Tesettürlü Gelinlik Bulabileceğiniz Gelinlikçiler ve Moda Evleri

Tesettürlü Gelinlik Bulabileceğiniz Gelinlikçiler ve Moda Evleri

ŞAHİN MODA EVİ

Şahin Modaevi’nin sahibi Huriye Şahin, tesettürlü gelinlik hazırlarken straplez modelleri kapatmayı çok fazla tercih etmiyor ve “Gelin adayları sipariş vermeden önce mutlaka 5-6 model denesinler.” diyor. Şahin Modaevi’nde genellikle dik yaka modeller çalışılıyor. İşlemeli Fransız dantelleri, ipek şifon, işlemeli organze gibi kumaşlardan yararlanılıyor.

Adres:Fevzipaşa Cad. Galeria Ülkü İşmerkezi No: 100-110-113-114 Fatih/İstanbul
Tel: 0212 531 80 34

BİRSEN MODA EVİ

Burada tasarımları Birsen Özdemir ve Yeşim Yaldırak yapıyor. Gelin adaylarının düşündükleri modeller tarif üzerine kâğıda dökülüyor. İpek organze, ipek şantuk, Kenzo organze, Prada organze, Fransız dantelleri gibi çeşitli kumaşlar mevcut. Modeller daha çok taş ağırlıklı çalışılmış. Duvak için çamaşırlık saten, şömize saten gibi seçenekler sunuluyor. Fiyatlar bin 500-3 bin 500 lira arasında değişiyor.

Adres: Söğütlüçeşme Cad. No: 35 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 338 06 96

SULTAN GELİNLİK

Tesettürlü gelinliklerde çoğunlukla dantel kullanılıyor. Farklılık isteyenler için özel desenler tasarlanıp işlemeler yaptırılıyor. Yine tarif üzerine model çiziliyor. Amerikan saten, şantuk, neon, mat ya da cam ipek organze kullanılıyor. Gelinliğe ve ayakkabıya göre başörtüsü çalışılıyor. Fiyatlar bin 900-6 bin lira arasında değişiyor.

Adres: Fevzipaşa Cad. No: 114 Fatih/İstanbul

ŞENAY GELİNLİK

Şenay Gelinlik’in sahibi Erhan Aksen, yaz günleri serin tuttuğundan bolero ile kapatılan modellere de çok rağbet olduğunu ifade ediyor. Bunun dışında bütün gelinlikler de çalışılıyor. Fransız danteli, Amerikan saten, şifon ve dalya gibi kumaşlar gelinliklerde ağırlıklı kullanılıyor. Başörtüsü için rahibe duvağı şeklinde tabir edilen dantel duvak veriliyor. Mağazada tariflerinizi resmedebilecek bir de stilist bulunuyor.

Adres: Şükran Mah. Mevlana Cd. No: 10/B Konya
Tel: 0332 353 22 52

YEŞİM GELİNLİK

Gelinlik modelleri hakkında çok fazla fikri olmayanlar için ideal bir mekân. Çünkü binden fazla gelinlik modelini bin 200 metrekarelik bir alanda sunuyor. Firmanın sahibi Ahmet Büyükşekerci, düz yaka, dik yaka, cepkenli gibi her tür modeli çalıştıklarını belirtiyor. Müşteriler daha çok Fransız danteli ve abraham satenin kullanıldığı modelleri tercih ediyorlarmış.

Adres: Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. 11/G Durmaz Belediye İş Merkezi Kayseri
Tel: 0352 231 01 37

HATUN MODA

Hatun Moda’nın müdürü Sıdıka Taşkaya, bu yıl organzelerin, ipek şantukların çok moda olduğunu söylüyor ve tesettürlü gelinliklerin üst bedenlerinde çoğunlukla Fransız danteli kullandıklarını belirtiyor. Aklınızda olan bir modeli çizime dökecek stilistleri de bulunuyor. Hareketli, volanlı eteklerin yanı sıra pudra renklerinin de artık çok tercih edildiğini ifade ediyor. Fiyatlar bin 200 ile 5 bin TL arasında değişiyor.

Adres: Gazipaşa Bulvarı, Boğuş Tıp Bitişi, Urubacı Apartmanı, Kat: 2 D/4 Adana
Tel: 0322 459 99 66

DUVAK MODA MERKEZİ

Duvak Moda Merkezi de tesettürlü gelinliklerin dikildiği adreslerden biri. Cepkenli modeller ya da düz modeller çalışılıyor. Fransız dantelinin yanında aplike işlemeli kumaşlar ve duvaklar kullanılıyor. Mağaza sahibi Fatih Sarıkaya boncuk işlemeli duvakların çok tercih edildiğini söylüyor. Stilistleri de var. Fiyatlar 900 bin 300 TL arasında değişiyor.

Adres: 910 Sok. No:20 Hisarönü/İzmir
Tel: 0 232 484 52 53

3 Yorum Bulunuyor

  • 2010-07-21 | Permalink |

    Ankara için tesettürlü gelinlik bulabileceğimiz yerler var mıdır? Yardımcı olur musunuz?

  • 2010-07-22 | Permalink |

    Bende Ankara’da oturuyorum ve tesettür gelinlik satın alabileceğim bir yer bulamadığım için özel olarak diktiriyorum.

  • 2011-09-18 | Permalink |

    müge hanım ankara da diktırdgınz yerın numarasını alablirmıyız

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *