Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Tarihi Kuzguncuk Mahallesinin En İyi 6 Mekanı

Tarihi Kuzguncuk Mahallesinin En İyi 6 Mekanı

Üsküdar Kuzguncuk Alkolsüz Mekanlar

Beykoz`da oturmalı
Beykoz`da çalışan adam.
Fakat Kuzguncuk şirin yerdir…

Nazım Hikmet’in nostalji kokan bu dizeleri Kuzguncuk’a yolumuzu düşürmemizde büyük katkısı oldu. İstanbul Anadolu yakasının Üsküdar ilçesinde yer alan Kuzguncuk birçok keyifli mekana, birçok önemli diziye ev sahipliği yapan tarihi semtlerden birisi.

Üsküdar Kuzguncuk Alkolsüz Mekanlar

Boğaziçi’nin Anadolu kıyısında, Üsküdar, Paşalimanı ile Beylerbeyi arasındaki Kuzguncuk yeni uğrak noktamız oluyor.

Bu keyifli semti sokak sokak dolaştık ve sizler için en iyi, en keyifli alkolsüz mekanlar listesini çıkardık. Gelin şimdi birlikte yeniden keşfedelim…

Üsküdar Kuzguncuk Alkolsüz Mekanlar

Zahir Art Cafe

Ahşap evlerin sıralı olduğu Kuzguncuk sokaklarında gezerken Zahir Restaurant & Cafe ile karşılaştık. Kuzguncuğun tarihi dokusunu yansıtan bu yapıda vakit geçirmek, bu mahalleyi teneffüs etmek için en doğru adreslerden biri. İster kahvaltı (serpme kahvaltı 60 TL, kahvaltı tabağı 25 TL) için uğrayın, isterseniz de saray mutfağından seçilen yemeklerin tadını çıkarın ama buraya mutlaka uğrayın.

 • Zahir Art Cafe
 • A: Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No 67, Üsküdar
 • T: 0216 310 03 02

Üsküdar Kuzguncuk Alkolsüz Mekanlar

Kuzguncuk Bostan Cafe

Şehrin göbeğinde (Üsküdar’dan 20 dakika yürüyerek), bu semtin en görünür yerinde ama bir sebze bostanı ve çevresinde geniş bir parkın içinde olduğunuzu hayal edin! İşte Kuzguncuk Bostan Cafe tam da böyle bir adres. Mekan, parka bakacak şekilde konumlanmış ve size İstanbul dışında bir yerde olduğunuzu hissettiriyor. Üstelik hiç onlarca kilometre yol katetmek zorunda kalmadan! Bundan daha güzel olanı ise manzarası ve konumu güzel olup menüye önem vermeyen işletmelerden olmaması! Burada menü de, malzemelerde son derece titizlikle seçilip servis ediliyor. Üstelik fiyatları da hiç cep yakmayan tarzda! Daha ne olsun diyor yolumuza devam ediyoruz.

 • Kuzguncuk Bostan Cafe
 • A: Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No 69, Üsküdar
 • T: 0216 334 03 33

Üsküdar Kuzguncuk Alkolsüz Mekanlar

Metet Közde Döner

Kuzguncuk’un meşhur közde dönercisi Metet Döner bu mahallenin en iştah açan mekanı! Közde döner kebabını (20 TL) ve beyti sarmasını (23 TL) şiddetle tavsiye ettiğimiz bu mekanı listenizin en üst sırasına eklemeyi unutmayın.

 • Metet Közde Döner
 • A: Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No 39, Üsküdar
 • T: 0216 553 33 33

Üsküdar Kuzguncuk Alkolsüz Mekanlar

Galette Kuzguncuk

Ekmek Teknesi dizisinin çekildiği fırının sokağında konumlanan Galette Kuzguncuk daha 3 aylık bir mekan… 8-10 masalı ufak bir mekan olmasına karşın son derece memnun edici dekorasyonu, nefiz pastahane menüsü ve içecekleriyle Kuzguncuk’da yıllardır hizmet veriyor hissi uyandırıyor. Galette Kuzguncuk’da servis edilen tüm ürünler tamamen kendi imalatları ve tattığımız her lezzet yıldızlı tam puan aldı. Özellikle börek çeşitlerine söyleyecek söz bulamıyoruz. İşini severek yapan işletme sahibine bu yeni mekanı Kuzguncuk Mahallesine kazandırdığı için teşekkürü borç biliyoruz.

 • Galette Kuzguncuk
 • A: Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No 45/B, Üsküdar
 • T: 0216 334 03 94

Üsküdar Kuzguncuk Alkolsüz Mekanlar

Kuzguncuk Balıkçısı

Kuzguncuk ara sokaklarında gezerken keşfettiğimiz ve neden daha önce keşfetmediğimiz için kendimize kızdığımız sevimli mi sevimli bir mekanla tanıştırmak isteriz sizler; Kuzguncuk Balıkçısı… Farklı ve hemen dikkat çeken dekorasyonu, fevkaladenin fevkinde balık menüsü ile özellikle şu sıralar mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. İsterseniz balık çorbası (7TL) içerek serin sonbahar günlerinde içinizi ısıtabilirsiniz, ister balık çeşitlerinin (17-30 TL) tadına bakabilirsiniz ve isterseniz de bizim gibi balık-ekmek (10TL) keyfini yaşayabilirsiniz.

 • Kuzguncuk Balıkçısı
 • A: Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. Perihan Abla Sokak, No 3, Üsküdar
 • T: 0216 341 01 44

Üsküdar Kuzguncuk Alkolsüz Mekanlar

Masum Mutfak

Sakin ve huzur veren iç dekorasyonu, özenli işletme anlayışı ve sağlıklı menüsüyle Kuzguncuk Mahallesinin gözdesi Masum Mutfak, özellikle sağlığına dikkat eden ve yediği tüm yemeklerin, sebzelerin tazeliğine önem verenleri ağırlıyor. Kurucusu Merve hanımın deyişi ile masum mutfak vejetaryen -ve mümkün oldukça organik- “masum” malzemelerin kullanıldığı bir yer. Kendi üretimleri olan ekşi mayalı ekmek ise şimdilerde çok sık rastlamadığımız en değerli besinlerden biri. Kuzguncuk’a yolu düşenlere bu güler yüzlü ve şirin mekanı şiddetle tavsiye ederiz.

 • Masum Mutfak
 • A: Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No 21/1, Üsküdar
 • T: 0216 201 14 81

Üsküdar Kuzguncuk Alkolsüz Mekanlar

Başka başka neler var Kuzguncuk’da derseniz buraların emektar mekanlarında da uğramanızı öneririz. Dilruba Restaurant, Paşalimanı Kafe, İBB Fethi Paşa Sosyal Tesisleri, Kuzguncuk Çınaraltı Cafe yıllardır değişmeyen lezzetleri ve hizmet kalitesiyle hizmet sunuyor. Ve pek tabii tarihi Kuzguncuk evleri tüm renkleriyle keşfedilmeyi bekliyor.

Üsküdar Kuzguncuk Alkolsüz Mekanlar

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *