Sömestr Tatilinde Çocuğunuzla Mutfakta Hazırlayabileceğiniz Lezzetler

Sömestr Tatilinde Çocuğunuzla Mutfakta Hazırlayabileceğiniz Lezzetler

Çocuklarınızla Yapabileceğiniz Yemek Tarifleri

Sömestr tatilinde çocuğunuzla, sıcacık evinizde verimli ve keyifli vakit geçirmek için iş başına! Okul dönemi boyunca bütün gün arkadaşları ile her anlarını oyuna çeviren çocuğunuz, tatil gelince sürekli can sıkıntısından şikayet etmeye ve aynı eğlenceyi evde aramaya başlar. Her an onun ilgisini çekmek için yeni bir şey denemeye çalışmak hem enerjinizin tükenmesine neden olur hem de vaktinizi fazlasıyla işgal eder.

Çocuklar İçin Mini Pizza

Bunun yerine, hali hazırda evde yaptığınız tüm rutin işlerinize yeni ve eğlenceli bir isim vererek, çocuğunuzu da dahil edebilirsiniz. Örneğin, elektrikli süpürgeyi canavar hortumuna benzetip, ev süpürme işinde ona da sorumluluk verebilirsiniz. Söz konusu mutfak olduğunda ise, çocuğunuzun ilgisini çekmeniz aslında oldukça kolaydır. Haydi, önlüklerinizi giyinip mutfağa koşun. Bugün anne – çocuk harika bir menü hazırlayacaksınız.

Sağlıklı Fast Food Tarifleri

Anne tipi Fast Food: Sağlıklı Atıştırmalıklar!

Sizin çocuğunuz da, diğer bütün çocuklar gibi patates kızartması, hamburger, cheeseburger, pizza kelimelerini duyunca çılgına dönüyor mu? Sömestr tatilinde, sağlığınız için bir güzellik yapın ve çocuğunuzu anne tipi sağlıklı atıştırmalıklarla tanıştırın. Öğle yemeğinizi birlikte hazırlayın. Kasap köfteden hamburgerler, kızartma yerine fırında patatesler, ekmek hamurundan pizzalar hazırlayın. Bu harika lezzetlerde kendi emeği olduğunu bilmek, çocuğunuzun fast fooda bakış açısını değiştirmeye yetecektir.

Çocuklar İçin Pasta Tarifi

Kocaman bir tatil pastası hazırlayın!

Sizin için sorumluluklarınızın arttığı bir dönem olsa da, çocuklarınız için heyecanla beklenen günlerdir tatiller. Dönem boyunca yaptıkları ödevlerin, girdikleri sınavların karşılığını almayı umdukları zamanlardır. Onların bu gizli beklentisini ödüllendirmek için illa büyük hediyeler almanıza gerek yok. Biraz beceri, biraz ilgi, biraz da sevgiyle çocuğunuzun kalbini kazanabilirsiniz. Sömestr tatilini kutlamak için birlikte kocaman bir pasta yapabilirsiniz. Meyvelerle lezzetlendireceğiniz tatil pastasının süslemesini çocuğunuza bırakın. Hem zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak, hem de yaratıcılığını sergilemesi için harika bir fırsat olacaktır.

Meyve Kokteyli Tarifi

Taze sıkılmış meyvelerle tatil kokteylleri…

Bu tatilde evinize hiçbir gazlı içeceğin girmesine izin vermeyin. Çocuğunuzla birlikte pazar alışverişine çıkın ve birbirinden güzel kış meyveleri alın. Portakallar, elmalar, havuçlar, narlar… Her gün farklı bir kokteyl hazırlayın. Çocuğunuzun farklı lezzetleri bir araya getirmesine izin verin. Bu onun tatili. Narlı elmalı kokteyl hazırlamak istiyorsa bırakın hazırlasın. Size düşen onun seçtiği taze meyveleri sıkıp bardağa doldurmak. Renkli pipetlerle ve dilimlenmiş meyvelerle kokteyl bardaklarınızı renklendirebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir