Şölen Havasındaki 2020 Davet Elbiseleri

Şölen Havasındaki 2020 Davet Elbiseleri

Betül Gedik: Hilal Oğuzkan Abiye - Sena Sever: Nihan Peker Abiye

Organze kumaşlar, kabaran kollar, vazgeçilmez güpürler ve yılın rengi klasik mavi… Moda dünyasında yıldızlaşan kusursuz tasarımlar gecenin yıldızı olmak isteyenler için yerini aldı. Tesettürlü kadınlara özel 2020‘yi şölene dönüştüren davet elbiselerine şimdi daha yakından bakıyoruz. İşte birbirinden şık ve iddialı tesettür abiye elbiseler…

Zümrüt Kadife Abiye Elbise

Payetli Kadife Abiye
Kemerli Kadife Elbise

Kadifenin Yükselişi

Ezilmiş kadife kumaşlar geceye uyarlanıyor ve en şık görünümleriyle sevenlerine ‘Merhaba!’ diyor. Özellikle ince ve uzun yapıya sahip kadınların üzerinde akıp giden bu parçalar, vücudu saran kesimleri nedeniyle fazlalıkları kabul etmiyor. Mor, yeşil, lacivert ve bordo gibi canlı renklerle iddialı havayı yakalayan tasarımlar, 2020 kışı için farklı ve güçlü bir seçenek.

Tuay Karaca 2020 Mavi Abiye Elbise

Tuay Karaca 2020 Abiye

Yılın Rengi Gecede

Pantone’un 2020 yılının rengi olarak belirlediği ‘klasik mavi‘ davetlerin en şahane renk seçeneklerinden biri oluyor. Bu renk, romantik pembelerden karanlık siyahlardan sıkılanlar için hızlı yükselişiyle koleksiyonlarda yerini alıyor.

Armine Siyah Abiye - Pınar Şems Krem Abiye

Armine Siyah Abiye
Pınar Şems Abiye

Danteller Zarafet Vurguluyor

Davetlerin vazgeçilmez şık görünümlerine eşlik eden danteller, elbiseleri bambaşka bir havaya sokuyor. Ne taşların ışıltısı ne tüllerin kabarıklığı, o yerli yerinde ve iddialı. Özellikle siyah, ekru gibi zarifliği temsil eden renklerle kendini bulan dantel elbiselere şans vermeli.

Sahranur Siyah Kolu Organze Tüllü Abiye Elbise - Al Sheikha Siyah Organze Kaftan Ferace

Sahranur Abiye Elbise
Al Sheikha Kaftan Ferace

Giderek Kabaran Organze Kollar

2020’nin davet elbiselerinde etekler yerine kollar ve omuzlar kabarıyor. Modeller özellikle organze kumaşlarla şıklaşıyor. Kimi zaman zarif bir elbisenin sadece kollarını saran organze kimi zaman bir kaftana dönüşerek sade bir elbisenin üzerine giyiliyor.

Lavienza Siyah Derin Tulum - Gamze Özkul Siyah Candy Tulum

Gamze Özkul Tulum
Lavienza Tulum

Tulumlar Ön Plana Çıkıyor

Tesettürlü kadının davet stilinde yeni bir isim olmayı başaran tulumlar, dozunda şıklık arayanlar için 2020’ye adım atıyor. Akışkan dokularla tasarlanan bu parçalar neredeyse bir elbise bolluğundaki görünümleriyle tercih edilmeli. Belden mutlaka oturması gereken tulumlarda ‘siyah’ cool’luğu ön planda.

Kayra 2020 Pliseli Jakarlı Elbise

Kayra 2020 Elbise

Ceket – Elbise Modeller

2020‘nin şölen havasındaki davet elbiselerinde tesettürlü kadının çok seveceği bir moda var. Düğmeleri ve kemerleriyle bir ceket havasında tasarlanan ancak özünde elbise olan bu tasarımlar, ikisi bir arada şıklık yansıtıyor. Jakarlı, metalik gibi ışıltılı kumaşlarla karşımıza çıkan bu parçalar geceye güçlü ve elegan bir hava bırakmak isteyenler için koşuyor.

Ebru Sever Türk Tuay Karaca Abiye - Sena Sever Tuay Official Abiye

  • Ebru Sever Türk: Abiye –  Tuay Karaca
  • Sena Sever: Abiye – Tuay Official

Vazgeçilemeyen Şifon

Gece elbiselerinde vazgeçilemeyen şifonlar, yaz mevsiminde incecik, kış mevsiminde ise daha tok krep kumaşa yakın dokularıyla tercih ediliyor. Her haliyle oldukça akışkan bu kumaşın verdiği ‘prenses’ hissi özel günlerin yıldızı olmak için biçiliyor. Hafif kabarık etekler, uzayan kuyruklara yeni sezonda uzun kollar, kabarık omuzlar ve fiyonklar eşlik ediyor.

Gönül Kolat Siyah Kısa Pelerinli Abiye Elbise - Mizalle Fuşya Pelerinli Elbise

Gönül Kolat Abiye
Mizalle Elbise

Şıklık Pelerini

Tesettürlü kadınların yeni yılda en çok seveceği davet elbiselerinden biri pelerinler. Geniş omuzları sayesinde güçlü bir görünüm çizen bu parçaların kol yırtmaçları stillere farklı bir görünüm farklı bir hava kazandırıyor. Yere sağlam basmasını bilen siyah ve bordo gibi renklerle kendini yansıtan pelerinler, kimi zaman bir elbisenin üzerinden akıp giden şifon pelerinlere de dönüşebiliyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir