Sosyal Medyada Paylaşmak İçin Kusursuz Fotoğraflar Çekmenin 6 Altın Kuralı

Sosyal Medyada Paylaşmak İçin Kusursuz Fotoğraflar Çekmenin 6 Altın Kuralı

İyi Fotoğraf Çekmenin Yolları

Fotoğraf çekmek, en güzel anları yakalamak ve sonrasında tekrar tekrar bakıp o ana dönmek herkesin edindiği bir alışkanlık halini aldı.

Keyifli bir tatil, arkadaşlarla kahve, mezuniyet ya da en sıradan gibi görünen bir an dahi çokça kıymetli karelere dönüşebiliyor ama bazen de istediğimiz kareleri yakalamakta zorlalanabiliyoruz.

İyi Fotoğraf Çekmenin Yolları

Mükemmel bir Instagram fotoğrafı yakalamak için onlarca deneme yapılabilir. Fakat tek seferde istenilen fotoğrafı yakalamak için bazı ipuçları vardır. Bunlar neler mi? Gelin şimdi sosyal medyada paylaşmak için kusursuz fotoğraflar çekmenin 6 altın kuralına göz atalım!

İyi Fotoğraf Çekmenin Yolları

1. En iyi yanın sol yanın

Eğer grup fotoğraflarında en iyi açınızdan poz vermek için arkadaşlarınızla kıyasıya bir kavgaya giriyorsanız bu konuda haksız da sayılmazsınız. Çoğu kadının yüzünün en iyi tarafının aynı bölge olduğunda ısrar ediyor. Sol yan! Kuzey Karolina’daki Wake Forest Üniversitesi’nde bir araştırmaya konu olan bu durumla ilgili şaşırtıcı biçimde araştırmanın sonucu düşüncenin doğru olduğu yönünde.

2. Yeni trend ”thursday”

Eğer hala fotoğraf çekilirken ”cheese” diyorsanız bundan vazgeçin. Çünkü bu kelimeyi söylemek ağız ve yüzün gerilmesini sağlar ve hiç de övülesi bir yöntem olmadığı bir gerçektir. Bunun yerine yıldızların yolundan giderek ”thursday” kelimesini kullanmak daha çok işe yarayacaktır. Fotoğraf çekimi sırasında bu kelimeyi söylemek, yüzünüzün daha güzel görünmesini ve dudaklarınızın hafifçe ayrılmasını sağlar.

3. Dilinizle gülümseyin!

Gülümseyin çekiyoruz! Ama nasıl bir gülümseme?

Uzmanların önerilerine göre surat asmak yerine gülümsemeyi tercih ediyorsanız dilinizi dişlerinizin arkasına getirip gülümsemeniz gerekiyor. Çünkü bunu yapmak size daha geniş bir gülümseme sağlıyor.

İyi Fotoğraf Çekmenin Yolları

4. Yukarıya bakın!

Yüzümüzün sol yanının en iyi taraf olduğunu anladık, gülümsemeler tamam, söylenmesi gereken kelimeyi de öğrendik peki ya bakışlar?

Çoğumuzun bildiği gibi, en çok iltifat alan fotoğraflar genellikle yukarıdan çekilir. Bu şekilde fotoğraf çekinmek, yüzün karşısından çekinmeye göre daha fazla derinlik kazandırır ve beğenilecek bir fotoğraf ortaya çıkar. Çeneyi aşağı eğerek kameraya bakıldığı zaman kolayca güzel bir fotoğraf karesi elde edilebilir.

Galaxy A73 5G

5. İyi Bir Kameraya Sahip Telefon

Kusursuz karelerin en vazgeçilmez kuralı ise iyi bir kameraya sahip telefondur. Telefon alırken kamerasının sahip olduğu lensler, düşük ışık performansı ve odaklama hızı gibi birçok madde tercihinize yön verebilir. Ayrıca bu maddeler kararsız kalmanıza veya yanlış karar vermenize neden olabilir. Bu yüzden sizlere en iyi kamera özelliğine sahip Samsung Galaxy A73 5G ile tanışın!

Samsung Galaxy A73 5G

Samsung Galaxy A73 5G’yi Keşfet!

Galaxy A73 5G’nin sunduğu profesyonel seviyedeki yapay zeka destekli daha akıllı performans ve üstün çekim deneyimleri, mobil multimedya yaşam tarzınızı tamamen değiştiriyor. Daha fazlasına ihtiyacınız olduğunda ise RAM Plus özelliği ile ekstra sanal RAM sağlayarak size güç veriyor.

Multimedya alanında çok güçlü

Hepsi bir arada. 128GB/256GB dahili hafızanın yanı sıra 1TB’a kadar MicroSD kartı desteği ile değerli anlarınızı saklamak için her zaman yeriniz olur.

Galaxy A73 5G

Geniş açı ve derinlik lenslerinden oluşan çift lense sahip yapay zekalı kamera ile yüz ayrıntılarının detaylarını yakalayabilirsiniz. Bulanık arka plan efekti uygulayarak ve arka planın bulanıklık seviyesini özel olarak ayarlayarak her portre çekiminizde canlı bir görüntü yakalayın.

Nefes kesen görüntüler artık ekranda

108MP Geniş Açılı Kamera ile çekilen görüntüleri, 6.7 inç’lik geniş Sonsuz-O Ekranda tıpkı gerçek hayattaki gibi tüm ayrıntılarıyla görüntüleyin. 800 nit¹ kapasitesiyle açık havada bile canlı görüntülerin keyfini çıkarmanızı sağlarken Göz Rahatlığı Kalkanı² ile mavi ışığı azaltır.

İyi Fotoğraf Çekmenin Yolları

En hareketli anlarınızı bile artık yeniden oynatıp izleyebilirsiniz. OIS ve gelişmiş VDIS teknolojileri birlikte çalışarak Galaxy A73 5G ile çektiğiniz görüntülerin sabit ve net olmasını sağlarken Gelişmiş HDR hem gün ışığında hem de düşük ışıkta hassas renk ifadeleri ile ayrıntıları korur.

Samsung Galaxy A73 5G’yi Keşfet!

Bir çekimi düzenlediğinizde elde edilen sonuç sizi daha çok tatmin eder. Nesne silici ile istenmeyen nesneleri, arka plandaki öğeleri ve çok daha fazlasını kolayca çıkarın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir