Soma’daki Kardeşlerimiz İçin Dua ve Yardım Vakti

Soma’daki Kardeşlerimiz İçin Dua ve Yardım Vakti

Soma Maden Kazası

Türkiye Soma‘da meydana gelen maden faciası haberiyle sarsıldı! Yüzlerce ailenin ocağına ateş düşerken, hala kurtarılamayan işçiler için seferberlik devam ediyor.

Peki acılı vatandaşlarımız için ne yapmalıyız? Soma’lı madenci vatandaşlarımızın ve ailelerinin en fazla ihtiyaç duyduğu yardım dualarımız… Kabe’de renkleri ve dilleri farklı binlerce müslüman birlikte Soma’lı vatandaşlarımız için el açtılar.

Soma Maden Kazası

Dünya’nın çeşitli yerlerinden kutsal toprakları ziyarete gelen müslümanlar, görevliler eşliğinde Kabe’yi tavaflarının ardından, faciada hayatını kaybedenler için Kur’an-ı Kerim okuyarak dua ettiler. Yaşanan felaketin ardından binlerce Yasin-i Şerif hatminin duası da yine kutsal topraklarda yapıldı.

Soma Maden Kazası

Bunun yanında geride kalan acılı ailelerin de manevi ve maddi desteğe ihtiyaçları var. Başta Kızılay olmak üzere tüm yardım kuruluşları Soma‘lı kardeşlerimizin yardımına koşmuş durumda.

Eğer sizde Soma’ya maddi yardımda bulunmak istiyorsanız, www.kizilay.org.tr, www.ihh.org.tr, www.kimseyokmu.org.tr, www.denizfeneri.org.tr adresleri üzerinden bağışlarınızı online olarak gönderebilirsiniz.

Soma Maden Kazası

İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn, ve innâ ilâ rabbinâ le münkalibûn. Allâhümmektübhü ındeke fil muhsinîn, vec’al kitâbehû fi ılliyyîn, vahiüfhü fi ehlihî fil ğâbirîn, ve lâ tahrimnâ ecrahû ve lâ teftinnâ ba’deh

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor ki: “Ölüm insanı korkutur, sizden birinize kardeşinin ölüm haberi gelirse bu duayı okusun.” (İbni Abbas (r.a.)’dan rivayet edilmiştir.)

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir