Tasarım ve Keşif Dolu Bir Yarıyıl Tatili Çocukları Bekliyor!

Tasarım ve Keşif Dolu Bir Yarıyıl Tatili Çocukları Bekliyor!

Rahmi M. Koç Müzesi Çocuk Eğitim Atölyesi

Rahmi M. Koç Müzesi, çocukların sömestr tatilini hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmesi için birbirinden renkli atölyeler hazırladı. 4-14 yaş aralığındaki çocuklar, ocak ayında hafta içi ve hafta sonu düzenlenecek atölyelerle gördüklerini hayal dünyalarına göre tasarlayacak, evreni ve gezegenleri keşfedecek.

Çocukların iletişim ve sosyal becerilerini geliştirmelerinin yanı sıra “yaparak-yaşayarak öğrenme” imkânı sunan Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Atölyesi, ocak ayında 11 farklı atölyeye ev sahipliği yapıyor. 4-14 yaş grubuna hitap eden atölyeler; çocukların hedef ve davranışlarına göre hazırlandı. Çocuklar bu atölyelerle gördüklerini kendi hayal dünyalarına göre tasarlayacak, eğlencenin tadına varacak. Çocuklar etkinlik sürecinde müzedeki sergileri gezme fırsatı da bulacak.

Sömestr tatili boyunca salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi günleri gerçekleştirilecek Astronomi Atölyesi’nde ise çocuklar evreni keşfe çıkacak. 12.00, 14.00 ve 15.00 olmak üzere üç ayrı saatte düzenlenecek atölye kapsamında tüm gök cisimlerinin ve Güneş Sistemi’nin evrendeki oluşum süreci, dev panolardan ve Sihirli Küre’den paylaşılan görüntülerle eğitim uzmanı eşliğinde anlatılıyor.

Rahmi M. Koç Müzesi Ahşap Boyama Atölyesi

Ocak ayı boyunca hafta içi ve hafta sonu düzenlenecek atölyeler:

 • 11 Ocak – Görünmez Müzisyenler: 8-11 yaş grubu için programlanan tasarım atölyesinde çocuklar müziğin gizemli yüzünü görecek, kendi laternalarını yapıp notaların narin akışına kapılıp gidecek.
 • 18 Ocak – Hayallerle Dolu Küçük Evler: 4-6 yaş grubu çocuklar, bu atölyede kendi bebek evlerini tasarlayacak.
 • 21 Ocak – Kuş Evi: 6-8 yaş grubu için programlanan tasarım atölyesinde çocuklar kuş dostları için ev tasarlayıp, renklendirecek.
 • 22 Ocak – Yenilenebilir Enerji Kenti: 8-11 yaş grubu için hazırlanan enerji atölyesinde çocuklar dünyamızı nasıl daha yaşanabilir hale getirebileceğimizi düşünecek, kendi dünyalarını tasarlayacak.
 • 23 Ocak – Küçük Heykeltıraşlar: 4-6 yaş grubunun katılacağı heykel atölyesinde geleceğin heykeltıraşları hünerlerini sergileyecek.
 • 24 Ocak – DNA Sarmalım: 9-12 yaş grubuna hitap eden biyoloji atölyesinde çocuklar, ‘yaşamın şifresi’ni öğrenecek.
 • 25 Ocak – Arım Balım Peteğim: 8-12 yaş grubuna hitap eden matematik atölyesinde sayıların sonsuzluğu, arıların dahiyane zekasıyla buluşacak.

Rahmi M. Koç Müzesi Çocuk Eğitim Atölyesi

 • 28 Ocak – Güneşi ve Gezegenleri Keşfediyorum: 5-7 yaş grubu için programlanan astronomi atölyesinde çocuklar gezegenimizi ve Güneş Sistemi’ni keşfedecek.
 • 29 Ocak – Sihirli Kareler: 11-14 yaş grubu çocuklar sinema atölyesinde modern çağın renkli dünyasına adım atacak.
 • 30 Ocak – Bugün Fırçalarım Parmaklarım: 4-6 yaş grubu için programlanan boyama atölyesinde çocuklar on parmaklarıyla marifetlerini ortaya koyacak.
 • 31 Ocak – Yıldızları Keşfediyorum: 10-13 yaş aralığındaki çocuklar astronomi atölyesinde yıldızlara yakın olacak.

*Atölye programıyla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler 0212 369 66 00’ı arayarak Eğitim Bölümü’yle irtibata geçebilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir