Şüheda Aydın’dan Makyaj Youtuber’larına Atıf “Nasıl Topuz & Makyaj Yapmıyorum?”

Şüheda Aydın’dan Makyaj Youtuber’larına Atıf  “Nasıl Topuz & Makyaj Yapmıyorum?”

Şüheda Aydın'dan Makyaj Youtuber'larına Atıf “Nasıl Topuz & Makyaj Yapmıyorum

İnstagramın moda hesapları arasında kendine ayrı bir yer edinen Şüheda Aydın, “Nasıl topuz ve makyaj yapmıyorum?” videosuyla, on binlerce beğeni topladı. Youtuber’lara atıf yapan tasarımcı, bir gülümsemenin en güzel makyaj ve topuzdan daha iyi gösterdiğini herkese kanıtladı.

Sınır Tanımayan Makyaj Videoları

Son yıllarda Youtube’da en çok izlenenlerden olan makyaj videoları sınır tanımıyor. Sadece profesyonel isimler değil, amatör kişiler bile nasıl makyaj yapılır vlogları çekmeye başladı. Ve hatta başörtüsü kullananlar için makyaj teknikleri ve ipuçları bile verildi. Bunun devamında ise topuz nasıl bağlanır, videoları çokça çekildi. Tüm bunlara alışmışken, kanıksadığımız duruma ironik bir başlıkla Şüheda Aydın dikkati çekti. “Nasıl topuz ve makyaj yapmıyorum?”

Şüheda Aydın'dan Makyaj Youtuber'larına Atıf “Nasıl Topuz & Makyaj Yapmıyorum

Hasta Mısın, Solgun Görünüyorsun?

Günlük hayatında sıklıkla makyaj yapan birçok kadın bilir ki, doğallığı seçtiği günlerde benzer tepkiler alır. Sıfır makyajlı olduğu zamanlarda çevreden hep aynı sorular gelir: “Hasta mısın, solgun görünüyorsun?” İşte tam da bu noktaya değinen Şüheda Aydın, bir zamanlar insanların bu tepkisi üzerine makyajsız gerçekten kötü gözüktüğünü düşünenlerden. Ancak bu kararından kısa sürede vazgeçen tasarımcı, “Hayır, ben makyajsız da iyi görünebilirim!” diyerek ayna karşısından kendini doğallığa alıştırdığını söylüyor.

Şüheda Aydın'dan Makyaj Youtuber'larına Atıf

40 Gün Kuralıyla Güzellik Algınızı Değiştirin

Makyaj kararından sonra topuz da yapmamaya başlayan Şüheda Aydın, büyük beğeni toplayan videosunda zamanla gözünün bu haline alıştığını anlatıyor. Otuz ya da kırk günde alışkanlıklardan vazgeçileceğini söyleyen tasarımcı, kendisinin de topuz ve makyaj yapmayarak, ayna karşısında, fotoğraflarda bu haline alışarak güzellik algısının değiştiğini, herkesin de buna alıştığını vurguluyor.

Şüheda Aydın'dan Makyaj Youtuber'larına Atıf “Nasıl Topuz & Makyaj Yapmıyorum

Düğünde Abartıya Gerek Yok

Düğünde abartılan makyajlara, abartılı bağlanan başörtüsü ve duvaklara gerek olmadığını bir kez daha hatırlatan Şüheda Aydın, gelinlikli fotoğraflarıyla sadelikle nasıl güzel olunur bizlere kanıtlıyor. Herkesin düğününde güçlü bir makyaj, farklı bir baş bağlama biçimi beklediğini ancak buna asla gerek duymadığını söyleyen tasarımcı, tesettürlü kadınlara ilham veriyor.

Şüheda Aydın'dan Makyaj Youtuber'larına Atıf “Nasıl Topuz & Makyaj Yapmıyorum

Kendinize Güvenin!

Toplumun güzellik algısına yön verdiğini videosundan takipçilerine hatırlatan Şüheda Aydın, belli başlı baş bağlama biçimlerinin ve makyaj görünümlerinin herkes tarafından benimsenmesine karşı çıkıyor. “Güzellikse böyle de güzel, ben böyle de iyiyim, böyle de mutluyum” diyerek kendinize güvenmeniz gerektiğini anlatan tasarımcı, bu durumun tamamen alışkanlıktan yana olduğunu söylüyor. Şüheda Aydın, videosunda anlatmak istediğini ise tek cümleyle şöyle özetliyor: “Topuz olmadan ve makyaj yapmadan kendimi iyi hissedebildiğim için mutluyum!

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir