Sonbaharın En Güzel Pançoları

Sonbaharın En Güzel Pançoları

Kayra 2015-16 Panço Modelleri

Panço Modelleri: Kayra Giyim

19. yüzyıldan 20. yüzyılın modasına büyük bir ivme ile giren pançolar, bu kış sezonunda da altın çağını yaşıyor.

Tarihçesine baktığımızda Amerikan yerlileri tarafından giyilen, bu günkü gibi soğuktan ve yağmurdan koruyan dış giysi idi. Tabii oldukça etnik amaçlı ve askeri amaçlı giyiliyordu.

Mango 2015-16 Panço Modelleri

Panço Modelleri: Mango

Peki askeri amaçtan sokak modasına geçişi nasıl oldu?

Bizde bu kadar ivme kazanmasının nedeni tesettüre olan uygunluğu ve soğuk havalarda giy-çık özelliğinin olması. Sokak modasının etkisini de gözardı etmiyoruz tabii.

Aybikestil 2015-16 Panço Modelleri

Panço Modelleri: Aybikestil Giyim

Gerek bloggerlar, modaseverler gerekse editörler defile zamanlarında tercih ediyor bu altın parçayı. Altın diyorum çünkü her tarza her stile uyum sağlıyor.

Desenine ve kumaşına göre bohem bir hava da yakalayabilirsiniz, vintage görünüm de elde edebilirsiniz. Uzun çizmeler ile olan uyumunu oldukça etkileyici olan pançolar; eteklere, elbiselere de oldukça yakışıyor.

Zara 2015-16 Panço Modelleri

Panço Modelleri: Zara

Dünyaca ünlü Burberry-Prorsum pançoların başını çekse de ulaşılabilir olan Zara, Bershka, Mango, H&M, Koton, Yargıcı, Buse Terim for De Facto, Touche markalarında rahatça bulabileceğiniz gibi Susutown, Aybikestil, Şulemsi Tekstil, 2E İnspiration gibi yerli tasarımcılarımızın koleksiyonlarına da göz atabilirsiniz.

Yazı: Munise Boz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir