Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Sonbaharda Bohem Stili Nasıl Uygulanır?

Sonbaharda Bohem Stili Nasıl Uygulanır?

Kavin By Kuaybe Gider Bohem Stil Giyim

2015/16 Sonbahar Kış koleksiyonlarında hâkim olan bohem stil, ölçülü giyinen kadınlara da hitap ediyor. Bu stilde uzun elbiseler, uzun hırkalar bol kesimlerle bir araya geliyor.

Keten, şifon, kadife, kürk, deri, denim, süet gibi kumaşlara uygulanan püskül detaylar, çok katmanlı dokularla, etnik ya da floral desenli baskılar, ve siyah, camel gibi renklerle karşımıza çıkıyor.

Serin ve yağışlı günlerde giyiminizi kolaylaştırırken hem şık görünüp hem modayı yakalayabilirsiniz. Peki, vitrinlerde sıkça karşılaştığımız bohem giyim tarzı sonbaharda nasıl uygulanır?

Mimya 2015-16 Desenli Elbise Modelleri

Uzun Elbiselerle Bohem Stili

Uzun elbiseleri önceleri sadece tesettür markalarının koleksiyonlarında bulabilirken artık birçok markada görmek mümkün.

Yeni sezon modasında yer alan uzun elbiseler, sadeliğin yanında floral desenler yer alırken denim modeller de trendi yansıtıyor.

Sonbaharda giy çık kombinleriniz arasına yerleşecek elbiseleri, çizme ve botlarla, elbisenizin bir karış üzerinde biten uzun yelek ve trençkotlarla tamamlayabilirsiniz.

Floral desenli elbiseleri tercih ediyorsanız sade aksesuarla bir araya getirebilir, kahve tonları ve siyah renklerini kullanıp, süet ya da deri parçalara yer verebilirsiniz.

Kavin By Kuaybe Gider 2015-16 Denim Modelleri

Denim Parçalarla Bohem Stili

Trendlerde öne çıkan parçalardan biri de denim. Etek, elbise, gömlek, tunik gibi her alanda tasarlanan denim parçalar, kombinlerde denim üstü denim olarak uygulanıyor.

Ancak denimi, bu kadar hâkim kullanmak istemeyenler, düz kesim kalem eteklerin üzerine kullanabilir ya da eteği denim seçenlerse üzerine sade bir bluz ve süet yeleklerle bohem stili uygulayabilirler.

Denim etek, denim gömlek bir de püsküllü çanta kullanarak bile bu stili kolaylıkla yansıtabilirsiniz.

Zara 2015-16 Sonbahar Kış Püskül Trendi

Püsküllü Parçalarla Bohem Stili

Yeni sezonun trendlerini sıralarken en başlarda sayabileceğimiz püskül, hırkalardan trençkotlara ayakkabılardan çantalara hemen hemen her parçada karşımıza çıkıyor.

Özellikle süetle kullanılan püskül, bohem stili en iyi yansıtan özellik arasında yer alıyor.

Koleksiyonların birçoğunda yer alan püskül detaylar, hırkaların ve yeleklerin etek uçlarında ya da kol boyunca uygulanıyor. Düz siyah elbise, püsküllü bir yelek. İşte boho stil!

Zara 2015-16 Bohem Stil Aksesuar Modelleri

Bohem Stilde Aksesuar Seçimi

Sezonda bohem tarzı yansıtacak birçok ayakkabı bulabilirsiniz. Kovboy çizmeleri, oxford ve loafer ayakkabılar ve bootieleri süet ve deriyle yorumlanmış hallerini kullanabilirsiniz.

Siyah, bordo, camel renkleri kullanabileceğiniz bu ayakkabıları kombininizdeki parçalara göre seçebilirsiniz. Klasik parçaları bile bohem havaya büründürecek aksesuarlar bu tarzı uygulamada en yardımcı olacak parçalardır.

Güneş gözlükleri, bileklik ve çantaları giyiminize uygun renklerle kullanabilirsiniz. Sezonda hemen hemen her mağazada karşınıza çıkacak püskül çantalar, deri çantalar bu havayı oluşturmanızı kolaylaştıracak.

Siyah etek ve siyah salaş bir bluzla tamamlayacağınız süet püskül detaylı bir yelek, düztaban maskülen bir ayakkabı, kahve tonlarında bir gözlük, siyah ve kahveden oluşan deri ve süet bilekliklerle işte size bohem hava!

Bohem Stil Renk Paleti

Bohem Stilinin Renk Paleti

Sıcak toprak renkleri, bronz, kahve, taba, camel, haki, siyah bohem stilin ana renklerini oluşturuyor.

Hazırlayan: Büşra Karagöz

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *