Şimdi Dene: Elbise Üzerine Tunik

Şimdi Dene: Elbise Üzerine Tunik

Tesettür Giyim 2020

Sokak modasının en yeni ikilisi, ‘elbise üzerine tunik‘, stil alarmı veriyor! Geçiş mevsiminin serin günlerinde sıcacık bir etki yakalarken bir yandan da kreatif kombin seçenekleri sunan bu akımı hemen şimdi denemeniz gerek.

Tesettür Kombin 2020

Floral Desenli Elbiseyi Baharlık Triko ile Buluşturun

2020 baharında hem sokak modasına uyun hem de konforu yakalayın. Bunun içinse öncelikle mikro çiçekli bir elbise şart. Neşesiyle ilkbaharı selamlayan bu parçayı baharlık bir triko tunikle birleştirin. Tuniklerin kalçayı örten ama diz aşağısına da inmeyen boyda olmasına dikkat edin. Renk uyumunda ise elbisenizdeki çiçek ya da zemin renginde kazağı tercih edin.

Siyah Beyaz Tesettür Kombin 2020

Satenler Buluşan Tunikler

Son yıllarda günlük hayata adapte olan saten elbiseleri sokak stilinde kullanmanızın çok samimi bir yolu var. O da üzerine uzun bir tunik giymek. Genellikle ince askılı ya da dekolteli tasarlanan saten elbiseler, üzerine giyeceğiniz tunik ile vücudunuzu örtecek. Siyah saten elbiseyi siyah – beyaz asimetrik bir tunik ile kombinleyip, maskülen botlar ya da spor ayakkabılarla tamamlayarak zıt kutupları birleştirin.

Ton Sür Ton 2020

Aynı Renk Parçalarla Takım Kurun

Elbise üzeri tunik kombinlerinizde aynı renk parçaları bir araya getirerek takım ruhu oluşturabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gerekense kazaklarınızın V yakalı olması. Bu sayede etek – kazak değil de elbise üzerine tunik giydiğiniz ortaya çıkacak. Baştan aşağı aynı ya da benzer renkleri kullanmanız da olduğunuzdan uzun ve ince görünmenizi sağlayacak.

Bej Rengi Tesettür Kombin 2020

Elbiseler Dar İse Bir Tunik Yeter

Dar, kısa kollu belki de dekolteli… Bu tarz parçaları yeni sezonun modası sayesinde üzerine bir tunikle giyebilirsiniz. Mesela, açık tonlarda vücudu saran bir elbiseyi rahat rahat giyemiyorsanız üzerine uzun bir tunik kullanın. (Benzer durum dekolteli ya da sıfır kollu parçalar için de geçerli) Kahve tonlarındaki şallar ve deri ayakkabılar, bu kombinin diğer tamamlayıcıları seçenekleri olsun.

Sarı Tesettür Kombin 2020

Renkli ve Sportif Eşleşmeler Yapın

Yeni yılın en havalı ikilisiyle enerji toplamanın zamanı geldi. Koleksiyonlardaki rengarenk tunikleri yine neşeli tavırlara sahip elbiselerle kombinleyin. Mesela siyah – beyaz puantiye desenli bir elbisenin üzerine tunik; belki de düz siyah elbiseyi canlandırmak için gök kuşağı renkleriyle bezenen kazağı eşleştirmek gibi. Spor ayakkabıları da bu kombine eklemeyi unutmayın.

Elbise Üzerine Süveter Tunik Deneyin

Yeni sezonda tesettürlü kadınlar için birbirinden harika sokak stili ikileri var. Bunlardan bir diğeri de elbise üzerine uzun süveterleri giymek. Belki denim belki de koton kumaşlı gömlek elbiselerini sıfır kollu tuniklerle kombinleyin. Kazağınız boğazlı değilse gömleklerin yakalarını dışarı çıkarmayı da unutmayın. Zıt renkleri kombinlemek yerine ton sür ton stilini (yani benzer tonları) kullanın.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir