Soğuk Havalarla Uyumlu 15 Kış Elbisesi

Soğuk Havalarla Uyumlu 15 Kış Elbisesi

Gucci Elbise

Sıcacık dokulu kışlık elbiseler, soğuk havalarda da popüler. Ekose desenlerin hareketliliği, kaşmirlerin yumuşaklığı, derinin güçlü tavrı, sweat kumaşlarının sportifliği ve dahası… Tesettür kombinlere geniş seçim alanı sunan tasarımlar, zahmetsiz şıklığın formülünü veriyor. En yeni formlarıyla aramıza katılan 15 kış elbisesi de bizim radarımızda.

Normcore Siyah Ekose Elbise (Şeyma Zeynep Ünlü) - Normcore Kırmızı Ekose Elbise (İlmekimsi Nida)

Normcore Siyah Elbise
Normcore Kırmızı Elbise

En Popüler: Kışlık Ekoseli Elbise

Kışın resmi habercisi ekose desenler, en güncel elbise tasarımlarıyla tesettür kombinlerde baş rolü oynuyor. Yeri doldurulamaz bu parçalar, koleksiyonlarda da renk renk model model karşımıza çıkıyor. Özellikle köşeli desenlerin ruhuna uygun bol salaş modeller, hem konforlu hem eğlenceli duruşlarıyla çok yönlülüğünü kanıtlıyor. Normcore markasının siyah – beyaz ve kırmızı – siyah renkleriyle kontrastlığı yakalayan tasarımları da sezonun en popülerlerinden.

Qanu Triko Elbise - Harmandalı Ahsen

Her Stile Uyumlu: Triko Elbise

Klasik, zamansız ve sıcak… 2022 kışında triko elbiseler yine ve yeniden gündemde. İnfluencer’ların karelerinde boy gösteren tasarımlarla ilham veren kombinasyonlar yapmak da çok zevkli. Topuklu çizmelerle şık, postallarla ikonik, sneakers’larla sportif olmayı başaran parçalar, yanına kimi alırsa uyum yakalamayı çok iyi biliyor. Tabii bir parçaların giyince şekil değiştirmemesi için kalite önemli. Qanu ve İnvee markalarının triko elbiseleri gözümüze çarpanlardan.

Ceylan Otantik Sweat Elbise - Betül Yıldırım

Ceylan Otantik Krem Elbise
Ceylan Otantik Vizon Elbise

Sıcak ve Sportif: Polar Sweat Elbise

Soğuk havaların konforlu görünümlerine sıcacık elbiseler seçerken ‘polar sweat’ dokular tercihler arasına giriyor. Sezonun sportif tavrını yansıtırken sokak stiline de göz kırpmayı başaran tasarımlar, kış günlerinde kombinlere girmeyi başarıyor. Ceylan Otantik markasının renk renk sıcacık sweat elbiseleri de onlar arasında.

Minik Terzi Anvelop Yün Elbise - Şüheda Türkoğlu ve Elif Doğan

Kışı Isıtan Parça: Yün Elbise

Sezonun en sıcacık parçaları arasına adını yazdıran yün elbiseler, soğuk günlerin keyifli parçalarından. Tesettürlü kadınların dolaplarında mutlaka bir tane yer alması gereken tasarımlardan, özellikle belden oturan A kesim modeller, lastik kollu detaylar – soğuk havayı almaması açısından – öne çıkıyor. Minik Terzi’nin tasarımı anvelop yün elbise de Şüheda Türkoğlu ve Elif Doğan’ın kombinleriyle sezonun iyileri arasına yerleşiyor.

Manuka Denim Jile Elbise - Ecem Turan ve Elif Sezer

Genç Cool’luk: Denim Jile

Kış mevsiminde elbiseleri genç bir görünüme sokmak zor. Yün dokular çizmelerle birleşince yaşı biraz büyütebiliyor. Hal böyle olunca özellikle 20’li yaşların gençleri dikkat etmeli. Tam da onlar için sezondaki denim jile elbiseler oldukça cool bir alternatif. Bu parçaları fitilli kazaklar ve botlarla kombinlemek bu kadar trend iken Manuka‘nın havalı siyah ve mavi jilesine de göz atmak gerekiyor.

Şifon Elbise ve Kazak/Süveter Kombinleri - Betül Gedik ve Elif Doğan

Yazlıkları Kışa Çevir: Şifon Elbise Üstü Süveter/Kazak

Yazları severek kullanılan şifon elbiseler, kışlık versiyonlarıyla da sezona dahil oluyor. Bohem görünümleriyle farklı bir stil yakalayan tasarımlar, soğuk havalara üzerine süveter eklenerek ve süet kovboy çizmeleriyle tamamlanıyor. Bu yazlık elbiseler kimi zamanda kazak ve postallarla eşleşerek sıcak bir görünüme kavuşuyor.

Touche Deri Jile Elbise - Kayra Deri Elbise

İkonik Güç: Deri Elbise

Tesettürlü kadınların kışlık kombinlerinde iyi bir baş rol oyuncusu olmayı başaran deri elbiseler, sezonun popülerleri arasında. 20’li yaşların gençlerinde deri jile olarak karşımıza çıkan elbiseler, 30’lu yaşlara daha olgun deri parçalarla ve topuklu çizme eşleşmeleriyle tamamlanıyor. Kayra ve Touche markasındaki deriler de dikkati çekenlerden.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir