Tatil Bavuluma Hangi Parçaları Koysam Diyenler İçin 2021 Koleksiyonlarından 7 Tatil Stili

Tatil Bavuluma Hangi Parçaları Koysam Diyenler İçin 2021 Koleksiyonlarından 7 Tatil Stili

Normcore Elbise - Elif Değirmenci

Rotasını Ege ve Akdeniz bölgelerine çevirenler sesimize kulak versin. Sıcak havalara önlem alan organik dokular, rahat olmasının yanı sıra iyi bir tesettür kombin yapmanızı sağlayacak ikonik parçalar, tatil karelerinizi iyi gösterecek tasarımlar… Gelin, sıkı bir koleksiyon incelemesi ve deneyimlerin ardından bavulları hazırlamanız için ipuçlarımızı keşfedin.

Minik Terzi Bej Uzun Gömlek Tunik -Harmandalı Ahsen

İlk Gün Gömleklerle Rahat Edin

Tatilin ilk günü, genel olarak yol yorgunluğu yaşanır. Bu yüzden de konfor düzeyini her zamankinden daha yüksek tutmak şart. Sıcak iklim bölgelerinde beyaz ve nötr tonların ferahlığından faydalanmak oldukça cazip. Hem de bu renklerin en sıradan parçaları iyi gösterdiğini unutmamak gerek. İnfluencerlardan Ahsen‘in Minik Terzi markalı seçimi gibi, çizgili tişört, rahat ekru bir pantolon ile sandalet, üzerine de bej tonlarında upuzun bir gömlek tunik ve pamuk şal.

Manuka Çizgili Tişört ve Kloş Etek - Sena Sever

İkinci Güne Kloş Etek – Çizgili Tişört İkilisi

Tatilin ikinci günü için etek – tişörtlere yöneliyoruz. Bu ikilinin rahatlığını yaşarken gündüzden akşama uyarlanabilir olması da avantaj. Mesela, kloş bir eteği çizgili tişört ve düz bir sandaletle gündüze; yine aynı eteği tişörtün üstüne ceket havasında kullanacağınız kısa gömlek ve topuklu sandaletle akşam üstü gezmesinde kullanabilirsiniz. Manuka, Özsarıçam gibi markalarda kloş etekle tişörtü; Fahhar, Birgül Bektaş gibi butiklerde ceket gibi kullanabileceğiniz kısa gömlekleri bulmak mümkün.

Fahhar Ekru Bağlamalı Elbise - Emine Nur Semiz

Fahhar Elbise

Üçüncü Güne Bol Beyaz Elbise Coolluğu

Tatilin üçüncü günü konforu zirvede yaşatacak elbiseler, bavullarda mutlaka olmalı. Yeni sezonda neredeyse her markanın koleksiyonuna dahil ettiği ultra konforlu tasarımlar, kavurucu sıcakların yaşandığı şu dönemde birer süper kahraman. Özellikle naturel dokulu kırık beyazlar, hafif çizgiler ve belli belirsiz çiçekli elbiseler, tatil günlerine çok ama çok yakışıyor. Normcore, Fahhar, Qooq Store gibi markalarda benzeri parçaları bulabilirsiniz. Ayrıca LCW, Koton, Zara gibi markalarda da modest çizgisindeki rengarenk bol elbiselere rastlayabilirsiniz.

Kuaybe Gider X LC Waikiki Kimono - Betül Yıldırım

Kuaybe Gider X LC Waikiki Kimono

Dördüncü Günde Kimono Esintisi

Tatil bavullarının olmazsa olmazı kimonolar, 2021 koleksiyonlarında çekim alanını genişletiyor. Kimi çizgileriyle kimi etnik desenleriyle koleksiyonlarda yıldızlaşıyor. LC Waikiki’nin Kuaybe Gider imzası taşıyan kimonosu, Touche markasının çıkardığı Souk koleksiyonundaki sıcak desenli tasarım, Fahhar markasının çizgili modeli ve daha pek çoğunu diğer markalarda bulabilirsiniz. Beli lastikli konforlu bir pantolon, kimono içine bir tişört, pamuk bir şal ve terliklerle hazırsınız.

Atelier Pelin Yıldırım Desenli Elbise - Betül Gedik

Beşinci Günde Desene Boğulun

Tatil enerjisini zirvede tutmak için sezonun en güzel desenlerini üzerinizde taşıyın. Çini desen, yaprak desen, çiçek desen ve dahası… Baskılarla bezenen tasarımlar, bavulların hem en gözde hem eforsuz stilleri için baş tacı. Özellikle mavinin ve yeşilin doğaya uyumdan yararlanın, bavulların olmazsa olmazına kesinlikle bir yer ayırın.

Atelier Pelin Yıldırım Tulum - Betül Gedik

Altıncı Günde Tulum Şıklığı

Konforlu, şık ve eforsuz görünümlerin bir yolu da tulumlardan geçiyor. Yeni sezonda koleksiyonların birçoğunda tesettüre uygun olarak tasarlanan parçalar, tatil bavullarına da dahil olmalı. Akşamın kısa gezilerinde dolgu sandaletler kullanarak tulumları yükseltip güzelleştirebilirsiniz. Eğer vücut ölçüleriniz tulumlara uymuyorsa jileleri de tercih edebilirsiniz.

Motto Official Takım - Hülya Aslan

Yedinci Günde Takım Ruhu

En hüzünlü tatil günü olan son gün, biraz yarım bir koşturmacalı geçebiliyor. Yine ilk günde olduğu gibi rahatlık şart. Bu yüzden de takım ruhunu yansıtabilirsiniz. Keten gibi organik dokularla tasarlanan bol pantolon – tunik ikilileri, su yeşili, bej, pudra, lila gibi soft renklerle daha bir güzelleşiyor. Baştan aşağı monokrom şıklığını kullanırken tercihinizi eşofman takımlarına da yönlendirebilirsiniz.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir