Sivilcelere İyi Gelecek 4 Meyve

Sivilcelere İyi Gelecek 4 Meyve

Sivilcelere İyi Gelecek 4 Meyve

Ergenlikle birlikte özellikle yüz bölgesinde görülmeye başlayan sivilceler çoğu zaman kabusumuz olabiliyor. Hiç olmadık zamanda asla olmaması gereken bir yerde çıkıp, o günümüzü mahvedebiliyor. Hele bir de cildimiz yağlı ise sivilcenin çıkma oranı daha da yükselebiliyor.

Ama bununda bir çaresi var elbette, hazırlayacağınız doğal sivilce maskeleri ve biraz meyvelerin desteğiyle ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yalnız ciddi bir cilt rahatsızlığınız varsa ve sivilceleriniz çoksa doktora görünmeniz ve onun önerileri doğrultusunda hareket etmeniz gerektiğini söyledikten sonra sivilcelere iyi gelecek meyveleri sıralayalım…

Sivilcelere İyi Gelecek 4 Meyve

Cilt Bakım Uzmanı Elma

Elmada bulunan E vitamini ve folik asitler, bir araya gelince tam bir cilt bakım uzmanı oluyor. Elma yendiğinde cilt, kirlerden arınıp duru bir hale geliyor. Sivilceler de böyle temiz bir ciltte oluşacak ortam bulamıyor. Yalnız yüzünüzde sivilce oluşmuşsa elma kabuklarını doğrudan sivilcenin üzerine koyarak bekletin sonuca inanamayacaksınız.

Sivilcelere İyi Gelecek 4 Meyve

Dilim Dilim Limon

Limonun içeriğindeki C vitamini vücutta antioksidan etkisi gösteriyor. Haliyle sivilcelerden kurtulmanın ve oluşumu önlemenin yolu da C vitaminin bol miktarda olduğu limondan geçiyor. Sadece salatada çorbada değil, mümkünse dilim dilim yiyerek farkı görebilirsiniz.

Sivilcelere İyi Gelecek 4 Meyve

C Vitamini Deposu Portakal

C vitamini deyince limon olur da portakal olmaz mı? Portakalın da tıpkı limon gibi sivilceleri azalttığına hatta düzenli tüketildiğinde bir süre sonra iyiden iyiye oluşmalarının önüne geçtiğine şahit olabilirsiniz.

Sivilcelere İyi Gelecek 4 Meyve

Likopenin Gücü Domates

Domates, içindeki likopen sayesinde cildi dışarıdan gelen etkilerden korurken C vitaminleriyle de vücudumuzun içini temizliyor. Günde 2 domatesi düzenli olarak tükettiğinizde bir süre sonra cildinizin güzelleştiğini fark edebilirsiniz.

Püre haline getirilmiş domates ve pirinç ununu karıştırıp bir maske hazırlayın. Bu karışım sayesinde sivilcelerin önüne daha hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Yorumlar

“Sivilcelere İyi Gelecek 4 Meyve” için bir cevap

  1. Derinkutay dedi ki:

    Benimkiler bir türlü gitmiyor ve canımı yakıyorlar nasıl yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir