Sıcak Ramazanın Serin Konserleri: “Ramazanda Caz” başlıyor!

Sıcak Ramazanın Serin Konserleri: “Ramazanda Caz” başlıyor!

Cazın Ustaları İftardan Sonra Has Bahçe’de

Festival: Ramazan’da Caz, bu sene tekrar cazseverlerle buluşuyor…

Hakan Erdoğan Productions‘ın, ikinci kez düzenlediği festival, bu sene 16-23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festivalin konukları Ahmad Jamal, Philadelphia’lı caz piyanisti McCoy Tyner, dünyaca ünlü saksafoncu Gary Bartz ve Tunuslu müzisyen Anouar Brahem.

Ramazan’da Caz’ın ilk konseri; 16 Ağustos akşamı 21.00’de, Topkapı Sarayı Birinci Avlu’da, Tunuslu Anouar Brahem Quartet konseri olacak. Etkinlik, 22 Ağustos’ta McCoy Tyner Trio ve Gary Bartz’in Yıldız Sarayı’nın Caz ve Saz Bahçesi’nde, 23 Ağustos’ta Ahmad Jamal’ın Topkapı Sarayı Bahçesi’nde vereceği konserlerle devam edecek. 21.30’da başlayacak etkinlikler dahilinde konser alanlarında, iftar saatinde çeşitli Ramazan menüleri de sunulacak.

Sıcak Ramazanın Serin Konserleri: “Ramazanda Caz” başlıyor!

Geçen yıl büyük ilgi gören “Ramazanda Caz”, yine müthiş konserleriyle iftar sonrası serin saray bahçelerinde… Hakan Erdoğan Productions’ın, Ramazan vesilesiyle ikinci kez gerçekleştirdiği festival, bu yıl da toplumsal barışın, her şeyden önce aynı kültür ürünlerini paylaşmakla kurulduğunu ve bu idealin gerçekleşebildiğini hatırlatacak.

Ramazanda Caz”, barış ayı Ramazanda dünyanın en önemli caz ustalarını ağırlıyor ve sofraların yanı sıra kültürün de paylaşılmasını öneriyor. Bu önerisiyle geçen yıl yoğun izleyici ve medya ilgisi gören festival, 16 – 23 Ağustos tarihleri arasında Topkapı Sarayı I. Avlu ve Yıldız Sarayı Has Bahçe’de gerçekleşecek.

Festival açılışını, usta sanatçı Tunuslu Anouar Brahem, topluluğuyla birlikte yapacak. Geçen yılki festivali çok beğenen ve etkinliğe bu yıl da katılmayı talep eden ünlü piyano üstadı Ahmad Jamal de yine Topkapı Sarayı I. Avluda sıcak Ramazan akşamını serinletecek.

Ahmad Jamal’ın yanı sıra, tüm zamanların en önemli piyanistlerinden efsanevi McCoy Tyner da “Ramazanda Caz” sahnesinde olacak. McCoy Tyner Trio’ya yine kendi alanın en önemli isimlerinden, dünyaca ünlü saksofonist Gary Bartz eşlik edecek….

Dünyada ilk kez Ramazan ve cazı bir araya getiren, geçen yıl Le Monde, CNN International ve New York Times’ a haber olan “Ramazan Caz” festivali, İstanbul’un en görkemli açıkhava mekânlarında, saray bahçelerinde izleyicisini ağırlayacak. Bu yıl geçen yıldan farklı olarak Topkapı Sarayı’nın yanı sıra Yıldız Sarayı Has Bahçe de konser mekânı haline gelecek. İzleyiciler, ister numaralı sandalyelerde, ister rahat minderlerde, saray bahçelerinin ağaçlarının altında, yaz gecesinin tadına varacaklar.

Sıcak Ramazan günlerinin ardından, akşam rüzgârlarının serinliğinde büyük ustaları dinleyeceğiz, hep birlikte…

Ramazanın damak tadı da, Armada Catering’in konser alanlarında sunacağı lezzetli Ramazan menüleriyle gelecek. Festivalin her konserinde dileyenler için ücretli catering servisi iftar saatinde başlayacak.

Ramazan’da Caz’ etkinliğinin biletleri 27 Temmuz 2011′den itibaren Biletix‘ten ve konser öncesi kapıdan temin edilebilir.

İlk konser 21.00’de, son iki konser 21.30’da başlayacak.

PROGRAM

 • 16 Ağustos 2011: Anouar Brahem Quartet
  Topkapı Sarayı Birinci Avlu
 • 22 Ağustos 2011: McCoy Tyner Trio with Gary Bartz
  Yıldız Sarayı, Caz ve Saz Bahçesi
 • 23 Ağustos 2011: Ahmad Jamal
  Topkapı Sarayı Bahçesi

Yorumlar

“Sıcak Ramazanın Serin Konserleri: “Ramazanda Caz” başlıyor!” için 2 cevap

 1. ASLI dedi ki:

  way enteresan bir etkinlik gitsekmi acep?

 2. zeynep nur dedi ki:

  iftar sonra şahsen cazzz mazz hiç çekemem giderim kılarım teravih namazımı sonrada dinlerim kafamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir