Su Terapisi ile Vücudunuzu Güçlendirin

Su Terapisi ile Vücudunuzu Güçlendirin

Su Terapisi Nedir ve Nasıl Uygulanır

Su içmenin sağlığımız üzerindeki olumlu etkileri saymakla bitmez. Bilim insanları yıllardır bu etkileri anlatmaktan vazgeçmedi.

Annelerimizin, “Uyanınca içersin” diye başucumuza koyduğu o bir bardak su, aslında sağlıklı bir bedene sahip olmanın en önemli kilitlerinden birisiymiş. Uyanır uyanmaz su içme alışkanlığı bize Japon kültüründen miras kalmıştır.

2. Dünya Savaşından sonra dönemin popüler gazetelerinden birinde yayınlanan bir haber, su içmenin faydalarını daha çok insanın öğrenmesini sağlamıştır.

Hem bilimin hem de geleneklerimizin üstünde ısrarla durduğu su, şimdi su terapisi formuyla yeniden karşımızda. Su terapisi formüllerini uygulayarak, kendinizi daha sağlıklı hissedebilir ve bedeninizdeki saklı kalmış potansiyeli açığa çıkarabilirsiniz.

Organlarımız daha iyi çalışmak için suya ihtiyaç duyarlar. Hücrelere besin ve oksijen taşıyan su, toksinleri vücudunuzdan atmanıza yardımcı olur. Sağlıklı bir yaşam için ilk yapmanız gereken şeylerden biri, su içme alışkanlıklarınızı yenilemek. Su terapisi ile para harcamadan daha sağlıklı ve dinamik bir hayata geçiş yapabilirsiniz.

Su Terapisi Nedir ve Nasıl Uygulanır

Su terapisi hangi hastalıklara iyi geliyor?

Vücudumuz için gerekli minerallerin bir kısmını su içerek karşılayabiliriz. Su terapisi ile yeterli miktarda su tükettiğinizde; daha düzgün bir cilde, daha sağlıklı saçlara, daha esnek bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Yeni doğum yapan anneler su terapisi uygulayarak, sütlerini artırabilirler.

Su terapisi; migren, kronik eklem ağrıları, kalp çarpıntıları, epilepsi, bronşit, astım, menenjit, böbrek hastalıkları, idrar yolu hastalıkları, kusma, mide iltihabı, ishal, obezite, hemoroid gibi hastalıklarla ilgili şikayetlerin azalmasına önemli ölçüde yardımcı olur.

Yüksek proteinli ve yüksek lifli besinler menülerinizde büyük ölçüde yer kaplıyorsa su terapisini düzenli uygulayarak sindirim sisteminize yardımcı olabilirsiniz.

Su Terapisi Nedir ve Nasıl Uygulanır

Su terapisi nasıl uygulanır?

Su terapisi ile su tüketiminizi daha kontrollü ve sağlıklı bir forma sokabilirsiniz.

 • Terapinin ilk adımı uyanır uyanmaz su içmeyi alışkanlık haline getirmektir.
 • Açıkta bırakılmış sular yerine cam şişede sakladığınız hijyenik suları tüketmelisiniz.
 • Dişlerinizi fırçalamadan önce 2 bardak su için. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra yarım saat boyunca bir şey yiyip içmeyin.
 • Süre dolduğunda kendinizi sağlıklı bir kahvaltı ile ödüllendirebilirsiniz.
 • Uyanır uyanmaz içmeye başladığınız 2 bardak suyu zamanla 4 bardağa çıkarabilirsiniz.
 • Öğünlerinizden sonra yaklaşık iki saat boyunca yediklerinizi sindirmeyi bekleyin. Başka bir şeyler atıştırmayın.
 • Yemeklerle birlikte asitli içecekler yerine su tüketin.
 • Günlük su içme alışkanlığınızı “8×8” formülüne dökebilirsiniz. Günde 8 kere 8 onz su tüketin. 1 onz, 250 ml suya veya bir bardak suya eşittir. 8X8 formülü normal şartlar altında tüketmeniz gereken günlük su miktarını temsil eder.
 • Su içme alışkanlığını kazanmak için şık su bardakları, sağlık koşullarına uygun mataralar, cam sürahiler alın.
 • Telefonunuza su içme uygulamalarını indirin.
 • Çalışma masanıza “su iç” notları asın.

Bu geçiş döneminden sonra, vücudunuzdaki olumlu değişiklikleri hissettikçe su terapisinin kendiliğinden hayatınıza yerleştiğini gözlemleyeceksiniz.

Yazı: Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir