Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Sünneti Bizden, Kirveliği Sizden

Sünneti Bizden, Kirveliği Sizden

Sünneti Bizden, Kirveliği Sizden

Suriye’deki çatışmalardan en çok etkilenenler hiç kuşkusuz çocuklar. Türkiye’de mülteci ve sığınmacı konumunda bulunan on binlerce çocuk var.

Yeryüzü Doktorları, her şeylerini bırakıp gelen çocuklar için Türkiye’ye dair tatlı bir hatıra oluşturmak istiyor. Projeye bağış yapanlar ise sadece 50TL’lik bir sünnet bedeli ile projeye katkıda bulunanlar ise hiç tanımadıkları bir çocuğun kirveliğini de üstlenmiş olacak.

Kampanyaya destek vermek için tıklayın.

Yeryüzü Doktorları Kimdir?

Yeryüzünde herkes aynı imkânlara, benzer şartlara sahip değil. Dünyanın bir bölümünde insanlar refah ve varlık içinde, teknolojik gelişmişliğin en üst safhasında yaşarken, diğer bölümündekiler yokluk ve çaresizlikle boğuşuyor. Bu bölgelerde yokluk, altyapıyı da doğrudan etkilediğinden her afet derin yaralar açan felaketlere dönüşüyor. Savaş, iç karışıklıklar da cabası.

Bu acıyı yüreğinde hisseden bir grup doktorun 2000 yılında bir araya gelerek oluşturduğu Yeryüzü Doktorları (Doctors Worldwide), bugün yeryüzünün neresinde temel tıbbi bakım ve sağlık hizmetlerinden mahrum bir insan (hasta, sakat, felaketzede, mazlum, mağdur) varsa; diline, dinine, ırkına, cinsiyetine bakmaksızın tıbbi yardım ulaştırmaya çalışıyor.

Misyon Değil Merhamet

Yeryüzü Doktorları, yardıma muhtaç bölgelere sadece sağlık yardımı ulaştırmak için gider. Bu çabaların başka hiçbir amacı, misyonu ve beklentisi yoktur. Yeryüzü Doktorları çatısı altındaki profesyonel çalışanların ve gönüllülerin çalışma biçimini; kişisel görüşler, inançlar, aidiyetler değil, tüm dünyaya deklare edilmiş ilkeler belirler.

Merhamet Her Yarayı Sarar

Yeryüzü Doktorları, felaketlerin, savaşların ve iç karışıklıkların açtığı her yarayı sarmak için, dünyanın her bölgesine ulaşıyor ve tıbbi yardıma ihtiyaç duyan insanlar için çeşitli sağlık projeleri hayata geçiriyor. Kimi yerde tam donanımlı hastaneler ve sağlık merkezleri inşa ederek, kimi yerde beslenme sağlığı merkezleri kurarak sürdürülen bu projeler, on binlerce insanın hem derdine deva, hem ruhuna şifa oluyor.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *