Tesettürlü Bayanların Markası Chamay

Tesettürlü Bayanların Markası Chamay

cmy1

Chamay, bir hazır giyim markası. Özel günlerde ve davetlerde giyilebilecek şık kıyafetleriyle tanınıyor. New York, Los Angeles, Boston, Londra ve Roma gibi dünya başkentlerinde özel butiklerde satılan markayı sayfamıza konuk eden sebep, hazır giyim ile houte couture (kişiye özel tasarımı)’u bir arada sunan hizmet anlayışı olması.

Bakırköy mağazasının sahibi Şengül Yeşil ve Chamay’ın tasarımcısı Birgül Ergun’un ortak çabasıyla, mağazada beğendiğiniz herhangi bir kıyafeti sadece zevkinize göre değil, vücut yapınıza göre de şekillendirebiliyorsunuz.

Mesela beğendiğiniz bir elbisenin boyunu uzattırabiliyor, daraltabiliyor ya da genişletip kol ekletebilirsiniz. Yani hazır bir kıyafeti istediğiniz forma sokabiliyorsunuz. Bu, özellikle tesettüre uygun giyinen kadınlar için büyük bir hizmet. Zira tesettürlü kadınlar özel günlerde giymek için kıyafet bulmakta zorlanıyor.

cmy2

Hazır giyim markalarında beğendikleri kıyafetlerin ise ya boyu kısa ya kolsuz ya da yakası açık olduğu için satın alamıyorlar. Dolayısıyla önce kumaşçıların sonra da terzilerin yolunu tutuyorlar. Bu durumda da kumaş bulmak bir dert, modelini belirlemek ayrı bir dert… Provasıydı, dikişiydi derken meşakkatli bir sürece katlanmak gerekiyor. Bir de düşündüğünüz modelle terzinin önünüze koyduğu modelin aynı olmaması var ki, işte bu daha büyük bir sorun. Bütün bunlarla uğraşmak istemeyenler artık Chamay’ın Bakırköy mağazasının yolunu tutacak. Zaten Şengül Hanım da mağazayı açmadan önce Chamay’ın müşterisiymiş. Daha önce plastik ve altın sektöründe çalışan Şengül Hanım, hem kendisi gibi zevkine göre kıyafet bulmakta zorlanan kadınlara çözüm üretmek hem de daha çok keyif alacağı bir işte çalışmak için bu mağazayı açmış.

cmy4

Chamay, değer yargıları olan kadınların seçtiği bir marka. Dolayısıyla Hıristiyan, Yahudi ya da Müslüman olsun giyiminde belli kuralları, çizgisi bulunan kadınlara hitap ediyor. Kendisi de tesettürlü olan Şengül Hanım, mağazasında her tür kıyafete uyabilecek eşarplar da bulunduruyor. Üstelik muadili markaları düşününce Chamay’ın özellikle indirime girdiği şu dönemde fiyatları çok makul.

Yorumlar

“Tesettürlü Bayanların Markası Chamay” için 5 cevap

 1. Brrk dedi ki:

  Ben ChaMay da nişanlığımı diktirdim diktirmez olaydım hayatımın en berbat günüydü çünkü Birgül hanım istediğim nişanlığı dikmeyi beceremedi. saat 8de nişanımın başlama saatiydi ama benim nişanlığım akşam 6da geri gitti çünkü yapamadılar istediğim modelin çok çok dışında bir model geldi önüme anlatıldığı gibi herley mükemmel değil ve Birgül hanım göründüğü gibi kibar bir hanımda değil herşeyi yaparız fit olursun tatlım diyerek insanları inandırıyor ama bir nişanlık bile dikemiyor.
  benim günümü rezil etti en güzel günüm berbat oldu kendisine teşekkür ederim… Umuyorum kendi güzel günündede benim yaşadıklarımı yaşar ve ozaman karşısındakini anlar.
  10.07.2009 kendiside eminim bu günü hatırlar

 2. madur dedi ki:

  Aynısını banada yaptı ve benimki kına kıyafetim ve gelinliğimdi bende çok pişman oldum, detayları vermek istemiyorum çunku sinirleniyorum tekrar. kına kıyafetmi tekrar 1 gunde yapmak durumunda kaldı bi gunde yapılan kıyafet nekdr vucuduma uygun yada profsynlce oldu taahmin edersnz.. aynen birgul hnm onu yaparız bunu yaparız şuna elbise diktim buna diktim şurayla çalştık vs… hep agzında birsuru sölüyor ama icraatta hiçbişey yok.. çok pişkin hiçbir hatasınıda kabullenmiyor…

 3. memlun dedi ki:

  valla arkadaşlar ben sizinle aynı fikirde değilim bu yazıyı görünce haksızlık yaptınızı düşündüm ve vicdanen yazmak zorunda kaldım ben nişanlığımı ve gelinliğimi birgül hanımda diktirdim mükemmel ötesi oldu aldığı her kuruş helal olsun! bence siz ne istediğinizi bilmiyordunuz veya vücudunuz olağan üstü bozuktu!!!

 4. aylin dedi ki:

  helal olsun memlun insanlara çamur atmak yerine kendi şekilsiz vücudunuza ve bitmek bilmeyen saçma isteklerinize bakın

 5. ESRA dedi ki:

  Bayanlar bahsettiğiniz kişi bu konuda tam bir profesyonel.Başbakanın eşini memnun edebiliyor da bizleri neden mutlu edemesin..Bana okadar güzel bir gelinlik yaptı ki herkesin dili tutuldu ..Aldığı para sonuna kadar helal olsun..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir