Sonbaharı Birbirinden Güzel Etkinliklerle Karşılayın

Sonbaharı Birbirinden Güzel Etkinliklerle Karşılayın

Sonbahar Kültürel Etkinlikleri

“Anılar hep sonbaharda gibidir.” der Cemal Süreya. Sonbaharı karşıladığımız bu yağmurlu ve ılık havalı günlerde bol bol güzel anı biriktirmek için etkinlik takvimimize göz atabilirsiniz. Zamanı durduramayız ama zamanımızı birbirinden güzel anlarla doldurarak onu yavaşlatabilir ve unutulmaz kılabiliriz.

Yağmurları bahane edip eve kapanmak yok. Trençkotunuzu veya hırkanızı alıp şehrin nasıl renk değiştirdiğini izlemek için sokağa çıkın. Bu muhteşem dönüşümü birbirinden güzel sergilerle, filmlerle, konserlerle daha muhteşem bir havaya sokun.

Aşkın Halleri Resim Sergisi

Aşkın Hâlleri Resim Sergisi

Parçaların bir araya gelerek muazzam bir örgü oluşturması değil midir aşk? Yine de hep bir şey eksik kalır.

Aşkın Hâlleri sergisi; Emel Başarık, Güliz Baydemir, Zeynep Bingöl Çiftçi, Nehir Çetin, Mehmet Duran Fergökçe, Selçuk Fergökçe ve Ceyda Güler’in birbirinden coşkun, renkli, heyecanlı eserlerinden derlendiği Gergedan Sanat’ta sizi bekliyor. Belki de o eksik parça bütünü heyecanla izleyecek bir çift misafir gözüdür.

  • Tarih: 15 Eylül – 5 Ekim 2015
  • Yer: Gergedan Sanat

Şimdi Saraybosna- Bosna

Şimdi Saraybosna! Bosna – Hersek Sineması

Bosna Hersek hem tarihi bağlarımızla hem de muazzam coğrafyasıyla her zaman kalpten bağlılık hissettiğimiz bir ülke olmuştur. Bosna Hersek’i daha yakından tanımak için usulca sinema perdesini aralayabilirsiniz.

Şimdi Saraybosna! Bosna – Hersek Sineması” Bosna Hersek’in en ünlü yönetmenlerinin filmleri ile Pera Sanat’ta sizleri bekliyor. İzleyebileceğiniz filmler: Halime’nin Yolu, Saraybosna’da Bir Gün, Özdüşünme, Belvedere ve Flotel Europa olmak üzere beş özel seçkiden oluşmaktadır.

  • Tarih: 16 Eylül – 3 Ekim 2015
  • Yer: Pera Müzesi

Ustaya Saygı Konseri Barış Manço

Ustaya Saygı Konseri: Barış Manço

Çocukluğumuzun Barış Abi’si, 1999 yılında aramızdan ayrılan besteci, söz yazarı ve rock müziği sanatçısı Barış Manço’yu anma gecesinde, sanatçının dillere pelesenk olmuş unutulmayan şarkılarını ünlü şarkıcılar; Fettah Can, Hakan Aysev, Gökhan Tepe, Öykü Gürman, Yavuz Bingöl, Yonca Lodi, Zara, Linet, Keremcem, Mine Mucur, Serkan Çağrı, Doğukan Manço, Cansu’dan dinleyebilirsiniz.

  • Tarih: 17 Eylül 2015
  • Yer: CRR (Cemal Reşit Rey Konser Salonu)

Doğal Krem Atölyesi

Doğal Krem Yapımı Atölyesi

Temel seviye Doğal Krem Yapma Atölyesi’ne katılarak; doğal ham maddeleri kullanarak evinizde doğal krem (losyon, nemlendirici, vücut kremi) yapımı ve tekniklerini öğrenebilirsiniz.

Atölyede, cilt yapınıza uygun kreminizi yaparak yanınızda götürebilirsiniz.

  • Tarih: 20 Eylül 2015
  • Yer: Hariom Yoga Merkezi
  • Detaylı Bilgi: www.naturalistaturkiye.com

Hazırlayan Hümeyra Yabar

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir