Su Tasarrufuna Dikkat Çeken Proje: “Suyu Yemeğe Dönüştür”

Su Tasarrufuna Dikkat Çeken Proje: “Suyu Yemeğe Dönüştür”

Su Tasarrufuna Dikkat Çeken Proje

GROHE Türkiye, uluslararası “Suyu Yemeğe Dönüştür” projesini bu yıl İstanbul’da gerçekleştirdi. Proje kapsamında Şişli Camii ile işbirliği yapan GROHE, camii musluklarını Ecojoy tasarruf özellikli ürünlerle değiştirerek yüzde 18 su tasarrufu sağladı.

Dünyanın en büyük sıhhi tesisat üreticilerinden biri olan GROHE, Türkiye’de Şişli Camii Şerifi Vakfı ile işbirliğine giderek yoğun su kullanılan kamuya açık alanlarda yapılacak su tasarrufunun, su kaynaklarını korunmasında sağlayacağı katkı konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen “Suyu Yemeğe Dönüştür” sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Su Tasarrufuna Dikkat Çeken Proje

Şişli Camisinin musluklarını tuvaletlerdeki su tüketimini %18 azaltan Ecojoy ürünleri ile değiştiren GROHE, bunun sonucunda, yılda 270 m3 su tasarrufu sağladı. Projenin ikinci aşamasında da, “Suyu Yemeğe Dönüştür” olarak adlandırılan program kapsamında, Şişli Camisinde daha önce tasarruf edilen suyu yemeğe dönüştürerek 1000 adet gıda paketi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Türkiye’de her geçen yıl büyümeyi sürdüren GROHE, ülkenin dinamik ve gelişen pazarına yatırım yapmaya devam ediyor. “Suyu Yemeğe Dönüştür’’ bu yıl Türkiye’de hayata geçirilen ikinci global proje. GROHE bu proje ile su tüketiminin önemine ve su ve nakit tasarrufunu arttırmak için neler yapılabileceğine dair bilinç oluşturmayı hedefliyor. GROHE, Şişli Camii ile hayata geçirdiği bu proje ile su tüketiminin azaltılmasına yönelik çabalara katkıda bulunacak bir çözüm sunuyor.

GROHE Doğu Akdeniz, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı Simon G. Shaya projeyle ilgili şunları söyledi: “Global bir marka olarak, sürdürülebilir iş uygulamaları doğal kaynakların ekolojik ve ekonomik kullanımına ve çevrenin korunmasına yönelik taahhüdümüzün bir parçası. Sektöre örnek olmaktan ve günümüzün ekolojik, ekonomik ve sosyal sıkıntılarına proaktif bir yaklaşım getirerek tüm faaliyetlerimizin merkezine çevreye yönelik taahhütlerimizi yerleştirmekten gurur duyuyoruz. Suyun gitgide daha kıymetli bir kaynak olması nedeniyle bu kaynağın korunmasına katkıda bulunmak için global ölçekte birçok inisiyatifi hayata geçiriyoruz.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir