Tesettür Elbise Modelleri 2012-13 Sonbahar/Kış

Tesettür Elbise Modelleri 2012-13 Sonbahar/Kış

Tesettür Elbise Modelleri 2012-13 Sonbahar Kış

Tesettür Abiye Elbise Modelleri

Tesettürlü hanımların en son istediği şeydir abartılı, hem gözü hem de ruhu sıkan kıyafetler…

2012-2013 sonbahar kış koleksiyonları yavaş yavaş kendini gösterirken, bu sezonun “minimalist” ruhlara hitab ettiği açıkça anlaşılıyor.

Bu sezon biz tesettürlü kadınların yılı olsun… 2012-2013 sonbahar-kış koleksiyonlarını incelediğimizde karşımıza çıkan olarca minimalist tasarım bizi büyüledi. Elbiseler, eşarp modelleri, ayakkabılar, çantalar… Hepsi de minimalizmden nasibini almış.

Tesettür giyim modelleri, uzun elbise modelleri ya da uzun kollu gömlek ve bluzleri yaz sezonunda bulmak bizim için oldukça zordu. Seçenekler tesettür giyim markalarının arasında sıkışıp kalıyordu. Ancak şimdi sonbahar-kış dönemine giriyoruz. Yani bu demek oluyor ki artık hemen hemen tüm markalardan alışveriş yapabiliriz.

Tesettür Elbise Modelleri 2012-13 Sonbahar Kış

Valentino‘nun 2012-2013 Sonbahar Kış koleksiyonu rüya gibi… Siyah, kırmızı ve beyazın hakim olduğu koleksiyon, şık kelimesinin bile yetersiz kalacağı kadar göz alıcı…

Modern bir peri masalı, kış rüyası ya da hayallerin koleksiyonu diyebiliriz Valentino‘nun yeni koleksiyonu için. Palermo’nun ünlü sarayı Valguarnera-Gangi’nin muhteşem atmosferinde görücüye çıkan 2012-2013 Sonbahar Kış koleksiyonunda deri başrol oynuyor.

Tesettür Elbise Modelleri 2012-13 Sonbahar Kış

Kırmızı mı tasarımlara hayat vermiş yoksa tasarımlar mı kırmızıya?

Valentino tasarımcıları Pierpaolo Piccioli ve Maria Grazia Chiuri’nin elinden çıkan sofistike tasarımlar siyah, kırmızı ve fildişi renklerinde. Deri,- az önce belirttiğimiz gibi- başrolü oynarken bir yandan da yeniden doğmuş gibi Valentino‘nun elinde. Deriyi bu kadar naif işleyen, onunla dantel gibi çalışan başka bir modacı daha oldu mu bilinmez…

18. yüzyıldan etkiler taşıyan koleksiyonda, danteller, şeffaf kumaşlar, uzun kollu minimalist elbiseler, brokarlar dikkat çekiyor. Tablo gibi görünen Valentino elbiselerini ince detaylar süslüyor. Omuzlar kabarık ve kollar uzun… Gupür elbise göz alıcı. Siz de Valentino koleksiyonunda bulunan tesettüre uygun elbise modellerinden ilham alabilir ve kendinize uyarlıyabilirsiniz.

Tesettür Elbise Modelleri 2012-13 Sonbahar Kış

Tesettür Abiye Elbise Modelleri” ile ilgili diğer yazılarımız için tıklayın.

Etiketler:

Yorumlar

“Tesettür Elbise Modelleri 2012-13 Sonbahar/Kış” için bir cevap

  1. suzan dedi ki:

    tessetur elbiseleri cok beyedim ama nasil sparis edecegim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir