Ten Rengine Göre Eşarp ve Şal Seçimi

Ten Rengine Göre Eşarp ve Şal Seçimi

Ten Rengine Göre Eşarp ve Şal Seçimi

Hangi Ten, Hangi Renk Eşarp Kullanmalı?

Eşarp seçimlerinizde genellikle kıyafete uygun olabilecek tonları seçmeye özen gösteririz. Ancak bu tek başına doğru kabul edebileceğimiz bir durum değil.

Ten renginizin de bu uyuma dahil olması bütünlük için oldukça önemli olduğunu biliyor muydunuz? Esmer, buğday-sarışınlar için eşarp rengi seçiminde dikkat etmeleri gerekenleri Yesiltopuklar.com ‘da keşfedin!

Ten Rengine Göre Eşarp ve Şal Seçimi

Esmer Ten için Eşarp/Şal Seçimi

Esmer tenli kadınlar mutlaka açık tonlarda ya da sıcak renkler de eşarp ve şal seçiminde bulunmalılar. Toz pembe, bebek mavisi, eflatun, yeşilin birçok tonu gibi pastel renkler esmer tenli kadınlar için ideal renk tonları olabilir. Ayrıca sıcak renklerden pembeler de tercih edilebilir, eğer siyah kullanmak gerekirse pembenin içinde varla yok arası miktarda siyah renkerin bulunduğu desenli eşarplar da doğru bir seçim olacaktır.

Şeftali tonları da esmer tene uyum sağlayan renkler arasındadır. Kumaş seçimlerinde parıltılı kumaşlar, leopar desenler, vizon desenleri de çarpıcı bir görüntü oluşturabilir.

  • Uyumlu renkler: Toz pembe, bebek mavisi, eflatun, şeftali tonları, yeşilin birçok tonu.
  • Uzak durması geren renkler: Tunç ve dore renkler gibi ten rengini donuk gösterecek sarımsı tonlar.

Ten Rengine Göre Eşarp ve Şal Seçimi

Buğday-Sarışın Ten için Eşarp Seçimi

Buğday ten rengine en iyi uyum sağlayan renklerin başında mavi ve lila geliyor. Buğday tenliler ve sarışınların gardıroplarında pembe ve açık mavi tonlarında eşarp ya da şallardan mutlaka bulunmalı.

Ten Rengine Göre Eşarp ve Şal Seçimi

Koyu kırmızı tonları, parlak mavi rengi ise kaçınması gereken renkler arasında yer alıyor. Bu renklerden uzak durmalısınız zira mizacınızı olduğundan sert ve çokça ciddiyetli gösterecektir.

  • Uyumlu renkler: Mavi, lila, açık yeşil, sarının koyu tonları, açık turuncu, mercan ve gri-mavi tonları.
  • Uzak durması geren renkler: Koyu kırmızı, parlak mavi.

Ten renginize uygun eşarp ve şal renklerini keşfettik! Şimdi ise yüz şeklinize uygun eşarp ve şal bağlama biçimleri başlıklı konumuza göz atarak kusursuz değişimi hissedebilirsiniz.

Ten Rengine Göre Eşarp ve Şal Seçimi

Yorumlar

“Ten Rengine Göre Eşarp ve Şal Seçimi” için bir cevap

  1. Modernkız dedi ki:

    Beyaz tenliler için yok bu yüzden eksik olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir