Sonbahara Özel Detoks Önerileri

Sonbahara Özel Detoks Önerileri

Sonbahar Detoksu için Yiyecek Önerileri

Sonbahara özel detoks önerilerimizle yeni mevsimde kendinizi yenilemek ister misiniz? İşte beslenme alışkanlıklarınıza dahil etmeniz gereken detoks etkili yiyecekler.

Tatil boyunca düzensiz ve kontrolsüz beslenme sizi formunuzdan alıkoymuş olabilir. Ama şimdi yeni bir mevsimin başlangıcındayız ve yeni beslenme alışkanlıkları size tap taze bir hava getirebilir.

İşte sizi sağlıklı hissettirecek, hafiflemenize yardımcı olacak detoks besinler;

Sarımsak

Sarımsağın antibiyotik özelliğini, bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, kalp sağlığına iyi geldiğini biliyoruz. Bunların yanında içindeki maddeler sebebiyle detoks özelliği de taşımaktadır. Karaciğerdeki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Turp

Sindirimi güçlendirdiği gibi, safra kesesi ve karaciğerin doğru çalışmasına yardımcı olur.

Zerdeçal

Antioksidan özelliği sayesinde ilerleyen yaşla ortaya çıkan hücre hasarına ve karaciğer hastalıklarına karşı etkilidir. Zerdeçalı sofralarımızın tacı tatlılarınızda da kullanabilirsiniz. (Zerdeçallı Zerde tatlısı tarifimiz için tıklayın.)

Enginar

Karaciğer sağlığı için önemlidir, karaciğerden safra ve yağ akışını destekler. Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

Limon

Limon, vücuttaki sindirim işlemine yardımcı olur. Limon kabuğuda antioksidan özelliğe sahiptir. Yemeklerinizde veya suyunuzda bir miktar limon suyu kullanabilirsiniz.

Lahana turşusu

Probiyotik yani faydalı bakterileri içerir. Sindirim ve bağışıklık sistemini destekler. Gaz, şişkinlik, kabızlık gibi sorunlara karşı etkilidir.

(Beslenme ve Diyette Detoks Programlarının Faydaları Nelerdir? yazımızı okudunuz mu?)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir