Sonbaharın Vazgeçilmez “Must Have” Listesi

Sonbaharın Vazgeçilmez “Must Have” Listesi

Sonbahar… Yaz severler için geçişi en zor mevsim. Havanın bir gün sıcak bir gün soğuk ve yağmurlu olduğu, çoğu zaman insana; acaba bugün hava nasıl olacak diye düşündüren kararsız bir mevsimdir sonbahar. Benim ise en sevdiğim…

Neredeyse her sezon giysi dolabımızda detoksa ihtiyaç duyarız. Yani dolap içi temizlik yaparız. Eskilerin yerini yeniler alır. Birde hiç değişmeyenler vardır. Moda ne kadar kendini yenilerse yenilensin, ilkbahar ve sonbaharda biz kadınların vazgeçemeyeceği kurtarıcı parçalar vardır. Bu hafta biraz bunlardan bahsedelim. Peki nedir sonbaharın olmazsa olmazları?

Tesettür Trençkot Modelleri

1- Trençkotlar

Zamansız olmasına bayıldığım klasik bir parçadır. Yaş sınırlaması olmayan sonbahar ve ilkbaharın kurtarıcısı ve büyükten küçüğe herkese yakışan trençkotları, bu sezon da dolabınızdan eksik etmeyin. Hem kumaşı itibariyle hem de kendine özgü tarzıyla size elit bir görünüm sağlar. Trençkot deyince gözümün önüne, Manhattan sokaklarında sıklıkla rastlayabileceğiniz takım elbiseli, üstünde trençkot, altında spor ayakkabısı olan erkeklerin görüntüsü geliyor. Hayranlık uyandıran bu görüntü, hem spor hem şıklığı yakalayan tarz sahibi insanların trençkotu kendine özgü yorumlayışlarıyla stillendirilmiş bir “must have” dir.

Tesettür Ceket Modelleri

2- Deri ceketler

Cool bir görüntü için deri ceketler vazgeçilmeziniz olsun. Öncelikle her kesim insana hitap eder. Sokak modasının öncüsü olarak bilinen ve giyildiğinde tarzınız her ne olursa olsun uyum sağlayan deri ceketler, sonbaharın en güzide parçasıdır. Suni ve gerçek deri seçenekleriyle her bütçeye uygun deri ceketleri, mağazalarda bulmanız oldukça mümkün. Günlük şıklığına düşkün bayanları, deri ceket almaya davet ediyorum. “Must have” listenize eklemeyi unutmayınız.

Tesettür Uzun Hırka Modelleri

3- Triko hırkalar

Kış sever biri olarak size tavsiyem dolabınızı trikolarla doldurun. Markaların “lookbook” çekimlerinde sıklıkla karşılaştığımız trikolar, stilinize altın bir dokunuşta bulunur. Uzun olanlarını pantolon üstüne, kısa olanlarını da eteklerin üzerine giyinmekten sakın çekinmeyin. Çoğu zaman bohem tarzı yakalamamıza sebep olan trikolar, entelektüel tarzda bir görüm de sağlar. Hem soğuktan korur hem de sizi stıl sahibi farklı bir kadın yapar. Hiç denememiş olanlar için triko hırkaları ve kazakları şiddetle tavsiye ediyorum. Bu “must have” sayesinde rahatlığınızı şıklıkla tamamlayacaksınız.

Pelerin Modeli

4- Pelerin

Küçükken benim için pelerin, süpermanin uçarken sırtına taktığı kumaş parçasından ibaretti. Ama zaman değişti ve artık moda da pelerin, günlük yaşantımızın vazgeçilmezi. Rahatlığı ön planda tutan modaseverler ve tabi biz muhafazakâr bayanlar, gün içerisinde içimize ne giyersek giyelim üzerimize pelerinimizi attık mı günü kurtardık sayıyoruz. Yanılıyor muyum? 16. yy dan bu yana hep var olan pelerinler bu senede çok moda.Tasarımcıların da koleksiyonlarında sıklıkla yer verdiği pelerinler, dış giyimin sonbaharda en trend parçasıdır. Kışın paltosu varsa; sonbaharında pelerini var. Diyeceğim o ki; “must have” listemize pelerinide ekledik mi?

Bootie Modelleri

5- Bootie

Bootie de ne, dediğinizi duyar gibiyim? Aslında hepimizin bildiği bir tür kışlık ayakkabı. Kısaca bahsetmek gerekirse; çizmeden kısa, bottan hallice uzun bir tür topuklu bot. Eminim çoğunuzda vardır. Çünkü ayakkabı mağazaları vitrinlerini “bootie” lerle doldurdu bile. En azından bir tane beğenipte aldığınızdan eminim. Kışsever biri olarak günlük hayatımda bootieler benim vazgeçilmezimdir. Onlara göre kombin yapmaya bayılırım. Düşünsenize; ayak bileklerinize kadar uzanan triko bir hırka,hırkanın içinde beyaz bir gömlek, altında boru paça bir pantolon, ayakta bootieler, kolda vintage bir çanta… Gel de mutlu olma… O halde “must have” listemize eklemeyi unutmuyoruz.

Ben yazarken çok keyif aldım. Umarım okuduklarınız faydalı olur.

1 Trackback

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *