Sezonun En Popüler 9 Eşarp/Şal Modeli

Sezonun En Popüler 9 Eşarp/Şal Modeli

Eşarp ve Şal Modelleri 2016 Yaz

Yükselişe Geçen Eşarp/Şal Modelleri

2016 yaz koleksiyonlarında eşarplar, sıcak iklime serin havasıyla eşlik ediyor. Yumuşacık ipek, incecik şifon ve pamuklu eşarp/şallar, bir süper kahraman gibi tesettürlü kadınların imdadına koşuyor.

Giyimde öne çıkan trendleri gördüğümüz 2016 yazı, çizgilerden çiçeklere etnik havadan klasik duruşa her ana ve zevke göre koleksiyonlarda yerini almış durumda. Yüzlerce tasarım arasından sıyrılıp öne çıkan desenler ise yazın popüler eşarp ve şallarını belirliyor. İşte yükselişe geçen 9 eşarp ve şal modeli!

2016 İlkbahar Yaz Eşarp ve Şal Trendleri

Eşarp: Aker – Şal: İpekevi

Baharın Cool Çiçekleri

Eşarp koleksiyonlarının vazgeçilmezi floral baskılar, 2016 yaz sezonunda da bahar havasına eşlik ediyor. Karmaşık desenlerden ziyade daha minimal ve soft renklerle işlenen çiçekler, cool havasıyla hitler arasında. Çoğunlukla eşarplarda görmeye alışkın olduğumuz bu baskılar, yeni sezonda şallara da sıçrıyor. Şalların sportif havasına renk katan çiçekler, sade kıyafetlerin ‘baş tacı’ olacak.

2016 İlkbahar Yaz Eşarp ve Şal Trendleri

Şal: İpekevi

Çizgiden Çıkmadan Şık

2016 İlkbahar – Yaz giyim koleksiyonlarına damgasını vuran çizgiler eşarp ve şallardan da eksik olmuyor. Eşarplarda tamamı çizgilerle dolu baskılar görürken, şallarda simetrisini koruyan boydan boya çizgiler ya da sadece iki ucuna serpiştirilen çizgileri görüyoruz. Minimalist tasarımları stil sahibi edecek bu trend, enerjinizi koruyacak.

2016 İlkbahar Yaz Eşarp ve Şal Trendleri

Eşarp: Armine

Klasik Formlar

Her sezonun vazgeçilmezi klasik formdaki eşarplar, güçlü duruşu yansıtıyor. Zincir baskıları, renk blokları, geleneksel motiflerle her sezon olduğu gibi yeni sezonda da yükselişte. Kıyafetlerinize anında şıklık katacak klasik formdaki eşarplar, özellikle aynı rengin farklı tonlarıyla zarafeti sunuyor.

Hulya Aslan 2016 Kıyafet Modelleri

Renk Paletinin Sen Sevileni Mavi

2016 yaz koleksiyonlarında, tek renk sade eşarp ve şallar her zamanki yerini koruyor. Minimal ve sportif tavrın hakim olduğu bir sezon olduğunu düşünürsek en çok da bu kullanım rağbet görüyor. Ancak desenlerin öne çıktığı kadar renkler arasında da diğerlerine fark atan bir renk var. O da tabii ki mavi! Denizin her tonunun yansıdığı koleksiyonlarda, en çok da bebe mavisi ön planda. Ferahlığın ve huzurun temsilci mavi, ister desenli ister desensiz her haliyle hit!

Gülsüm Elkhatroushi Şal Modelleri 2016 Yaz

Şal: Gülsüm Elkhatroushi

Şifon Şalların Yükselişi

Desen ve renklerin hit olmasının yanı sıra sezonda bir de şifon şalların öne çıkışını görüyoruz. Yazın sıcak havasına uyum sağlayacak yumuşacık şifonlara, bir de pamuklu şallar eşlik ediyor. Duruşlarıyla da oldukça minimal havayı yansıtan bu trend, görünümüyle olduğu kadar konforuyla da tercih sebebi.

Plise Şal Modelleri

Şal: Ladure İpek

Pliseler Şimdi Şallarda

Kalasik şalların yaşamımıza ani girişi hiç yok olmayacak gibi duruyor. Ancak tabii ki çeşitlenerek kombinlerimize farklılık katmaya da devam ediyor. Geçtiğimiz sezon dikkarleri çeken ve yeni sezonda oldukça popüler olan pliseli şallar şimdilerde herkes tarafından kullanılmaya başlandı. Özellikle tatil bavullarının olmazsa olmazı olan pliseli şallar orjinal bir görünüm için ideal bir seçim olabilir.

2016 İlkbahar Yaz Eşarp ve Şal Trendleri Gülsüm Elkhatroushi

Şal: Gucci

Lüks Detaylı Şal Modelleri

Lüks markaların eşarp sektöründe uzun süredir etkisini görüyoruz. Fendi, Gucci, Prada gibi dünyaca ünlü giyim markalarının eşarp ve şal modelleri de bu yazın hitleri arasına giriyor.

2016 İlkbahar Yaz Eşarp ve Şal Trendleri

Şal: Gucci

Logolu şalların farklı renk ve kumaş alternatifleri ile elegan bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Gülsüm Elkhatroushi Şal Modelleri 2016 Yaz

Şal: Gülsüm Elkhatroushi

Orta Doğu Stili Bone Eşarp

Sosyal medyanın ünlü simalarından Gülsüm Elkhatroushi’nin girişimi ile tanıştığımız bone eşarplar şimdilerde çok popüler. Orta Doğu kadınlarının mistik ruhunu andıran bu görünüm ile sofistike bir stil yakalayabilirsiniz.

İnvee Dantelli Şal Modelleri

Şal: İnvee

Dantel ve Pamuğun Buluşması

Geçtiğimiz yaz İnvee markasıyla büyük çıkış yapan kenarı dantel detaylı pamuklu şallar bu yaz da popülaritesini sürdürüyor. Her yaştan kadına onlarca renk alternatifiyle sunulan bu şal modeli özellikle yaz sıcaklarında birebir! Doğal kumaşıyla sıcak yaz aylarında serin tutarken dantel detayıyla şık bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacak.

Moda Editörü: Büşra Karagöz

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir