Soğuğa Rağmen Elegan Bir Stil Oluşturmanın Püf Noktaları

Soğuğa Rağmen Elegan Bir Stil Oluşturmanın Püf Noktaları

Betül Gedik - Kadriye Baştürk Kaban

Kış mevsiminin soğuk ve yağışlı günlerinde bile elegan bir stil oluşturmak mümkün. Küçük dokunuşlarla yapacağınız tesettür kombin oyunlarına kimi zaman beyazlar kimi zaman aksesuarlar dahil olacak. Gelin püf noktalarına bir bakışta göz atın.

Beyaza Yönel

Soğuk kış günlerinde ‘beyaz’ baharını yaşıyor. Koleksiyonları sarıp sarmalayan sıcacık kışlık parçalara hayat veren bu safiyane renk, elegan olmanın da en basit yolunu ortaya koyuyor. Beyaz bir palto belki de beyaz çizme hatta ve hatta baştan aşağı beyaz. Yağmura çamura aldırış etmeden sokaklarda boy gösteren bu rengin verdiği minimalist ve ikonik havası deneyeni bağımlısı yapıyor.

Sevinç Karhan: Minel Giyim Şişme Mont

Sevinç Karhan: Şişme Mont – Minel Giyim

Baştan Aşağı Nude Renkli Kombin Yap

Kış mevsiminde beyaz giymenin yanı sıra baştan aşağı nude renklerle kombin yapmanın tadı bir başka. Beyaz, ekru, krem, gri, pudra gibi tonların tek bir stilde yer alması elegan görünümün püf noktalarından biri. Çok sade, çok mu çiğ durdu, bir renk mi katsam gibi düşünceleri kafanızdan atın ve soğu kışın sıcak parçalarıyla baştan aşağı bu renklerle ton sür ton bir stil yakalayın.

Sena Sever: Terzi Dükkanı Oversize Kaban

Sena Sever:  Kaban – Terzi Dükkanı

Oversize Paltoları Dene

Elegan görünmeye yardımcı olan oldukça cool bir parçamız var, oversize palto. Özellikle kaşe dokulu kabanları tercih edip ‘salaş olmayan’ geniş kesim tasarımlara yönelmeniz gerekiyor. Geniş omuzları vurgulayan dış giyim ürünlerini kısa boylu kadınlar topuklu çizmelerle eşleştirerek tercih etmeli.

Elif Doğan: Rabia Şamlı Jile Elbise

Elif Doğan: Jile Elbise – Rabia Şamlı

Bele Oturan Elbiseleri Tercih Et

Yeni sezonun elbise ve jilelerinde bele oturan kesimleri tercih etmeniz elegan bir stil için gerekli. Salaşlığı kabul etmeyen bu stil az parçayla doğru vücut siluetini yansıtmayı amaçlıyor. Tek parçanın imdada yetiştiği bu zamanlarda bele yapılan bir vurgu yeterli olacak.

Hülya Aslan: Miss Dalida Triko Etek&Tunik Takım

Hülya Aslan: Triko Takım – Miss Dalida

Trikolar Vücudunu Sarmasın

Mevsimin en sıcak parçası hiç şüphesiz trikolar. Kimi zaman kalem bir etek kimi zaman elbise … Her haliyle dolaplarda yerini alan bu tasarımlar, bir önceki püf noktada saydığımızın aksine bol olmalı, vücudu sarmamalı. Dar bir triko elbise, bu elbiselerle kullanılan kemerler eleganlıktan ziyade feminenliğe vurgu yaptığı için doğru stil olmayacak.

Betül Gedik: Touche Official Çizgili Kaban & Zara Çizme

Betül Gedik: Çizme – Zara &  Kaban – Touche

Topuklu Çizmeleri Kullan

Kış mevsiminde elegan görünmenin yeni bir yolu var. O da topuklu çizmeler. Tesettür kombinleri tek başına ayağa kaldıran bu tasarımları ister oversize paltolarınızla ister elbiselerinizle isterseniz de bol pantolonlarınızla eşleştirin. Her parçaya kolaylıkla uyum sağlayan topuklu çizmeler, elegan şıklığın en basit yolu.

Şeyma Kaymak - Tasarım Nurs Ceket Pantolon Takım

Şeyma Kaymak:  Takım – Tasarım Nurs

Takımlara Yer Aç

Tesettürlü kadının elegan stilinde olmazsa olmaz isimlerden biri, takımlar. Tek renk giyinmenin verdiği asalet ile sadeliğin öne çıktığı takımlarda yeni sezonda ceketler ön plana çıkıyor. Cool bir duruşa sahip bu parçalar klasik mavi, yeşil, kiremit, taba gibi trend renklerle kendini gösteriyor. Topuklu çizme ve botlar da güçlü görünümlerini adımlarıyla destekliyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir