Sonbaharın Beklenmedik Trendi: Metalik

Sonbaharın Beklenmedik Trendi: Metalik

Kayra Gold Şal Yaka Parlak Salaş Ceket

Romantik çiçekler ve geometrik desenlerden sıkılanlar için sezonun beklenmedik trendi ‘Metalik Işılt’ ile tanışın. Kimi ‘robot’ kimi ‘folyo’ benzetmesi yapsa da bu trend, ikonik bir tavrın simgesi olmaktan geri durmadı. Sonbaharın karamsar havasına iddiasıyla ışıltı getiren metalik tasarımlar, tam anlamıyla göz kamaştıracak!

Huishan Zhang Metalik Giyim

Koleksiyonlar Işıl Işıl

Dünya markaları, 2018/19 sonbahar – kış koleksiyonlarında metalik parçalarla podyumları aydınlattı. Metalik takımlar, göz alıcı pileli etekler, robotik montlar kimi zaman uzay çağını anımsatırken kimi zamandan da retro havalarıyla dikkatleri üzerine topladı.

Metalik Gri Pileli Etek Modelleri

Pileli Etekler Göz Alıyor

Sıradanlık uzaklaşmayı, metalik görünümleriyle başaran pileli etekler, sadece tesettürlü kadının değil dünya modasının kıskacında. Ünlü isimlerin, fenomenlerin stillerine yepyeni bir enerji katan tasarımlar, sokak stilinin artık baş rolünde oynuyor.

Metalik Piliseli Etek Modelleri

Silver mı, Rose Gold mu?

Gümüş rengi ve altın tonları parlaklığın dozunu artıyor. Geçtiğimiz sezonda silver, yani gümüş renginin hakimiyetinde olan tasarımların yeni rakibi pudra tonlarına kayan altın ışıltılar oldu. Metalik akımın açtığı bu yolda şıklığı garantileyen yepyeni trend, ikonik stillerin baş rolü olmaya hazır.

Metalik Gri Pantolon ve Salaş Kazak Kombin

Şık Değil Sportif ve Salaş Kombinler

Hem fütüristik hem görkemli metalik görünümler en şık birlikteliklerin baş rolü gibi görülürdü. Ancak modanın kuralları yine ve yeniden yıkılıyor. Salaş ve sportif parçalarla beklenmedik tesettür kombinlere imza atan metalik tasarımlar, gören herkes tarafından alkışla karşılandı.

Armine Trençkot Modelleri

Dış Giyime Metalik Etki

Metalik ve vinil dokuların esir aldığı dış giyim parçaları, tüm iddiasıyla sezonu sarsıyor. Kimi gümüş, kimi altın kimiyse en renkli halleriyle karşımızda. Şişme montlarda çokça göz önünde olan metalik akım, şimdilerde trençkotlarla anılıyor. Diz altına kadar inen kruvaze trenç’ler, tek başına bir kombini ikonik havaya sokmaya hazır ve nazır bekliyor.

Metalik Ceket Pantolon Takım

Metaliklere Retro Hava

Podyumlarda uzay çağını andıran görünümleriyle fütüristik stillerin sinyalini veren metal tasarımlardan bazıları, geçmişin en coşkulu yıllarına kaydı. Kimi lurex kimi jakarlı kumaşlarla üretilen ceketler, bu ceketlere eşlik eden İspanyol paça pantolonlar, retro eşleşmelerin en koordinasyonlu ikilileri oldu.

Metalik Gri Abiye

Geceyi Aydınlatan Trend

Işıltılı dokuların trend havasını en çok gündüz kıyafetlerinde görüyoruz. Bununla beraber geceyi de aydınlatan oldukça şık metalik elbiseler ve takımlar koleksiyonlarda boy gösteriyor. Metalik, vinil, lurex dokularla tasarlanan gece elbiseleri, iddialı görünümleri sevenlere göz kırpıyor.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir