Tasarruflu Bir Tatilin Püf Noktaları…

Tasarruflu Bir Tatilin Püf Noktaları…

Muhafazakar Tatil Otelleri Uygun ve Ucuz Tatilin Sırları

Kısıtlı Bütçeyle Nasıl Tatil Yapılır?

Tasarruflu bir tatil yapmak için  dikkat etmeniz gerekenleri YesilTopuklar.com’dan okuyun…

Kısıtlı bütçeyle tatile çıkıyor olmanız hayallerinizdeki gibi bir tatili gerçekleştiremeyecek olmanız anlamına gelmiyor. Sadece bazı önemli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

İşte, YesilTopuklar.com’da seyahate çıkmadan önce size tavsiyelerimiz…

Yanınıza uygun fiyatlı ürünler alın: Öncelikle tatil ihtiyaçlarınızı en uygun fiyatlarla sahip olmanız çok önemli. Tatile çıkmadan önce bavulunuz için tüm ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla sahip olun.

Biletleri çok erken satın almayın: Evet bileti erken satın almak avantajlıdır ama bu her zaman en iyi fiyata bileti bulacağınız anlamına gelmez. En iyisi uçmak istediğiniz tarihten 45 ila 60 gün önce bilet fiyatlarını kıyaslamaya başlamak. Havayolu şirketleri özellikle bu zaman aralığı dışında fiyatları aşağı çekmiyorlar. Çünkü arz ve talep durumunu izliyorlar. Aklınızda bulunsun, yeni uçuşların ücret çizelgesine bakmanın en iyi zamanı 14.00-16.30 arası ve gece yarısı.

Kural 240’ı bilin: Kural 240’ı havayolu şirketleri yolcuların bilmesini pek istemez. Çünkü eğer uçağınız hava şartları dışında herhangi bir nedenle rötar yapıyorsa havayolu şirketi bu bileti alıp bir sonraki uygun uçuşa devretmek zorundadır. Bir sonraki uygun uçuş, herhangi bir başka havayolu şirketinden olabilir. Eğer uzun bir rötar söz konusuysa, hava limanındaki elektronik panolardan sizin destinasyonunuza giden diğer uçuşların –ve hatta diğer havayollarının- varış ve kalkış zamanlarını kontrol edin. Sonrada olabildiğince hızlı hareket edin ki havayolu şirketinizin ücretsiz numarasını arayarak bir sonraki uçuştaki yerinizi garantileyebilin.

Rahat Olun:  Elinizde olmayan nedenlerle tatile çıkacağınız günleri ertelemeniz söz konusu olabilir. Bu nedenle uçak bileti satın alırken seyahat günlerinizi esnek tutun. Böylece daha uygun fiyata bilet alabilirsiniz.

Sezon sonu seyahat edin: Söz konusu olan tatilse sessizlik ve huzuru bulmak için en iyi dönem, sezon dışıdır. Düşünsenize hem daha az para ödeyeceksiniz hem de kalabalıkların karmaşasından uzak bir tatil geçireceksiniz.

Farklı alternatifleri değerlendirin: Tatile gidiyorsanız tabii ki bir yerlerde konaklayacaksınız ama kısıtlı bütçeyle tatile çıkıyorsanız oteller her zaman en iyi seçenek olmayabilir. Oda ya da daire kiralamayı da düşünebilirsiniz. Bunu tatil yapacağınız yere gitmeden önce online olarak ayarlayabilirsiniz.

Uygun fiyatlı yemek için: Gittiğiniz yerde turist alanlar dışındaki yerleri de keşfetmeye çalışın. Yürüyerek ya da bir otobüse atlayarak şehrin herhangi bir yerini kendi başınıza dolaşın. Sadece turistik restoranlarda yemek yemeyin, yerel lokantalara da gidin. Turistik restoranlar her zaman daha pahalıdır. Sokak aralarında uygun fiyatlı restoranlarda karnınızı doyurabilirsiniz. Bu yerel lezzet duraklarını bulmak için otelde kalıyorsanız otel görevlilerinden yardım alabilirsiniz. Ya da sokakta gördüğünüz herhangi birine sorabilirsiniz.

Ara ara mola verin: Yurt dışında tatile çıktıysanız şehrin her noktasını görmek zorundaymış gibi hissedip oradan oraya koşturarak telef olmayın. Bir yığın yol parası ve turistik mekanlara giriş ücreti ödeyebilirsiniz. Bunun yerine şehrin pek çok noktasını görebileceğiniz bir kafeye oturup şehrin insanlarını, hayatın akışını izleyip kahvenizi yudumlayın. Böylece o şehir hakkında çok daha iyi gözlem yapabilirsiniz.

Tatil yorumlarını okuyun: Turizm broşürlerinde harika duran otel ve tatil yerleri gerçekte tam bir hayal kırıklığı yaşatabiliyor. Bu sebeple gideceğiniz yerle ilgili önceden tecrübe etmiş kişilerin yorumlarını okuyun.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir