Sonbahara Geçiş: En İyi 10 Trençkot

Sonbahara Geçiş: En İyi 10 Trençkot

Sahra Afra Trençkot - Ceyda Öztekin

Eylül bir geldi pir geldi, sonbahar serinliğini anında hissettirdi. Hal böyle olunca trençkot telaşı hızlı başladı.

Sezonlar değişse de şıklığından bir şey kaybetmeyen tasarımlar, bir süper kahraman edasıyla yine serin havalardan, yağmurdan çamurdan korumaya hazır. Gelin hiç vakit kaybetmeden en iyi 10 trençkot ile tanışın.

Qooq Store Siyah Rüzgarlık Trençkot

Rüzgara Karşı Koy

Mevsim geçişlerinde şöyle incecik ve şık bir rüzgarlık şart. Gündüz ve akşam saatlerinde iyice soğuyan havalara, aniden çıkan sert esintilere karşı güvenilir bir tercih yapmalı.

Trençkot Kombinleri 2021

Kombin: Mango

Hem dolabınıza hem stilinize yatırım olacak tasarımlar arasında bizim dikkatimizi çeken sezonun en iyilerinden Qooq Store marka siyah rüzgarlık trençkot.

Normcore Camel Arkası Düğmeli Trençkot

Normcore Trençkot

Sezon Sonlarını Kaçırma

Mevsimin sabit baş rolü trençkotlarda, sezon sonu fırsatlarını kaçırmamak lazım. İlkbahardan sonbahara, her daim dolabın as kadrosunda olacak tasarımlar, özellikle yaz-kış bitimlerinde alışveriş listelerinin başını çekiyor. Markalar iyiden iyiye indirimi girmişken kışa kadar keyifle giyilecek klasikleri sepete eklemek şart oldu. Normcore markasının düğme detaylı trençkotu bizim en iyi listemizde başı çekiyor.

Neways Denim Trençkot

Neways Kahve Trençkot
Neways Mavi Trençkot

‘Denim’in En Keyifli Zamanları

Yaz sıcağından sıyrılıp hafif serin havalara geçiş yapmışken denim cool’luğunu yaşamanın tam zamanı. Bir detay olmaktan ziyade kombinin as parçası olacak tasarımlar, sadece klasik mavi tonlarıyla değil kahveden yeşile mevsimin tüm tonlarıyla ‘kot’ halini koruyarak karşımıza çıkıyor. Onlara Neways markasının koleksiyonunda rastlamak mümkün.

Fahhar Design Trençkot - Sıla Coşkun

Maksi Boy Havalı Ol

Serin havaların demirbaşı olan trençkotları sadece bu özelliğiyle yad etmek olmaz. Onlar aynı zamanda sokakların en havalı parçaları.

Trençkot Kombinleri 2021

Kombin: Mango

Özellikle uzun boylarıyla bir kap havasına bürünen tasarımlar, rüzgarı arkasına alarak yükseliyor. Fahhar’ın koleksiyonundaki klasik kesim trençkot da sade olmasına karşı oldukça cool.

Kayra Siyah Suni Deri Trençkot

Kayra Trençkot

Derinin Şıktan Spora Halleri

2021 sonbaharında trençkotlar klasik hallerinden zaman zaman sıyrılıyor. Jakarlı ve saten ışıltılarla detaylanan göz alıcı parçalar, en çok da derinin baskın havasıyla farklılaşıyor. Kimi klasik kesimleriyle ofise kimi de kapüşonlu modelleriyle sokak stiline adım atıyor. Kayra’nın yeni sezon koleksiyonuna hızlı bir şekilde dahil olan deri parçalar buna örnek.

Touche Bej Trençkot (Şevval Nur Köse) - Özsarıçam Trençkot (Şüheda Türkoğlu Hatun)

Natürel Renklerle Çabasız Görün

Trençkotların ruhunu yaşamak için en çabasız stilleri sergilemek gerek. Uzun boylar, geniş kesimler ve natürel renkler… Bej tonlarından soft yeşillere, değişen mevsimin özünü yansıtmalı. Bol jeanler, salaş gömlekler, spor ayakkabılar ve sonbahar sonuna doğru botlarla bu trençler harika bir uyum yakalayacak. Şimdiden Touche markasının bej; Özsarıçam’ın koleksiyonundaki koyu yeşil trençlerine göz atmakta fayda var.

Zühre Trençkot

Zühre Kahve Trençkot
Zühre Camel Trençkot

Sonbahar Kahveleri Göz Önünde

Değişen mevsimin en huzur verici renklerinden kahveler, trençkotlarda bir başka duruyor. Yoğun tonlarıyla birlikte stili de yükselten parçalar, güneşli günlerde yazlık parçalara yağmurlu günlerde koyulara sığınarak adeta kurtarıcı olmayı başarıyor. Zühre’nin kahve trençkotları da bu anlamda tam yatırımlık.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir