Soğuk Havalarda Nasıl Tarz Görünürüz?

Soğuk Havalarda Nasıl Tarz Görünürüz?

Kayra Tesettür Giyim

Yeni yıl, beraberinde dondurucu soğukları da getirdi. Eminim çoğumuz hava koşullarının eksilerde seyrettiği şu günlerde kat kat giyinerek sokağa çıkıyor. Doğal olarak akla ilk gelen nasıl gözüktüğümüz değil, soğuktan nasıl korunacağımız oluyor. Hem güzel görünüp hem soğuktan korunmanın en tatlı ve eğlenceli kısmını birazdan okuyacaksınız.

Soğuk Havalarda Tarz Görünme Tüyoları

İtiraf etmek gerekirse dışarı çıkarken kat kat giyinenlerden biri de benim. Bazen öyle abartıyorum ki, şık olmak ne kelime rüküşlük bile yanında iyi kalıyor. Kat kat giyinmişken robot gibi hareket ettiğimin farkındayım ama üşümektense varsın öyle gözükeyim. Önce sağlık sonra şıklık diyenlerdenim. “Çünkü bir kadının yüzündeki ifade üzerindeki giysiden çok daha önemlidir” der kişisel gelişim uzmanı Dale Carnegie. İnsan kendini mutlu, huzurlu, rahat, güzel ve sağlıklı hissetmezse üzerine giyindiği bir çuvaldan farksızdır. Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser diyorum ve asıl mevzumuza geri dönüyorum.

Soğuk Havalarda Tarz Görünme Tüyoları

En önemli kural özgün olmak

Sokak modasına şöyle bir dönüp baktığımda inanılmaz özgün insanlar görüyorum. Adeta giyinmek onlar için bir eğlence haline gelmiş. Diğerlerinden farklı olmalarının en önemli sebebi içlerinden geldiği gibi giyinmiş olmaları. Modanın tüm kurallarına itaat edecek olursanız, kendiniz olmaktan çıkarsınız. Kimisi boynuna metrelerce örgü atkı dolamış, kimi kocaman şapka takmış, kimisinin ise üstlerinde kocaman kabanlar… Bu stil harekelerini şık bulmayan ve kaba bir görüntü olarak adlandıran onlarca insan var ama bunları yapanlar benim gözümde, ne istediğini bilen tarz sahibi insanlardır.

Soğuk Havalarda Tarz Görünme Tüyoları

Atkı, bere, şal, eldiven, triko hırkalar, boyunluklar vs. gibi aksesuarlar kışın olmazsa olmaz parçalarıdır. Hele uzunlu kısalı boyna gelişi güzel dolanan atkılar, kışın tarz gözükmenin en kolay yolu. Neredeyse battaniye kadar büyük olan ve omuzlara atılan şallar ise her kış olduğu gibi bu senede oldukça yaygın. Soğuktan korunmanın da, tarz gözükmenin de en kolay yolu.

Şal Kemer Modası

Bir de 2014 yaz mevsiminde ‘belted scarf’ yani ‘şal-kemer’ diye bir trend yaygınlaştı; uzun boylu ve kilo problemi olmayan herkes bu kışta bunu mutlaka uygulamalı. Her trendin peşinde koşmaktan yana değilim. Ama bu ‘belted scarf’ bana çok farklı ve stil gözüküyor. Üstelik maksat boynunuza takacağınız şalı üzerinize uydurmamak. Dolabını aç ve eline ne geçerse boynundan aşağı sal. Daha sonra beline kemeri dola. Hem kış hem de yaz mevsimi için uygulaması eğlenceli bir trend. Geri kalmayın!

Şal Kemer Modası

Son olarak benim gibi kat kat giyinenler aslında o şekil bile tarz gözüktüğünüzü unutmayınız. Kışın tarz olabilmek düşündüğünüzden çok daha kolay. Yapmanız gereken tek şey kendi modanızın sesini dinlemek. Aynaya baktığınızda kendinizden memnunsanız giyindiğiniz her şey üzerinizde parlayacak demektir. Herkesin bir tarzı vardır. Önemli olan farkına varabilmeniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir