Şimdi Baharlık Kimono Yapmanın Tam Zamanı!

Şimdi Baharlık Kimono Yapmanın Tam Zamanı!

Püsküllü Şallarla En Kolay Kimono Yapımı

İlkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmezi artık kimonolar. Daha önce eski eşarplarınızı değerlendirebileceğiniz püsküllü kimono yapımını göstermiştik. Bu sefer biraz daha kolaya kaçıp, kendinden püsküllü olan şallarımızı kullanıyoruz.

Kullanmadığımız fakat atmaya da kıyamadığımız parçalarla doludur çoğumuzun gardırobu. Bu kimonoyu böyle parçaları değerlendirerek yapabileceğiniz gibi, mevsimlik şallardan da yapabilirsiniz. Ben desenini çok beğendiğim bahara yakışan renklere sahip bu kelebekli şalı seçtim. Üstelik kendinden püsküllü olduğu için ekstra bir ürüne gerek kalmadan 2 parçayı birleştirdim. Sizde bu yöntemi kullanarak son derece şık bir kimonoya sahip olabilirsiniz.

Püsküllü Şallarla En Kolay Kimono Yapımı

Püsküllü Şal ile Kimono Yapımı

Malzemeler

  • 2 adet minimum 70 cm genişliğinde şal

Püsküllü Şallarla En Kolay Kimono Yapımı

Yapılışı

Şalları boyuna doğru yan yana gelecek şekilde aşağıdan tam sıfırlayıp, yukarı doğru 90 cm dikin ve bitiş yerine zikzak yapın.

Ben kollarını açık bırakmayı tercih ettim, aynı zamanda görselde ki gibi büyük boy şal olarak da kullanabilmek için. Dilerseniz kol genişliğini bırakıp, yanlara dikiş de çekebilirsiniz. İşte tek bir dikişle kimononuz hazır.

Püsküllü Şallarla En Kolay Kimono Yapımı

İyi günlerde olsun…

Yorumlar

“Şimdi Baharlık Kimono Yapmanın Tam Zamanı!” için bir cevap

  1. […] desenli ister düz isterseniz de kendi ellerinizle hazırladığınız kimonolar ile bahara merhaba demeye ne […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir