki ucu arkadan bağlanıyor. Aşağıdan topuz tokasıyla toplanan saçlar, hem yuvarlak hem küçük duruşlarıyla dikkat çekmeden iyi bir görünüm veriyor. En minimalist ve en kullanışlı yollardan biri olan bu stilde, yüksek ve topuza yer yok.

Dolama Şeklinde Pamuklu Şal Bağlama Stili

Dolama Stili

Pamuk keten gibi ince dokuya sahip şalların iç göstermemesini de sağlayan bağlama modelleri, topuzsuz bağlamalar için en ideal yollardan biri. Yüksek topuzların üzerinden bağlandığında kötü bir görüntü veren bu modelin iyi görünümü ancak böyle yakalanıyor. Uzun bırakılan bir ucu dolama şeklinde baş üstünden geçiriliyor ve iki ucu da sol omuzun arkasına atılıyor.

HE-QA Bambu Şal

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir