Sıcacık Battaniye Şal Trendi

Sıcacık Battaniye Şal Trendi

Zara Battaniye Şal Modelleri 2016

Artık soğuğu iliklerimize kadar hissediyoruz. Tabii bazı illerimiz beyaz örtüye çoktan kavuştu bile. Ekosistemin devamlılığı için bu soğuğa da şükrediyoruz tabii.

İyice soğuyan havalara karşı kendimizi de koruma altına almalıyız. Yüzlerce desen ve renkten oluşan yün, kaşmir gibi yumuşacık ve sıcacık battaniye formundaki kalın şallar ile hem soğuktan korunabilir hem de kombininize hareket katarak sezonun trend görünümüne kavuşabilirsiniz.

Şüşütown Kışlık Şal Modelleri 2016

Kışlık Yün Şal: Şüşütown

Peki, ama battaniye şalları nasıl kombinlemeliyiz?

Öncelikle desenli şal modellerini düz; düz şalları desenli eşarp veya şal ile kullanmak gerektiğiniz belirtelim. Böylelikle görüntü karmaşasını en aza indirgeriz. Şal boyun bölgesini kapatacağından ve eşarp ya da şalın ucu görülmeyeceğinden topuzunuzu devasa büyüklükte yapmamalısınız. Aksi takdirde başınızın arkasında geriye doğru ya da gökyüzüne doğru giden bir cisim olacaktır.

Zara Battaniye Şal Modelleri 2016

Bu tarz atkı ve şalların kış kombinlerinizin en mükemmel tamamlayıcıları olduğunu da unutmayın. Hatta bunu temel parça olarak ele alıp geri kalan detayları buna göre oluşturabilirsiniz. Uzun ve jilet gibi mantolara çok yakıştığı gibi oversized ve boyfriend mantolara da ayrı bir hava katıyor. Bulunduğunuz ortamda fark oluşturmak isteyenler ise mantosuyla zıt renklerdeki şalları kullanıp kontrast oluşturabilirler. Çok farklı şal bağlama çeşidi var ve mutlaka birkaç tanesi size uygun olacaktır.

Zara Battaniye Şal Modelleri 2016

Kışlık Şal: Zara

Mesela kare formundaki şalı üçgen şeklinde katlayıp V kısmı önünüze gelecek şekilde boynunuza sarabilirsiniz. Aynı şekilde V kısmı arkaya da gelebilir. Eğer çok kalın dikdörtgen şal kullanmıyorsanız tek omuzunuzda aşağı sarkıtabilir, mantonuzun kemer kısmının içerisine geçirebilirsiniz. Gelişigüzel boynunuza bağlayıp salaş bir görünüm elde edebileceğiniz gibi ikiye katlayıp boynunuza atıp daha sonra uç kısmı katlanmış bölgeden geçirerek daha derli toplu bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca düz şalların üzerine taşlı, rengarenk veya eğlenceli broşlar da tutturabilirsiniz.

Zara Battaniye Şal Modelleri 2016

Kışlık Şal: Zara

Yazı: Munise Boz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir