Sürdürülebilir Moda Geleceğine Dikkat Çeken İnovatif Sergi

Sürdürülebilir Moda Geleceğine Dikkat Çeken İnovatif Sergi

Sürdürülebilir Tekstil Ürünleri

Modanın çevresel etkisini azaltarak döngüsel moda sistemine geçişin öncülerinden biri olan H&M, Akbatı Alışveriş Merkezi’ndeki sürdürülebilirlik aktivitelerine bir yenisini daha ekliyor.

H&M ve Akbatı tüm müşterilerini, modanın geri dönüşüm yolculuğunun birbirinden kreatif tasarımlarla hayat bulduğu H&M Sürdürülebilirlik Sergisi’ne davet ediyor. 1-9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek bu inovatif sergi herkesin ziyaretine açık!

Sürdürülebilir moda geleceğine her zaman dikkat çeken H&M, sürdürülebilirlik sergisi ile hem en son inovatif materyallerin nasıl tasarım harikalarına dönüştüğünü hem de bu alandaki çarpıcı hedeflerini dikkat çekici bir sergi ile geniş kitlelere sunmayı amaçlıyor.

H&M Sürdürülebilirlik Sergisi

H&M, portakal atıklarından elde edilen Orange Fiber®, deri alternatifi vegan Piñatex®, atık geri dönüşümünden elde edilen TEXLOOP™ RCOT™ gibi sürdürülebilir yollarla üretilen yeni kumaşları Akbatı sergisinde tanıtıyor.

Üstelik sergi süresince Dev Geri Dönüşüm Kutusu ile de herkesin her ne marka olursa olsun, kullanılmayan kıyafetlerini geri dönüşüme getirmeleri teşvik de ediliyor. Sen de tekstil atıklarının çöpte son bulmasına engel olabilir, eskimiş kıyafetlerini Akbatı’daki H&M Dev Geri Dönüşüm Kutusu’na bırakabilirsin!

Akbatı H&M Dev Geri Dönüşüm Kutusu

2013 yılında Globaldeki ilk Kıyafet Toplama Girişimini başlatan H&M döngüsel modanın öncüsünü olmak istiyor. Kıyafetlerin yeniden giyilmesi, tekrar kullanılması veya geri dönüştürülmesi için müşteriler tarafında kullanılmayan kıyafetler mağazalarda bulunan kutulara atılıyor. Bu proje ile beraber doğaya katkı sağlamak ve geri dönüştürmek üzere Türkiye’de 2013’den beri yaklaşık 2500 ton kıyafet toplandı.

H&M Geri Dönüşüm Ceket

Sürdürülebilir kalkınmaya öncülük etme hedefiyle çalışmalarına aralıksız devam eden AKİŞ GYO’nun geçtiğimiz yıl sürdürülebilirlik projeleri ile alanında öncü kabul edilen H&M ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında H&M Geri Dönüşüm Kutusu ilk kez Akasya’da yer almıştı. Yoğun ilgi gören dev geri dönüşüm kutusu daha sonra Akbatı’ya taşınarak modada atık yönetimine dikkat çeken keyif dolu sürdürülebilirlik aktivitelerine devam etmeye başladı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir