Sizi Sağlıkla Zayıflatacak 5 Süper Madde

Sizi Sağlıkla Zayıflatacak 5 Süper Madde

Merve Bilge Atalay Zayıflama Sırları

Uzunca bir aradan sonra herkese yeniden selamlar. Bir daha bu kadar arayı açmama taraftarıyım. Sanıyorum beni okuyup takip edenlerde bu habere sevinmişlerdir.

Kocaman bir kışı arkamızda bırakarak cemrelerin tek tek düşmesi ile yavaş yavaş bahara adım attığımız şu günlerde hepimizi bir telaş aldı. Evet, neden bahsettiğimi hepimiz biliyoruz BAHAR! Geliyor ve biz hala yerimizde sayıyoruz. Bahar geldi demek yaz geldi demek yaz geldi demek o kat kat giydiğimiz kabanları kazakları montları bir kenara bırakacağız demek. Rengarenk cıvıl cıvıl bir baharı karşılıyoruz. Doğa böylesine cıvıltılıyken bizim içimizdede kuş seslerine yer yok mu sizcede?

Merve Bilge Atalay Zayıflama Sırları

Birçok kasvetli ve karanlık günün ardından şükür ki güneş artık yavaş yavaş kendini gösteriyor. Vücudun D vitaminine olan açlığı ve buna bağlı karbonhidrat aşkının zirve yaptığı uzun kış gecelerinden uzaklaşmaya başladık. (mutlaka d vitamin yazımı bir göz atın) Ve artık zayıflamanın daha sağlıklı olmanın ve daha az yağlı olmanın tam zamanı. Ağaçlar nasıl çiçeklenip kendini iyi hissediyorsa bizde aynı şekilde yağlarımızdan kurtulup kendimize iyi gelecek şeyler yapmalıyız. Fakat bu nasıl olmalı?

İşte bütün mesele burda başlıyor. Aklımızda bir çok yöntem var. Aslında o kadar çok bilgi biliyoruz ki bunların bir kısmı tamamen ÇÖP! Kafamız allak bullak olmuş durumda. Şimdi size bu ay için uygulayabileceğiniz 5 kolay madde ile zayıflayabileceğinizi yağ yakabileceğinizi ve vücudunuzun iyi hissedebileceğini söylesem kimler buna hayır diyebilir. O zaman maddelerimize başlayalım.

Merve Bilge Atalay Zayıflama Sırları

1- Yavaş yavaş yemek. Yıllardır şu sayıda çiğne, lokmalarını say gibi birçok cümle duymuşuzdur bu konuda. Fakat bunlar oldukça zor yöntemlerdi. Ben size en kolay yöntemi söyleyeceğim . Yemek yerken duraksamanızı istiyorum. Evet sadece bu kadar basit. Bir çoğumuz ağzımızdaki lokma bitmeden bir diğerini ağzına tıkıştırıyor adeta tıkınırca yeme sendromuna yakalanmış gibi davranıyoruz! Yediğinizden zevk alın. Tabak önünüze gelince şöyle bir bakın. Lokma ağzınızdayken yavaşça çevirin ve tadına bir bakın ve 1-2 lokmada bir çatalı yere bırakıp sakin olmayı deneyin. Hissettiklerinize inanamayacaksınız!

Merve Bilge Atalay Zayıflama Sırları

2- Akşam yemekleri iptal mi? Hayır hayır tabii ki böyle bir şey istemeyeceğim sadece akşam yemeklerini 1 ay boyunca en az kaçamak ile sonlandırmanızı ve akşam yemeklerinde ekmek makarna pilav karşı karbonhidrat almamanızı istiyorum. Kızartma hariç dilediğiniz bir kıymalı ya da sade sebze yemeği ya da proteince zengin bir salata ve yoğurt gibi sağlıklı bir akşam yemeği yemenizi istiyorum. Bir kaç gün sonra sabah ne kadar dinç kalktığınıza siz bile inanamayacaksınız. Bu arada akşam yemeklerinin en geç 19.00 da bitmiş olması gerektiğini unutmuyoruz!

Merve Bilge Atalay Zayıflama Sırları

3- 10.000 adım kuralı mı? Günlük yaklaşık 10.000 adım atmamız gerekiyor. Ve neredeyse hepimiz özellikle masa başı çalışanları 5.000’den az adım atıyoruz. Bu 1 ay için kendinize hafta içi 5.000 den fazla hafta sonu 10.000 den fazla adım kuralı koyun. Bir süre sonra hafta içi bile daha çok adım atmak isteyeceksiniz.

Merve Bilge Atalay Zayıflama Sırları

4- Su – su –su! Su olmadan asla diyoruz. Zayıflarken su içmediğiniz takdirde yağ hücreleri yakılırken ortaya çıkan toksinler sizi yaşlandırır! Yaşlanmak mı !!! Hemde bile bile.. Oysa gençleşmek için ne kadar uğraş verdiğimizi bir düşünün. Sadece su içmediğiniz için yaşlanmak hiçte adil değil ! Hemen şuandan itibaren masanıza 1 litre suyu hazır bulundurup toplamda yaklaşık 3 litre su içmeniz  yazın sonunda size ışıltılı bir cilt sağlayacak! Hemde yağ yakımını artırıp metabolizma hızlandırıcı etkilerde bonus olarak size hediye geliyor!

Merve Bilge Atalay Zayıflama Sırları

5- Akşam yemeğinden sonra kaçamak yapmak yok. İllaki o tatlı yenecekse ikindi vakti yarısı yensin! Akşam yemeğinden sonra en fazla 100 gramlık bir meyve ya da 7-8 tane çiğ badem tüketip günü sonlandırmalı. Yapılan araştırmalar akşam ve gece fazla yemek yiyenlerde kilo artışının diğer bireylere göre çok daha fazla olduğunu apaçık gösteriyor. Hala gece 23.30 da buzdolabı kapağını açıyorsanız buzdolabına bir alarm sistemi taktırabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir