Siyer Bilgi Yarışmasına Büyük İlgi!

Siyer Bilgi Yarışmasına Büyük İlgi!

Siyer Bilgi Yarışmasına Büyük İlgi!

Başakşehir Belediyesinin Bilgievleri arasında düzenlediği Siyer Bilgi Yarışması’na başvurular başladı. Bu yıl 6. kez düzenlenecek yarışmaya Bilgievleri Siyer Kulübü üyesi 5.000 öğrenci katılacak. Yarışmayı kazananları ise çeşitli hediyeler bekliyor.

Başakşehir Belediyesinin Bilgievlerinde eğitim gören öğrenciler arasında geleneksel olarak gerçekleştirdiği Siyer Bilgi Yarışması’na başvurular başladı. Bu yıl altıncısı gerçekleştirilecek yarışmanın ilk ayağı olan Genel Sınav 1 Nisan Cumartesi günü ilçe genelinde belirlenen 5 okulda yapılacak. Başakşehir’de her yıl yoğun ilgi gören ve heyecanla beklenen yarışmaya bu yıl 5.000 öğrencinin katılması bekleniyor. Kayıtların devam ettiği yarışmanın finali 7 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

Peygamber Efendimizin hayatına dair bilgilerin ölçüldüğü sınav öğrencilerin sınıf ve yaşlarına göre 3 kategoride yapılacak. Genel Siyer Sınavı; Hacı Ali Osman Gül İlkokulu, Cahit Zarifoğlu İlkokulu, Ahmet Kabaklı İlkokulu, Tepe İlkokulu ve Şeyh Şamil İmam Hatip Ortaokulunda eş zamanlı olarak yapılacak.

Siyer Bilgi Yarışmasına Büyük İlgi!

Amaç Hz. Muhammed’i anlamak

Başakşehir Belediyesi’nin bilgievlerinde öğrenim gören çocuklar arasında yapılan Siyer Bilgi Yarışmasında amaç, öğrencilerin Hz. Muhammed (S.A.V)‘in hayatını öğrenmelerini sağlamak ve öğrendiklerini pekiştirmek. Bu anlamda ayrıca yapılan yarışmalar vesilesi ile öğrencilerin görev ve sorumluluk duygularının gelişmesini, toplum içinde kendilerini doğru ifade edebilmelerini, hızlı ve doğru karar verebilmelerini, doğru bilgiyi seçebilmelerini ve centilmence yarışabilme kabiliyetlerini geliştirerek kendilerine güvenmelerini sağlamak hedefleniyor.

Siyer Bilgi Yarışmasına Büyük İlgi!

Kaynak kitaplar, Bilgievi tarafından hazırlanıyor

Siyer Bilgi Yarışmasına hazırlanan öğrencilerin kaynak kitap ve testleri Başakşehir Belediyesi Bilgievleri Siyer Kulübü Zümresi tarafından hazırlanıyor. Bu yıl öğrencilere 3.ve 4. Sınıflar 5.6.7. ve 8. Sınıflar olmak üzere iki farklı soru bankaları dağıtıldı. Sınav soruları da bu soru bankaları üzerinden sorulacak. Bu yıl altıncı kez düzenlenen Siyer Bilgi Yarışması’na 5 yılda yaklaşık 23 bin öğrenci katıldı. Yıl boyunca bilgievlerinde gerçekleşen Siyer Kulüplerinde ise 2.800 öğrenci eğitim alıyor.

7 Mayıs Pazar günü yapılacak olan finalde kazananlara dizüstü bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi hediye edilecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir