Tarihi Yarımada Koşusu 27 Nisan’da

Tarihi Yarımada Koşusu 27 Nisan’da

İstanbul Tarihi Yarı Maratonu 2014

Hem Maraton hem de Tarihi Yarımadada Güzel Bir Gezi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. tarafından Vodafone Türkiye’nin isim sponsorluğunda düzenlenecek Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, 27 Nisan Pazar günü tarihi yarımadada gerçekleştirilecek.

Vodafone Türkiye ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. işbirliğinde düzenlenen Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, Eyüp ile Yenikapı arasını kapsayan 21,1 kilometrelik parkurda gerçekleştirilecek. Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’na ilk yılında 5 bin üzerinde koşucunun katılımı bekleniyor. Dümdüz parkuruyla koşuculara en iyi dereceyi yapma imkanı sağlayacak Vodafone İstanbul Yarı Maratonu herkese açık olacak ve 7’den 77’ye sporseverleri bir araya getirecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, koşu ile ilgili olarak şunları söyledi:

“İstanbul, tarihle sporun buluştuğu kent olarak sembol olmaya devam ediyor. Sporun ruhunda var olan dostluk, barış ve kardeşlik bir kez daha İstanbul’da tesis edilecek. Sporu; düşmanlıkların sevgiye, çatışmaların hoşgörüye, karşıtlıkların zenginliklere dönüştüğü evrensel bir organizasyon olarak görüyoruz. Bu sebeple kentimizi Avrupa Kültür Başkentliği’nin ardından 2012 Spor Başkentliği’ne taşıdık. Avrasya Maratonu’nu dünyanın ilgi odağı organizasyonlardan biri haline getirdik. Halkımıza ‘Sporla Sağlıklı Nesillere Doğru’ projesiyle açık ve kapalı alanlarda uzman eğitmenler nezaretinde spor yapma imkanı sunduk. Parkları, plajları, spor salonlarını sporcularla ve halkla buluşturduk. Şimdi de bir kez daha İstanbul Yarı Maratonu ile dikkatleri tarihi yarımadaya çekiyoruz. 3 kıtanın ve sayısız medeniyetin buluştuğu bu kadim şehir, dünyanın geleceğine barış ve esenlik ilhamı taşıyacak çok değerli bir tarih mirasına sahiptir. Bu sembolik adımla da bu kentin ruhundaki barış ve hoşgörü mesajını dünyaya bir kez daha hatırlatacağız. Eyüp ile Yenikapı arasını kapsayan 21,1 kilometrelik tarihi alandan oluşan parkurda unutulmaz, eşsiz dakikalar yaşanacaktır. İstanbul Yarı Maratonu’nun İstanbul’a ve spor camiasına büyük katkılar sunacağına inanıyorum. Avrasya Maratonumuz gibi dünyanın sayılı koşularından biri olmasını temenni ediyorum. Bu vesile ile 27 Nisan 2014 Pazar günü gerçekleşecek olan bu maratona tüm halkımızı davet ediyor, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

GÖKHAN ÖĞÜT: “YARI MARATONU TÜRKİYE’YE GETİRMEKTEN BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ”

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, toplumların ekonomik ve sosyal gelişiminde sporun işlevinin bilincinde olduklarını ve Türkiye’de sporu desteklemeye devam edeceklerini belirterek, “Vodafone Türkiye olarak sağlıklı yaşam bilincine katkıda bulunarak sporun tabana inmesini ve toplumun yaşam kalitesinin artırılmasını amaçlıyoruz. Türkiye’de ‘Dijital Dönüşüm’e öncülük ederek dijitalleşmeyi tabana indirmek için çalıştığımız gibi, dinamik bir toplum olmak adına sporun tabana inmesi için de aynı motivasyonla çalışıyor, pek çok spor dalında spor yapan herkese destek veriyoruz. Spor etkinliklerini dört mevsime yayarak, sporun bir yaşam biçimi haline gelmesi için çalışıyoruz. Bu amaçla Vodafone İstanbul Maratonu’na verdiğimiz desteğin yanında şimdi de Nisan ayında koşulacak Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nu hayata geçiriyoruz. Her yaştan geniş halk kitlelerinin kardeşlik ve dayanışma içinde spor yapmasını sağlayan çok değerli bir etkinlik olan maraton disiplini, kelimenin gerçek anlamıyla bir maratoncu olan Vodafone’nun spora bakışını mükemmel yansıtıyor ve değerlerimizle örtüşüyor. Vodafone Türkiye olarak dünyada en hızlı yayılan yarış tipi olan yarı maratonu Türkiye’ye getirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Vodafone İstanbul Yarı Maratonu’nun, İstanbul’un kentlilik ve sportmenlik bilincine, dinamizmine, küresel marka değerine katkıda bulunacağına, kente yeni bir soluk, yeni bir hareket getireceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Vodafone İstanbul Yarı Maratonu kayıtları 20 Nisan‘a kadar devam edecek. Kayıt ücreti Türk vatandaşları için 25 TL, yabancı uyruklu katılımcılar için 45 TL olarak belirlendi.

www.istanbulyarimaratonu.org

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *