Şık Giyinmenin Püf Noktaları

Şık Giyinmenin Püf Noktaları

2019 Manto Modelleri

Modacıların en çok karşılaştığı sorular tabii ki kıyafet seçimleri ve trendler ile ilgili oluyor. 2019’a girerken size faydalı olabileceğini düşündüğüm şık giyinmenin püf noktalarını paylaşmak istedim. Tabii ki bu liste dışında başka detaylarda önemli ama en önemlileri bunlar diyebiliriz.

  • Vücut hatlarınıza, yaşınıza ve konumunuza uygun kıyafetleri seçmeye özen gösterin. Her zaman sizi olduğunuzdan daha ince gösteren bir kıyafetin modası kesinlikle geçmez.
  • Aldığınız kıyafetin bedenine dikkat edin. Çoğu zaman hanımlar tesettüre uygun olsun, bol ve dökümlü olsun diye kendi bedenlerinden daha büyük bir bedeni alırlar. Uzun, bol ya da daha dökümlü olması her zaman konservatif bir görünüm vermeyebilir. Kıyafetin içinde de kaybolmayalım.
  • Gittiğiniz yere uygun bir kıyafet seçin. Günümüzde sabahtan akşama kadar pek çok aktiviteye katılıyoruz. Eğer birden fazla toplantıya katılacak veya farklı ortamlar da bulunacaksanız tek bir kıyafetle bunu sağlamanız mümkün. Biraz ciddi, sade bir kıyafet sabah gezmesinden akşam yemeğine ya da resmi bir toplantıya giyebileceğiniz bir seçimdir.

Desenli ve Düz Renk Kombinler

  • Desenleri Karıştırmayın! Kıyafetinizde desenli bir parça varsa, etek, bluz, pantolon ya da başörtüsü, desenlerini birbirine karıştırmayın. Bazen hanımlar renkleri nasıl olsa uyuyor diye desenli bir başörtüyle desenli bluz ya da desenli etek kullanabiliyorlar. Kıyafetinizde tek bir parça desenli olup, diğerleri tek renk olursa göze daha hoş gelir.
  • Düz renkleri tercih edin! Tek renkler uyumlu kullanıldıklarında asil bir tarz oluştururlar. Özellikle yeni örtünen ya da örtünmeyi düşünen hanımlar için bu kural çok faydalı olacaktır. Düz renkleri uzun süre farklı aksesuarlarla kombine edip, farklı ortamlarda kullanabilirsiniz. Benim favorilerim arasında düz renk başörtüler var. Kışın siyah, gri, kahverengi, deve tüyü, krem, bütün nötr renkler ve mavi tonları yaz için açık ve pastel renkler rahatlıkla kullanılabilir.

Hiç fark ettiniz mi defilelerinin sonunda seyircilere selam vermek için çıkan tasarımcıların %99’unun kıyafeti aynıdır. Baştan aşağıya siyah giyerler. Tasarımcılar çoğu zaman düz renkleri tercih ederler. Eğer tasarımcılar yapıyorsa siz neden denemiyorsunuz?

Düz Renk ve Desenli Kombinler

  • Trendlerinizi dikkatli seçin! Bir şey trend oldu diye, size de uygun demek değildir. Herkes sokakta uyguluyor olabilir ama belki sizin vücut hatlarınıza ya da yüz şeklinize, boyunuza uymayan bir trenddir. Seçim yaparken kıyafetinizdeki uyguladığınız kuralları trendlerde de uygulayın. Eğer bir trendi denemek istiyorsanız, kıyafetinizde ufak değişiklik yapacak şekilde deneyin. Memnun kalırsanız uygulamaya devam edin. Trendleri karıştırıp, hepsini aynı anda da uygulamayalım.
  • Güzel ve şık olmak için vakit ayırın. Günün koşuşturmalarında kıyafetinize vakit ayırmak zor olabilir ama her zaman için özen göstermemiz, güzel ve zarif olmamız gerekir.

Özenle giyinmiş hanımlar her yerde örnek teşkil eder.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir