Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Soda İçmek Kalp Sağlığı İçin Faydalı mı?

Soda İçmek Kalp Sağlığı İçin Faydalı mı?

Soda İçmek Kalp Sağlığı için Faydalı mı?

Günde 1 adet soda içmenin kalp sağlığımız için faydaları saymakla bitmez. Eğer kalp yetmezliği yoksa, soda kalbin ritmini düzenler.

Uzmanlar, kalp damarlarında herhangi bir tıkanıklık olmayan kişilerin, damarları tıkalı olmadığı halde hamam, banyo ve sauna gibi sıcak ortamlarda aşırı terleme sonucu ani kalp krizi geçirebileceğini bunun ise magnezyum elektrolitinin eksikliğinden kaynaklandığını belirtiyorlar. Sodada bulunan mineraller ve magnezyum elektrolit sayesinde bu gibi ani kalp krizlerinin önüne geçilebileceğini vurgulayan uzmanlar özellikle bu sıcak ortam aktivitelerinden sonra maden suyu içilmesinin kalp sağlığı açısından oldukça faydalı olduğunu vurguluyor.

Magnezyumun etkisini küçümsemeyin!
Uzmanlar kalp ameliyatları sırasında dahi magnezyum verilmesinin kalbin kendiliğinden çalışmasını sağlandığını belirtiyorlar. Magnezyumun ayrıca kanın pıhtılaşma oranını düzenleyici, depresyonu azaltıcı, yorgunluk ve halsizlik hissini atması gibi başka faydalı etkileride bulunuyor.

Böylesine önemli bir elementin besinlerle alınabileceğini, ancak beslenme bozukluğu veya şeker hastalığı olanlarda belli periyodlarda kan magnezyum düzeyine baktırmak gerektiğini belirten uzmanlar;

Beslenme bozukluğu olmayanların ise günde bir veya iki adet maden suyu içmesi bu açıdan tedbir sağlar. Tansiyon yüksekliği yapabileceğini düşünenlerin aksine tansiyon ilacı kullananlarda bile sıkıntı yaratmamaktadır.

Kalp yetmezliği yoksa kalbin ve damarların çalışmasını düzenleyeceğinden dolayı, zarar yerine fayda sağlar. Kalp yetmezliği olanlarda ritmin düzeni için damardan serumla magnezyumu verilmektedir. Antrenörlerin sporcularına magnezyum içeren çiğneme tabletleri vermelerinin nedeni budur.

uyarısında bulunuyorlar.

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *