Şık Kış Stilinde Son Nokta: Kürklü Kabanlar

Şık Kış Stilinde Son Nokta: Kürklü Kabanlar

Hooop Store Peluş Kaban - Nocturne Kürk Kapüşonlu Kaban (Betül Gedik)

70’ler modası geri dönüyor, kürklü kabanlar kış stiline son noktayı koyuyor! Suni kürklü gösterişli kabanlardan geniş yakalı peluş mantolara, içi kürk süet pardösülerden kürklü biker ceketlere kadar her stile hitap edecek bu yeni akıma kapılmamak elde değil. İt-girl’lerin çoktan kombinlerinde denediği kürklü kabanlar, sportifliğe son derece alıştığımız şu günlere bir nebze olsun gösteriş getirecek. Siz de gelin hemen geçmişten günümüze uyarlanan kürklü kabanlara göz atın; indirim zamanı dolaplara bu parçaları ekleyip, stilinize damga vurmadan kışı bitirmeyin.

Mango Palto

Mango Pembe Palto
Mango Siyah Palto

Suni Kürk Kaban

Yeni sezonun en sevilen parçaları, suni kürklü kabanlar oldu. Sarılma hissi uyandırann bu yumuşacık tasarımlar, sportif olmaya alışkın olduğumuz şu döneme bir nebze olsun şıklık, ufak bir doz da olsa gösteriş getirdi. Öyle ki suni kürk kabanlar, bol denim pantolonlar ve hafif topuklu botlarla kombinlenince sokak stilinin ikonikleri arasına adını çoktan yazdırdı. Siz siz olun, hazır sezon sonu indirimleri kapıyı çalmışken koleksiyonlardan bir suni kürkü dolaba ekleyin; gelecek yıllarda da bu yumuşak güzelliğin tadını çıkarın.

Etha Kürklü Kaban (Rimel Aşkına Hilal) - Koton Kürklü Kaban

Etha Kaban
Koton Kaban

İçi Kürk Dışı Süet Kaban

Yakası, içi ve kolları kürklü; dışıysa süet kaban modası yeniden aramızda. 70’lerin bu şahane trendi, tek dokunuşla stili ayağa kaldırmaya yetecek yegane parça. Kombinlere son noktayı koyacaklar listesinde başı çeken ikonik parça, 2021 kış sezonunda Etha ve Koton koleksiyonlarında da karşımıza çıktı.

Kürklü Biker CeKürklü Biker Ceket (Elif Küçüksarı)ket (Elif Küçüksarı)

Kürklü Biker Ceket

Kürklü Biker Ceket

Kış mevsiminin en tarz parçası biker ceketler, kürk detaylarıyla şıklığın en cool halini sunuyor. Retro bir havayı sokak stiline uyarlayan bu parçalar, özellikle son zamanlarda it-girl’lerin de radarına takıldı. Artık zamansız bir tasarıma dönüşen kürklü biker ceketlerin en büyük avantajı ise şık parçalara karizmatik bir tavır getirirken; spor kıyafetleri de şıklaştırması. Tam da bu yüzden kimi siyah şık bir elbiseyi kürklü biker ile tamamlıyor kimi de eşofman takımlarını bu ceketlerle ikonik bir hale sokuyor.

BRTC Design Peluş Kaban

BRTC Design Füme Peluş Kaban
BRTC Design Kahverengi Peluş Kaban

Geniş Yakalı Peluş Manto

70’ler modasına atıfta bulunan yeni sezon trendlerinden biri de geniş yakalı paltolar. Kürke benzer yumuşacık peluş dokularıyla tüm gün sarılmadan duramayacağınız bu tasarımlar da şık kış stillerine son noktayı vuracak en ikonik parçalardan bir tanesi. Deri parçalarla ikonik, süetlerle retro, jean ya da sweat’lerle sokak stilinin sportifi olacak geniş yakalı peluş mantolar her haliyle sizi bir yıldız yapacak.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

“Şık Kış Stilinde Son Nokta: Kürklü Kabanlar” için bir cevap

  1. Öykü Nisan dedi ki:

    Kürkler hayvanlardan canlı canlı yüzülüyor. Sanki evde ceset var gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir