Sosyal İlişkilerini Açık Havaya Taşıyanlar İçin Dış Giyim Cephanelerini Güncelliyoruz

Sosyal İlişkilerini Açık Havaya Taşıyanlar İçin Dış Giyim Cephanelerini Güncelliyoruz

Qanu Kaban (Aybükenur Demirci Özkul) - Hooop Store Kaban (Betül Gedik)

Salgından dolayı sosyalleşme mekanları açık alana taşındı. Sahil yürüyüşleri, parklar ve bahçeler de buluşma noktaları oldu. Özellikle kış soğuğunun iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde, dolaplarda sağlam bir dış giyim cephanesi gerektiği de ortada. Gelin iklimin keskin havasını hissettirmeyecek, günü keyifle geçirirken üşütmeyecek tasarımlarla hazırladığımız listeye göz atın.

Kayra Şişme Mont (Elif Küçüksarı) - Kadriye Baştürk Şişme Mont (Aleyna Atalar)

Kayra Kaban

Sokak Modasının Cool’u: Oversize Şişme Mont

Hareket alanını geniş tutan pofuduk montlar, sokak stilinin en cool ismi. Özellikle gençlerin çekim alanından asla uzaklaşmayan ve her yaşın kadınına farklı kesim, modelleriyle hitap eden parçalar, hep bir yenilikçi. Öyle ki, salgın nedeniyle dışarıdaki zaman dilimini genellikle açık havada geçirdiğimizi düşünürsek bu parçalar, kombinlerde adeta bir çelik yelek görevi görüyor. Kadriye Baştürk, Hoopstore, Suud, Manuka, Qanu, Heqa gibi butik markaların yanı sıra Kayra, Aker gibi tesettür giyim ve fast fashion avm markalarında birçok pofuduk montla karşılaşmak mümkün.

Etha Kaban (Rimel Aşkına Hilal) - Qaral Mont (Sena Sever)

Etha Kaban

İçi Yünlü Kabanlarla Sıcak Kış

Soğuk kış günlerinde yumuşacık dokulu ürünlerin kombinlerde olmasını çok seviyoruz. Her biri sarılma hissi uyandıran bu parçalar arasında da içi yün dokulu kabanlar oldukça cazibeli. Kimi dışı deri, içi koyun yünü özelliğiyle shearling kimi tamamı yün dokusuyla teddy kimi de dıştan bir montken içi yünlü ve gösterişli. Dış giyim ürünlerinin polyesterli astarlarından ziyade, iklimi yükseltmek için iç dokusu yünlü parçaları seçmeniz daha akıllıca olacak. Etha ve Qaral‘ın içi yünlü kaban modelleri buna sadece birer örnek.

Manila Kapitone Kaban (Feyza Hakyemez Başar) - Minik Terzi Kaban (Şüheda Türkoğlu Hatun)

Şişme Mont Sevmeyenlere: Kapitoneler

Moda haftalarında ünlenen, ünlü it-girl’lerin üzerinden çıkmayan kapitone kaban sokak stillerini ele geçiriyor. Özellik pofuduk montları sevmeyenler, deriden hoşlanmayan, parlak yüzeylerden uzak duranlar ya da alternatif arayarak cephanesini genişletenler, mutlaka bu seçeneği göz önünde bulundurmalı. Maksi boylarıyla sıcak bir iklimi vadeden montlar, trendseverlere göz kırpıyor. Kevser Sarıoğlu, Manila, Minik Terzi, Fahhar Desing gibi tesettür markalarında kapitonelerin en güzel hallerine ulaşabilirsiniz.

Vog Store Kaban (Elif Küçüksarı) - Kayra Kaban (Sena Sever)

Kayra Kaban

Maksi Kaşe Kabanlarla Tek Parça Şıklığı

Tesettürlü kadınların stilinde vazgeçilemez bir parça olan kaşe kabanlar, sıcaklık dozunu en şık şekilde yükselten baş rol oyuncusu. Duruşuyla eleganlık havası estiren bu parçalar, özellikle bu mevsimde tarçın, taba gibi kızıl kahve tonlarıyla çok sevildi. Dizin biraz altında biten ve dioganel kesime sahip tasarımlar, maksi boyda maksi şıklığı yakalıyor. KK Desing, Vog Store gibi markaların yanı sıra Adl, İpekyol, Mango ve Zara gibi bilindik isimlerde de hatırı sayılır şıklığa sahip tasarımlar yer alıyor.

Alia Peluş Kaban (Elif Küçüksarı) - Mango Bej Palto (Eda Cömert)

Alia Kaban
Mango Palto

Suni Kürk/Peluşlarla Havalı Stil

Dış giyimde ihtişamlı duruşları sevenlerin vazgeçemediği suni kürk ve peluşlar, yeni dönemin ikonik isimleri. Tüm gün üstünüzdeki parçalara sarılarak gezmenizi sağlayacak tasarımlar, sokak stilinde oldukça havalı görünümler yansıtıyor. Alia‘dan kahve peluş kaban, Mango‘da yer alan bej kürk gibi seçenekler dış giyim cephanelerine eklenebilir.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir