Sokak Stilinde Yeni Bir ‘Roman’

Sokak Stilinde Yeni Bir ‘Roman’

Roman 2015-16 Sonbahar Kış Kolekisyonu

Şık ve zamansız parçalarıyla sevdiğimiz Roman, sonbahar/kış sezonuna yeniliklerle giriş yaptı.

Gerek renkleri gerekse kumaşlarıyla adından sıkça söz ettirecek olan Roman, klasik parçaları spor parçalar ile birleştirerek de sokak stiline ayrı bir yorum getiriyor.

Her zamanki gibi elegan şıklığın dominant olduğu koleksiyonda koyu renklerin haricinde kırmızı, elektrik mavisi, kiremit kırmızısı, hardal sarısı, petrol yeşili ve mor renklerinin kullanılması, sonbahar ve kış mevsimlerinin gri gökyüzüsüne inat pozitif ve enerjik bir gardırop vaadediyor.

Roman 2015-16 Sonbahar Kış Kolekisyonu

Sezon markalarında sıkça gördüğümüz 60’lar Roman’ın yeni koleksiyonunda da kendine yer bulmuş. 3D -üç boyutlu- jakar kumaşlar, alışagelmişin dışında olan zebra desenli ve püsküllü deriler, animal print’ler -hayvan desenleri- çabasız, modern ama iddialı bir tarz ile harmanlanıyor. İhtişamlı kombinlerin baş tacı olan kürkler de unutulmamış. Üstelik ombre renk geçişli ve tabii ki suni…

Roman 2015-16 Sonbahar Kış Kolekisyonu

Baştan ayağa triko giymek bu sezon Roman’da da moda! Çeşitli renk ve iplikle dokunmuş triko elbiseler, bluzlar ve yelekler sezonun en gözde outfit parçaları olmaya aday.

Couture akımını tasarımlarına uygulayan Roman, denim parçalarını jakarlar ve payetlerle match ederek konforlu ve şık bir stil oluşturuyor.

Roman 2015-16 Sonbahar Kış Kolekisyonu

İpek ve koton gömlekler, pantolonlar hayat kurtarıcı parçalar olarak karşımızda. Pantolonlar bu sezon bilekleri açıkta bırakıyor ve tulumlar giy-çık konforunu sizden esirgemiyor.

Kaban ve trençkotlarda kullanılan punto dikişi ve pile detayları ise parçaların havasını anında değiştirirken, aksesuarlardaki geometrik oyunlar enerjik bir ambiyans yaratıyor.

Hazırlayan: Munise Boz

Roman 2015-16 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir