Sonbahar – Kış Düğünlerinde Ne Giyilir?

Sonbahar – Kış Düğünlerinde Ne Giyilir?

Fuga Design Zümrüt Abiye Elbise - Elif Küçüksarı

Uzun bir süredir ara verilen düğünler yaza sığmadı, sonbahar – kış aylarına kaldı. Ardı arkası kesilmeyen davetlerde kıyafet seçimi yaparken bir de üstüne ‘hava durumu’ eklendi. Ancak hiç paniğe kapılmadan sizi mevsime uyarlayacak fikirler ve en özel günlerin trend raporu hazır.

Kayra Zümrüt İşlemeli Pelerinli Abiye

Yeşilin En Trend Tonuna Şans Ver

2021/22 sonbahar – kış renklerinde, Pantone’un ilk 10’a soktuğu yeşil tonlarından biri, Laprechaun. Bir efsaneden yola çıkılarak seçilse de biz onu ‘zümrüt’ yeşili sınıfına sokabiliriz. Tek farkı, zümrüt daha koyu iken trend yeşilin birkaç ton daha açık ve canlı oluşu. Tam da bu yüzden, koleksiyonlardaki en canlı zümrütleri bulun ve düğünlerde mücevher gibi ışıldayın. Düğün sahipleri için pelerin modelli Kayra, uzak yakınlar için daha minimal Fuga elbise bizim önerimiz olsun.

Vesna Design Siyah Tüllü Abiye - Sena Sever

Masallardan İlhamla Siyah Tüller

Haute Couture romantizmi, 2021/22 sonbahar – kış sezonunda siyah tüllerle yaşanıyor. Masal dünyasına yol alan tasarımlar, siyahın vizyonerliğiyle ayaklarını yere sağlam basıyor. Cool prensesler için harika seçimler olan gece elbiselerinde kabarık tül kollar ve tül pileler en harika detaylardan. Vesna Design markasındaki siyah tüllü romantik davet elbisesi bu trendin önerileri.

Fahhar Parıltılı Abiye - Ecmel Kırlı

Fahhar Abiye

Akışkan Minimalizm

Kusursuz krepler, pırıldayan satenler… Yeni sezonda su gibi akıp giden kumaşlarla tasarlanan minimal davet elbiseleri en gözde trendler arasında. Düğünlerde abartıdan uzaklaşmak, şıklığı dozunda yaşamak isteyenler için bir cazibe unsuru olan bu tasarımlar, Altatari ve Fahhar markalarında gözümüze çarpıyor.

Baqa Kadife Elbise

Kraliyet Kadifesi

Kraliyet kumaşı olarak nitelendirilen kadife, 2021/22 sonbahar – kış sezonunun en gösterişli gece elbiselerine konuk oluyor. Davetlerin mesafeli görünümlerinde baş rol oynayacak bu dokudaki elbiselerin yükselişi şimdiden başladı. Tabii öyle bildiğimiz gibi siyah ya da sonbaharın pastel tonlarıyla değil sadece. Sarıdan nar çiçeğine, kış karanlığını aydınlatacak tüm tonlar bizimle. Aynı Baqa‘nın koleksiyonundakiler gibi.

Zarif Atalier Abiye - Sena Sever

Buz Serinliğinde Göl Mavisi

Soğuk günlerin davet günlerinde yine soğuk bir renk trendimizi var, ‘Spring Lake’, yani bahar gölü. Sakin ve dinlendirici bir orta ton olan bu görünüm, su gibi akıp giden kumaşlarda, yeni sezonun en güçlü davet elbiselerini güzelleştiriyor. Sena Sever’in tercihi Zarif Atalier markası abiye de bu trend tona yaklaşan tasarımlardan biri.

Kayra Gri Çiçekli Abiye

Kayra Abiye

Sonbahar Grileri

Davet sezonlarının en kafası karışık havalarına, orta yollu bir renk bulmak şart. Bunun içinde Pantone 2022 trend raporu ipucu veriyor. ‘Ultimate gray’ olarak isimlendirilen top 10 listesindeki gri tonu soğukkanlı bir güveni temsil ediyor. Yıldız grimiz, davet elbiselerine, abiyelere, takımlara çok ama çok yakışıyor. Özellikle 30 üstü yaş bu rengin zarif güzelliğini mutlaka denemeli.

Zeynep Özal Tasarım Abiye - Sena Sever

Natürelden Yana

Gece elbiselerinde zarafetin yolu natürel tonları, ışıltılarla kullanmaktan geçiyor. Vizon, bakır gibi renklerin ışıltısı yüksek saten ve tüllerle tasarlanıp işlemelerle süslenmesi en özel günlerin en güzeli olmak için yeterli sayılıyor. Sena Sever’in seçimi Zeynep Özal tasarımı da buna bir örnek.

Almarwah Black Takım & Qooq Abiye Tulum - Hülya Aslan

Tulum ya da Takımını Seç

2021/22 sonbahar – kış davetlerinde, baş rol oyuncusu siz değilseniz, daha minimal seçimler yapmak en iyisi. Bunun için de sezonun karakterli tulumları ya da tulum havası yakalayan takımlarını radara almalısınız. Qooq Store, Almarwah Black, Baqa gibi markalarda şıklığını dozunda ve oldukça ikonik yaşamak isteyenler için seçenek bol.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir