Yeşiltopuklar Online Alışveriş

Silk&Cashmere Eşarpları Şıklığınızı Tamamlayacak

Silk&Cashmere Eşarpları Şıklığınızı Tamamlayacak

silkandcashmere

Silk&Cashmere 5 A kalitesindeki Bombyx Mori denilen, dut ipek böceğinden elde edilen saf ipeği kullanır. Bu dünyaca kabul edilen en yüksek kalitedir. İpek böceğinin yumurtasından çıkan tırtıllar kendileri için özel olarak kesilmiş dut yapraklarıyla beslenir. Önce koyu renkli, daha sonra kehribar sarısı rengini alan tırtıl yaklaşık 35 günlük olunca yemeği bırakır ağzından çıkan incecik ipek liften koza örmeğe başlar.

silkandcashmere 2

İşte ipek böceğinin ağzından çıkan bu zamk gibi sıvı havayla temas edince donarak ipeğe dönüşür. Kozanın içinde iyice küçülen tırtıl kelebeğe dönüşmeden yani kozayı delip çıkmadan bu kozalardan ipek elde edilir. (İpekböceğinin topu topu iki ay süren kısacık ömründe bize bıraktığı tek bir kozadan yaklaşık 1000 metre uzunluğunda ipek teli elde edilmiş olacaktır).

Silk&Cashmere eşarp ve fularlarında hiçbir suni karışım bulunmamaktadır. İpeğin içinde tenle uyumlu 18 amino asid vardır. Cilde dokunarak nemlendirir. İpeğin nem emme oranı pamuğa göre %150 ve nem çıkartma oranı da pamuğa göre % 20 fazla olduğu için cildimiz rahat nefes alır, terlemez, alerji yapmaz, aşınmaya ve yıpranmaya son derece dayanıklı olup; kaliteleri ve renklerini koruyarak uzun yıllar kullanılabilir.

silkandcashmere 1

Sizde Fikirlerinizi Paylaşın

E-Posta adresin asla başkalarıyla paylaşılmaz. Yıldızlı alanlar zorunludur *