Sonbaharda Denemeniz Gereken 3 Stil

Sonbaharda Denemeniz Gereken 3 Stil

2018 Sonbahar Tesettür Kombinleri

Serin ve yağışlı havalar ‘bugün ne giysem’ kararsızlığına düşürmesin! 2018/19 sonbahar – kış sezonunda tesettürlü kadınların stiline uyarlayacağı birbirinden özel tasarımlar çoktan koleksiyonlarda yerini aldı. Maskülen trençkotlar, ekose elbiseler, kadife ceketler, pelerinler, ikonik botlar ve dahası…

Bir yanı bohem bir yanı modern birbirinden farklı stilleri kombinlere adapte etmenin ipuçlarıysa bizden. Gelin siz de sonbahar stilinizi seçin ve kuralları yeniden yazın.

Yamalı Elbise Kadife Ceket Kombini

Retro Parçalarla Bohem Stil

Moda dünyasında geçmiş yıllara özlem giderek arıtıyor. Cazibesi yüksek bohem yolculuklar tasarımcıların da ilham kaynağı. 70’ler, 80’ler, 90’lar… Hepsinden bir parça, birkaç desen, yeni sezona sağlam adımlar atıyor. Coşkulu renkler, umursamaz tavırlar, aşırı görünen fakat salaş birliktelikler… Siz de bu sonbahar bohemyanın içinde retro bir stile adım atmak istiyorsanız hiç durmayın. Yamalı elbiselerle bir araya gelecek kadife ceketler, sırt çantaları ve botlar… Sonbaharda ısıyı dengede tutacak bu parçalarda sıcak renk birlikteliklerini yansıtmadan geçmeyen. Kahverengine eşlik edecek koyu maviler, koyu kırmızılar ve yeşiller… Retro havayı abartmadan yaşatmak isteyenlerse sadece kadife ceketleri, süet çanta ve botları kullanarak bu havayı orantılı şekilde yansıtabilir.

Trençkot ve Bol Pantolon Kombini

“Oversize” Cool Stil

Genç, havalı ve cool… Bu sonbahar stilinizi üç kelimede özetlemek istiyorsanız, dolaplara maksi boy oversize bir trençkotu eklemeniz gerekecek. Yeni sezonda dünya modasının ‘en’ parçası olan tasarımlar, serin ve yağışlı günleri sevdirmeyi başarıyor. Pratik ve eforsuz olmasıyla da sevilen trençkotları, ister yazdan kalma takımlarla kombinleyin isterseniz de bol pantolon ve tişört ikilisiyle. Trençkot kombinleri yaparken iki farklı renk oyunundan birini seçerek güçlü görünümlere kavuşmak da elinizde. Bunlardan biri ton sür ton: Grinin açıktan koyuya tonlarını kullanabilirsiniz. Diğer renk oyunu ise kontrast: Siyah ile sarı, yeşil ve turuncu, mavi ve siyah… Ya soft olmalı ya da baskın. Seçim sizin.

Pelerin ile İkonik Kombin

Pelerinlerle Havalı Stil

2018/19 sonbahar – kış koleksiyonlarında tesettürlü kadına hitap eden harika bir trend parça var: Pelerin. Sadece podyumda kalmayan markaların askılarına da çoktan yerleşen bu tasarımların şimdi tam zamanı. Ne sıcak ne aşırı soğuk olan şu sonbahar günlerinde en havalı görünümü hiç şüphesiz pelerinler yansıtacak. Bol pantolon, karakteristik bot, XS çantalarla ikonik ve salaş görünüme kavuşacak pelerinler, şık ve minimalist olmayı tercih edenler için elbiselerle eşleşiyor. Pelerinlerle rekabet halinde olan pançolar ve sonbahara inat gökkuşağı renkleriyle bezenen trikolarda havalı stiller için aklınızda olması gereken yıldız parçalardan.

Moda Editörü Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir