Star Wars Trendinin “Bizim Gezegenimize” Etkisi

Star Wars Trendinin “Bizim Gezegenimize” Etkisi

Star Wars Trendi ve Modaya Etkisi

Tarih boyunca film ve moda dünyası arasında yakın bir ilişki var olmuştur. Zamanın film karakterlerinin kıyafetleri moda trendlerinden ilham alınarak hazırlanırken günün modası da oyuncuların kostümlerinden etkilenmiştir. Son günlerde film ve moda ikilisinin imza attığı en yeni akım ise ilhamını galaksiden alıyor.

18 Aralık 2015 günü vizyona giren Star Wars’un sonuncusu bu gezegensel moda trendinin kaynağı. Star Wars hayranlarının ekseriyetinin erkekler olduğu düşünülse de kadın takipçilerin sayısı da hiç de küçümsenmeyecek bir düzeyde. Futuristik moda klasik çizgilerin dışına çıkmaktan hoşlanan cesur kadınların çok ilgisini çekiyor. Normalde film ve moda konularını ele aldığımızda Hollywood yıldızlarının giydikleri dekolte elbiseler akla gelir.

Star Wars Valentino

Star Wars trendinin dikkati çeken özelliği ise bu stilin tesettürlü hanımlara muhafazakar bir giyim tarzı sunması. Bazı karakterlerin kostümlerinin hanımların rahatlıkla giyebilecekleri ölçülerde olması rağbeti arttırıyor.

Star Wars Valentino

Galaksi modasında ağırlık gösteren siyah, gece mavisi, lacivert, gri, metalik tonlar ve beyaz hepimizin gardırobunda kullandığı renkler arasında yer alıyor. Bu trendin hoşlandığımız bir diğer özelliği ise kontrast renklerle kombin yapılabiliyor olması. Böylece dolabımızdaki bir çok kıyafeti aksesuarlarla birlikte rahatlıkla değerlendirmiş olabiliyoruz.

Siyah bol bir kıyafetle kullanabileceğimiz metalik renkte bir başörtüsü veya sal hem minimalist hem de galaksiden, Rabbimizin yarattığı mucizelerden ilham alarak kıyafetimize uyguladığımız bir detay olabilir (Star Wars trendi bir bahane). Yine aynı trendin geometrik kesimlere ve sivri hatlara sahip olma özelliğinin de modaya yansıdığını görüyoruz. Yani bir zamanlar dizi olarak takip edilen Star Wars’dan ilham alınarak tasarlanan kıyafetler ve ürünler popülaritelerini devam ettiriyorlar.

Star Wars Trendi ve Modaya Etkisi

Bir çoğumuz Star Wars karakterlerini tanımasak da, onların tarzlarını uygulamak isterdik her halde. Dünya markaları da bize katılmış olmalılar ki farklı tasarımları koleksiyonlarına dahil etmişler. Bu markalar arasında; Alexander Wang, Rick Owens, Edeline Lee, Yohyi Yamomato, Baja East, Balencıağa, Dior, Burberry markaları da yer alıyor. Bakalım bu gezegenler arası yıldız savaşları trendinin bizim gezegenimizde olan etkisi ne kadar sürecek.

Star Wars Trendi ve Modaya Etkisi

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir