Tesettürlü Gençler Mezuniyetlerinde Hangi Renkleri Tercih Etmeli?

Tesettürlü Gençler Mezuniyetlerinde Hangi Renkleri Tercih Etmeli?

Tesettürlü Mezuniyet Elbisesi Modelleri

Mezuniyet günü için geri sayım başladı! Baloda gecenin büyüsüne yakışacak seçeneklerse akıllarda soru işareti.

Şıklığın dozunu belirleyecek elbise tasarımlarında hangi renk tercih edilmeli, hangi renk birliktelikleri kullanılmalı? Tüm sorularınıza cevap olarak önerilerimizle tesettürlü gençler en özel günlerinden birinde sadece doğru renklerin ve model seçimlerinin tadını çıkarmaya hazırlanmalı…

Hangi Renkler Öne Çıkıyor?

Tesettürlü Mezuniyet Elbisesi Modelleri

  • Kombin Detayları:
  • Etek: Network 2018 İlkbahar Yaz – 659.00_TL
  • Bluz: Ashish
  • Ayakkabı: Sophia Webster
  • Çanta: Christian Louboutin
  • Şal: Max Mara

En Pozitif Seçim: Toz Pembe

Uçuşan yaz elbiseleri, renkli organzeler mezuniyet gecelerine özel tasarlanırken tercihlerde ilk akla gelen ‘pembe’ seçimler oluyor. Hakkını vermeli ki, gençlik ruhunun yansıtan en pozitif parçalar pembelerden çıkıyor. Neredeyse her cilt tonuna da uymasıyla da tam bir kurtarıcı olan pembe gece elbiseleri, işlemeli, floral desenleri ya da en trend ayrıntılarıyla sıradanlıktan kurtulmayı başarıyor. Mezuniyet balolarına çok yakışacak romantik pembelerin en açık ve soft tonlarıyla modern görünümler yakalamaktan geri kalmayın.

Tesettürlü Mezuniyet Elbisesi Modelleri

Elbise: Amine Hüma – Satın Al

Geceye ‘Gökyüzü’ Aydınlığı: Mavi

2018 sezonunda ‘little boy blue’ adıyla anılan mavi, en çekici halleriyle geceye aydınlık katıyor. Mavinin en naif tonlarındaki bu yükseliş, mezuniyet balolarında şık ve zarif görünümleri yansıtmak isteyenler için öne çıkıyor. Tüm zamanların favorisi haline gelen pembeyle birinciliğe oynayan mavinin şimdi izinden gitme zamanı.

Tesettürlü Mezuniyet Elbisesi Modelleri

Ultra Violet Elbise – Satın Al

Ultra Violet’le Ultra Şıklık

Sezonun en popüler rengi ultra violet, gençlere mezuniyet gecelerinde şık olmanın ipucunu veriyor. Gizemli, büyüleyici ve gösterişli duruşlarıyla tasarımlarda kendini gösteren mor tonları, tercih edilebilecekler arasında.

Tesettürlü Mezuniyet Elbisesi Modelleri

Elbise: Gamze Özkul – Satın Al

Turkuaz ve Su Yeşili Tonları

Modern siluetleriyle 2018 sezonuna yön veren okyanus tonlarına ister Arcadia, ister turkuaz, ister su yeşili isterseniz de mint yeşili deyin. Aralarında sadece ton farkı olan bu renkler, gece kıyafetlerine yeni bir soluk getiriyor. Zarif ve parlak görünüşleriyle ışıldamaya hazır bu parçalar, açık hava törenleri için en trend tercih.

Tesettürlü Mezuniyet Elbisesi Modelleri

Elbise: Minel Aşk – Satın Al

Beyaz, Ekru, Gri Gibi Açık Tonlar

Kuğu gibibir silüete bürünmek isteyen gençler, en özel gecelerinde zarafetleriyle anılmak istiyorsa nude tonları tercih etmeli. Beyaz, ekru, gri, krem gibi soft, açık ve parlak görünümleri yansımaları, gece kıyafetlerine şehirli, modern ve minimal şıklığı getirecek.

Hangi Renkler Kullanılmamalı?

Yoğun, Karanlık ya da Optimist Renklere Mesafeli Olun

Mezuniyet gecelerinde yazın ruhunu yansıtan açık, parlak ve soft renkler tercih edilmeli. Optimist renklerden fuşya, kırmızı ve asit sarısı gibi tonlara mesafeli olmalı. Kahverengi, saks mavisi, bordo gibi yoğun renkler de listede son sıralarda.

Hangi Renk Birliktelikleri Kullanılmalı?

Ton Sür Ton ve Monokromu Sevin

Mezuniyet gecelerinde gençlerin kullanması gereken renk birliktelikleri, ton sür ton ya da monokromdan yana olmalı. Aynı rengin baştan aşağı kullanımıyla monokromu yansıtıp zarafetle buluşmak mümkün. Örneğin, tercihiniz geceye aydınlık katacak maviden yanaysa başka renge asla ihtiyacınız yok. Bunun yanı sıra ton sür ton da imdada yetişecek. Mavi kombininizde beyaz kaçan mavilikteki ayakkabı ve şalları kullanabilir, aynı rengin farklı tonlarıyla bu sevilen akımı şıklıkla yansıtabilirsiniz.

Kontrast Renk Uyumundan Uzak Durun!

Aynı rengin baştan aşağı kullanımı ya da aynı rengin farklı tonları, daha ince, daha uzun ve daha zarif bir siluet kazandırıyor. Bununla beraber kontrast renk uyumları gecenin görkemine ters düşebilir, boyunuzu olduğunuzdan daha kısa gösterebilir.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir