Tesettür Gelinlik ve Davet Elbiselerinde Houte Couture Markalar

Tesettür Gelinlik ve Davet Elbiselerinde Houte Couture Markalar

Zeynep Serdengeçti Istanbul Bridal

Tesettür gelinlik ve davet elbiselerinde son yıllarda bazı markalar, ‘sıradanlığın’ uzağına çıkmayı başardı. Houte couture anlayışına yeni bir bakış açısı getiren birçok tasarımcı, hayallerin ötesine taşıyacak modellere imzasını attı. Bu anlamda radarımıza takılan 5 markayı, hala keşfedememiş olanlar için kısaca anlattık.

Museum Of Florale Düğün-Nişan Abiye - Elif Küçüksarı

Museum Of Florale

Tasarımcı Büşra Yarar‘ın 2022’de kurduğu Museum Of Florale, kısa sürede tesettürlü kadınların ilgisini çekti. Şaşalı ve bilindik ‘houte couture’ anlayışından uzak marka, özel gecelerde herkesin aradığı o ‘sade, şık ve zarif‘ üçlemesini bir araya getirerek ününü yaydı. Özellikle gelinlik modelleriyle öne çıkan Museum Of Florale, nişan ve parti elbiseleriyle de gece kıyafeti seçimlerinizde ilk aklınıza gelmesi gereken markalardan. Showroom’u Şişli’de olan Museum Of Florale, online sitesindeki hazır elbiseleri dışında özel dikim için randevulu sistemle çalışıyor.

Zeynep Serdengeçti Istanbul Gelinlik

Zeynep Serdengeçti Istanbul

Özgün tasarımlarıyla tesettür giyime yeni bir dokunuş getiren Zeynep Serdengeçti, adıyla kurduğu markasıyla ‘bir başka’ olduğunu kanıtlıyor. Temelde aynı gibi görünen gelinliklere dahi ince detaylar ekleyerek yorumlayan marka, özgün tarafını modern çizgilerle destekliyor. En özel gecelerde en özel olmayı sadece vadetmeyen aynı zaman kanıtlayan Zeynep Serdengeçti İstanbul markası, tesettür gelinlik ve davet elbiselerindeki houte couture anlayışında çıtayı zirveye taşıyor.

House Of Zarif Gelinlik, Söz, Nişan ve Nikah Elbiseleri - Beyza Nur - Ceyda Öztekin

House Of Zarif

Mimar Zeynep Betül Süleyman ve Fotoğraf Sanatçısı Faruk Süleyman tarafından kurulan House Of Zarif, çok kısa bir sürede ‘marka’ olmayı başardı. ‘Az çoktur‘ anlayışıyla tasarımlar üretmeyi mottosu seçen marka, rafine zevkleri gece elbiselerine yansıtıyor. Gelinlik, söz – nişan ve nikah elbiseleri tasarlayan House Of Zarif, adı gibi zarafetin timsali modelleriyle çok seviliyor. Son zamanlarda İnfluencer’ların da neredeyse hepsinin üzerinde bu markanın tasarımlarını görmek mümkün. Harbiye’deki showroom’unda hizmet veren House Of Zarif, sitesi üzerinden online randevu veriyor.

Co'House Tesettür Gelinlik

Co’ House

Acıbadem’deki mağazasında hizmet veren Co’House, tesettür giyimdeki haute couture anlayışına ihtişamlı bir soluk getirdi. Gelinlik, abiye ve damatlık tasarlayan marka, zarafeti koruyan ancak sadeliğin bir tık üzerindeki gösterişli modelleriyle müşterilerini kendine çekiyor. Kusursuz işlemeleri, çiçekleri, gipürleri ve çeşitli detaylarıyla farkını ortaya çok net bir şekilde çıkaran Co’House, özel günlere muhteşem dokunuşuyla son noktayı koyuyor.

Nihan Peker Gelinlik

Nihan Peker Bridal

Tasarımcı Nihan Peker, 2009’da kendi adıyla kurduğu markasıyla günden güne büyüdü. Sıla’dan Sibel Can’a birçok ünlü ismin sahne kıyafetlerini tasarlayan Peker, tesettürlü kadınlar için de modern ve kusursuz elbiseler üretti. İnfluencer’ların da markajında olan marka, Sena Sever’in özel gün kıyafetlerinde Merve Hifa ve Şüheda Türkoğlu’nun gelinliklerinde kendini gösterdi. Kesimden kumaşa, işlemelerde detay hareketlere kadar sihirli bir dokunuşla gecenin yıldızını hazırlayan markanın, hayallerin ötesindeki elbiseleri Nişantaşı’ndaki showroom’unda sergileniyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir