Spor Yapmayı Nasıl Sevebilirim?

Spor Yapmayı Nasıl Sevebilirim?

Sabah Sporu için Harekete Geçin!

Sabah Sporu için Harekete Geçin!

Spor yapmak, zinde ve dinamik olmak herkesin hayali. Peki, bizi spor yapmaya teşvik edecek yani, harekete geçirecek olan ne?

Sahilde, ormanda, koru ve parklarda spor yapanları seyrederken aklımızdan geçen onların nasıl zinde olduklarıdır. Hayatı yakalamak, kendimiz için bir şeyler yapmak bizim için sanki çok zor ve ulaşılmaz bir şey gibi gelir. Sizi spor yapmaktan alı koyan ne? Alışkanlıklarınız, tembelliğiniz ya da işiniz mi? Bunlar bahaneniz olmasın! Gelin şimdi sizi harekete geçirecek ve sporu yaşamınızın parçası haline getirecek önerileri birlikte inceleyelim…

İşe Gitmeden Önce Spor

Yoğun bir iş günü geçirecek olmanızın o güne özel bir durum olmadığını aklınızdan çıkarmayın. İşiniz nasıl yaşamınızın bir parçası ise sabah sporunuzun da sizin yaşamınızın parçası olduğunu düşünün ve asla ondan taviz vermeyin. Prensipli olmak emin olun ki iş yaşamınızda da etkisini gösterecektir. Üstelik koşunuzu sabah yapmak, gün içinde araya sıkıştırma derdini de ortadan kaldıracaktır.

Sabah Sporu için Harekete Geçin!

Planlı ve Prensipli Olun

Planlı ve programlı olmak sporu yaşamınıza dahil etmenin en önemli adımlarından biri. Sabah sporu yapacağınıza göre erken yatıp erken kalkmayı zihninize yerleştirin ve bunu uygulayın. Yatmadan önce spor kıyafetlerinizi hazırlarsanız erken saatlerde spor yapmaktan sizi alıkoyan tembelliğin de önüne geçmiş olursunuz.

Sabah Sporu için Harekete Geçin!

Spor Öncesi Atıştırın

Eğer  erken kalkmaya alışkın olmayan ve kahvaltı yapmadan yerinden bile kımıldayacak gücü olmayan biriyseniz spor öncesi atıştırın! Koşuya çıkmadan önce yarım muz, hurma ya da küçük bir bardak su midenizi yatıştırmak için yeterli olur.

Sabah Sporu için Harekete Geçin!

Sabah Sporu için Güzel Bir Yer Seçin

Spor yapmayı yaşamın bir parçası haline getirmek başlangıç için biraz zor olacaktır. Bu zor zamanları atlatmanın en önemli yollarından biri de spor yapacağınız alanı doğru seçmenizdir. Öncelikle gideceğiniz alanı sevmeniz çok önemli. Severek gideceğiniz yerin sizi koşuya teşvik edecek olmasını unutmayın ve her gün yeni bir yer belirleyin.

Sabah Sporu için Harekete Geçin!

Kaslarınızı Açın ve Isıtın

Sabah sporuna alışık olmayan bir vücudun gergin kaslarını gevşetmek gereklidir. Isınma ve kasları açmak hem kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak hem de sakatlanmanızı önleyecektir.

Arkadaşınız ile Koşun

Sabah sporu yapmak gözünüzde büyüyorsa sizi teşvik edecek bir arkadaşınızla sabah saatlerinde bir buluşma ayarlayın. Arkadaşınızla koşarken muhabbet etmek çok hoşunuza gidecektir ve zamanın nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz bile.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir