Tatil Bavulunuzu Hazırlamanıza Yardımcı Olacak İpuçları

Tatil Bavulunuzu Hazırlamanıza Yardımcı Olacak İpuçları

Tatil Bavulunuzu Hazırlamanıza Yardımcı Olacak İpuçları

Yazın en güzel tatili yapabilmek için, tüm yıl boyunca ne kadar çaba sarf ettiğinizi biliyoruz. Birbiriyle karşılaştırdığınız oteller, hakkında sayısız yorum okuduğunuz tatil beldeleri, alışveriş listeleri… Sayılı gün çabuk geçer ve o gün yaklaştıkça tatlı tatlı hayaller kurarken yakalar insan kendisini. Kiminin hayali kumsalda güneşlenirken en sevdiği yazarın son kitabını okumaktır kiminin hayali havuzun açılış saatinden kapanış saatine kadar bir dakikayı bile boşa harcamamaktır.

Tatil deyince aklımıza gelenler ortak olsa da aslında hepimiz için taşıdığı anlam farklıdır. Hal böyle olunca, bu kadar emek verip hazırlanan tatil programının küçük aksilikler yüzünden bozulmasını kimse göze alamaz. Rezervasyonunuzu yaptırıp, uçak biletinizi aldıysanız sıra bavulunuzu hazırlamaya geldi demektir. Tatil bavulunuzu hazırlarken, bu işi bir angarya olmaktan kurtarıp tatilinizin parçası olan keyifli bir parçaya dönüştürmek için sizin için hazırladığımız ipuçlarına göz atabilirsiniz.

Tatil Bavulunuzu Hazırlamanıza Yardımcı Olacak İpuçları

Listeler candır…

Öncelikle sakin olun. Yeşil çayınızı ve en sevdiğiniz not defterini alıp masanıza geçin. Mükemmel tatilinizi hayal ederken ihtiyacınız olabilecek tüm eşyaları not etmeye başlayın. Size denizi ve kumları anımsatacak keyifli tatil müzikleri açarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Tatilde unuttuğunuz eşyaları fark edip üzülmek istemiyorsanız listenize konsantre olun.

Kaç günlük bir tatil yapacaksanız, gün sayısı kadar kombin hazırlayabilirsiniz. Böylelikle ne eksik ne de fazla, ihtiyacınız olacak kadar eşya alırsınız. Yeşil elbisenizin altına hangi ayakkabınızı giyeceğinize şimdi karar verin. Tatilde bu seçimlerle vakit kaybetmeyi kimse istemez. Kıyafetlerin yanı sıra; bakım malzemeleri, küçük ilk yardım çantası, akşam serinliği için hırka, diş fırçası gibi detayları da listenize ekleyebilirsiniz. Eğer tatilde yurt dışına gideceksiniz gittiğiniz ülkede şarj problemi yaşamamak için priz çevirici almayı unutmayın.

Tatil Bavulunuzu Hazırlamanıza Yardımcı Olacak İpuçları

Tatil hafiflemek içindir…

Yıl boyunca çok yoruldunuz. Omuzlarınızda size ait olmayan bir sürü derdin kederin yükü birikti. Şimdi tatil vakti. Bu yüklerden kurtulmak için harika bir fırsat var önünüzde. Bu fırsatı başka yüklerle mahvetmeyin. Uçakla seyahat edecekseniz bavul ağırlığı limitine dikkat edin. Hatta, bavulunuzda tatilde alabileceğiniz şeyler için boş yer bırakın. Eğer kendi arabanızla tatile gidecekseniz bagajı tıka basa doldurmak için var gücünüzle çalışmayın. Bırakın biraz boşluk kalsın. O kadar eşyaya ihtiyacınız olmayacağını geçen senelerde görmüştünüz.

Bu tatili ağırlıklardan kurtulma tatili ilan edin. Az eşya çok huzur, deyip çıkın yola. Yurt dışına gidiyorsanız duty free’den alacaklarınız için bavulunuzda yer bırakın. Ayakkabı seçimi yaparken, şıklığının yanı sıra işlevini de önemseyin. Her tatil gününüz için başka bir ayakkabı almanıza gerek yok. Bırakın bu ağırlıklar evinizde kalsın. Tatil ruhunu fazla eşyalarla yormayın.

Çantalarınıza ve cüzdanlarınıza küçük etiketler yapıştırarak tatilde dağınıklıktan kurtulabilirsiniz. Bu etiketler, aradığınız eşyaları bulmak konusunda size yardımcı olacaktır. En çok ihtiyacınız olabilecek eşyaları bavulun en üstüne yerleştirin. Havlu, nevresim, şampuan gibi ağırlık yapan eşyaları otelde bulabileceğinizi unutmayın.

Tatil Bavulunuzu Hazırlamanıza Yardımcı Olacak İpuçları

Tatile son rötuşlar…

Bavulunuzun fermuarını çekmeden önce, listedeki her maddeye tik attığınızdan emin olun. Manikür setinizi çok seviyor olsanız da bu keskin uçlu malzemeleri uçağa sokamayacağınızı hatırlamalısınız. Kendi aracınızla veya otobüsle seyahat edeceksiniz manikür setinizi el çantanıza alabilirsiniz.

Bavulunuzun kaybolma ihtimaline karşı, el çantanızda iç çamaşırı ve hafif bir kıyafet taşıyabilirsiniz. Pasaportunuzu, paranızı, takılarınızı, elektronik eşyalarınızı gözünüz gibi bakacağınız el çantanızda koruyun. Tatilinize son rötuşları yaptığınıza göre yola çıkmaya hazırsınız. Her anı keyifle geçen, birbirinden güzel anılar biriktirdiğiniz bir tatil diliyoruz.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *